Стеноз гортані: лікування, причини та профілактика

Ларингит, лечение и профилактика фото

Стеноз гортані: лікування, причини та профілактика

Хвороби дихальних шляхів можуть викликати небезпечне ускладнення – стеноз гортані. Дізнайтеся, чому він розвивається, як його розпізнати і вилікувати.

Стеноз гортані – це часткове або повне звуження гортанного просвіту. Призводить до ускладнення проходження повітря при диханні. Ця патологія ніколи не буває самостійною, вона завжди розвивається на тлі хвороб дихальної системи. Тому важливо вчасно розібратися в причинах цього стану і усунути їх.

Навігація по странице:

Причини

Існує ряд причин, що провокують розвиток стенозу:  

 • Запальні патології гортані і трахеї – ларингіт, ларинготрахеїт, трахеїт. Ці патології супроводжуються розвитком набряку слизової оболонки, при наростанні якого виникає помилковий круп.
 • Гострі інфекційні хвороби – скарлатина, кір, малярія, туберкульоз і т д.
 • Травми – при ударі, задусі, падінні пошкоджуються гортанні хрящі, які можуть перекрити просвіт. Також при цьому розвивається набряклість.
 • Сторонні тіла в гортані – поширена причина, що викликає стеноз гортані у дітей. Дитина може засунути в дихальні шляхи гудзик, намистину й інші дрібні предмети, які перекривають дихальні шляхи і викликають запалення.
 • Новоутворення – доброякісні пухлини і рак гортані. У міру їх розростання змінюється діаметр просвіту.
 • Необережні медичні маніпуляції – стеноз може розвинутися після невдалої інтубації, бронхоскопії, гастроскопії або тривалій ШВЛ.
 • Токсичні ураження – при отруєнні, алергії, інфекційних хворобах.
 • Патології центральної нервової системи – інсульти, черепно-мозкові травми, пухлини і т д.  

Класифікація

Стеноз гортані буває 2 форм:

 1. Гострий – просвіт звужується за короткий період часу, викликаючи сильну кисневу недостатність.
 2. Хронічний – гортань звужується поступово, при цьому в дихальні шляхи надходить все менше повітря, і прогресує гіпоксія.

Симптоми стенозу горла

Як розпізнати стеноз гортані? При гострому перебігу його симптоматика досить яскрава:  

 • захриплість;
 • швидко прогресуюча задишка – зробити вдих стає все важче;
 • часте і гучне дихання;
 • прискорене серцебиття;
 • у запущених випадках – втрата свідомості, синюшність шкіри, задуха.  

При хронічному стенозі прояви не так виражені, але у людини постійно присутня задишка, особливо після фізичного перенапруження. Також поступово змінюється голос, розвиваються порушення сну, аритмія, хронічна втома.

Стеноз – небезпечний стан, який викликає серйозні наслідки. Серед основних ускладнень можна виділити гіпоксію, серцеві розлади, асфіксію. У запущених випадках можливий летальний результат. Тому варто звернутися за допомогою при появі перших симптомів.

Стеноз гортані у дитини

Патологія найчастіше зустрічається у новонароджених і дітей молодшого віку. Це пов’язано з тим, що їх дихальні шляхи ще занадто вузькі і не до кінця сформовані. Стеноз особливо небезпечний для немовлят, оскільки може призвести до раптової смерті. При хронічному звуженні гортані у дитини порушується живлення головного мозку і внутрішніх органів. Це може спровокувати затримку в розвитку. Тому, коли розвивається стеноз гортані у дітей, перша допомога – це викликати швидку. 

Лікування стенозу в «Беттертон»

Якщо у людини стеноз гортані, перша допомога – це зручно посадити її, звільнити шию від давлячого одягу, забезпечити доступ свіжого повітря. Іноді необхідно штучне дихання. У важких випадках лікарі швидкої допомоги роблять ін’єкції, що допомагають зняти напад задухи і швидко прибрати набряклість. Якщо не допомагає – проводять трахеостомію, щоб забезпечити надходження повітря в дихальні шляхи.

Щоб повністю вилікувати патологію, для початку її потрібно продіагностувати. Для цього наші лікарі проводять ларингоскопію. Це інструментальне дослідження за допомогою оптичного приладу дозволяє побачити звуження, а також його причини – запалення, набряклість, пухлини і т д. При запальних інфекційних процесах беруть посіви, щоб виявити природу збудника.

Для пацієнтів, у яких стеноз гортані, лікування підбирається з урахуванням причини. Наприклад, якщо це ларингіт та інші запальні патології, то призначають антибіотики, протизапальні препарати, муколітики. Також допомагають інгаляції, вливання лікарських засобів та інші процедури. Запишіться на прийом до наших лікарів, щоб отримати індивідуальну схему терапії!

Инекции в гортань и слизистую фотоПрофілактика стенозів

Найкраща профілактика – це виключити причини, викликають стеноз гортані. Для цього рекомендується вчасно лікувати хвороби дихальних шляхів, берегти горло від травм і регулярно спостерігатися у ЛОРа.

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *