Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Слухові апарати для дітей

Слух – одне з п’яти людських почуттів, що дає можливість вивчати світ крізь призму звукових коливань. Вже з дитячого віку здатність чути дозволяє пізнавати рідний голос мами, розуміти його інтонацію, осягати ази мови. Відсутність або серйозне порушення цієї функції неминуче призводить до розладу мовного апарату, труднощам в спілкуванні, затримкам в інтелектуальному розвитку. Саме для вирішення цієї проблеми були винайдені слухові апарати.

Чому хороший слух – це основа формування особистості

Насправді логічний ланцюжок взаємозв’язку роботи органів слуху та здатності говорити дуже простий. Тільки що народжена дитина починає жадібно вивчати світ всіма доступними їй способами. Один з них – здатність чути. З плином часу здоровий малюк починає повторювати слова, ставити запитання, спілкуватися, пізнавати все нове. Зниження чутності позбавляє людину цих якостей, у результаті чого вона відстає від однолітків, не набуває навичок спілкування, відчуває себе обмеженою й неповноцінною.

Ось чому при найменшій підозрі на збої в роботі органів слуху слід звернутися до лікаря, який по мірі необхідності запропонує найкращі слухові апарати. Так буде відновлена ланка, вдасться уникнути проблем із затримкою у формуванні мови, з’явиться можливість удосконалювати свій розумовий потенціал.

Що повинні знати батьки

Часто в силу своєї зайнятості, недосвідченості чи банальної неуваги, батьки стають винуватцями відставання у розвитку свого малюка. В результаті, незважаючи на вроджені інтелектуальні здібності, підліток відчуває труднощі у навчанні, а з плином часу навіть при працевлаштуванні. Адже досить було вчасно звернути увагу на відсутність реакції на звукові коливання й негайно звернутися до лікаря. Виходом у цій ситуації стануть зовнішні, внутрішньоканальні або внутрішньовушні слухові апарати. Вибір здійснюють на підставі рекомендацій медичного працівника.

Причини зниження слуху

Здатність чути – це вроджена якість кожної людини, воно або є в тій чи іншій мірі, або повністю відсутня. На жаль, мають місце випадки, коли навіть найдосконаліші цифрові слухові апарати не зможуть допомогти. Крім вроджених дефектів, ступінь сприйняття звукових сигналів знижується в силу інших, не залежних від маленького чоловічка обставин:

 • як наслідок вірусного захворювання;
 • поганої екологічної обстановки;
 • перенесених вушних захворювань.

Нерідко підлітки шкодять собі самі: зловживають навушниками або постійно слухають гучну музику.

Рання діагностика – це шанс для малюка

Сьогодні перша діагностика слуху проводиться відразу після народження. Проблема, виявлена на ранній стадії, дозволить вчасно вжити всі необхідні заходи для корекції, а іноді  навіть повного усунення збоїв. Звичайно, успіх лікувальних дій залежить не тільки від часового фактора, вагому роль відіграє ступінь та природа первинних порушень. Всупереч цьому, діти навіть з сильною втратою чутливості вуха, виявленої рано, отримують шанс вести повноцінний спосіб життя й вільно спілкуватися. Для цього підбирають слухові апарати, купити які можна в нашому центрі, а також за призначенням лікаря проводять мовну терапію.

Безумовно, не завжди все так райдужно, не рідкісні випадки, коли відновлення чутності неможливо і навіть найкращі сучасні пристрої будуть безсилі. Тому вихід знаходять у застосуванні спеціальних комунікативних методик, в тому числі у вивченні альтернативного способу спілкування – жестової мови.

Розвиток слуху з прив’язкою до віку

Протягом перших кількох років після народження досить важко виявити початкові ознаки порушень сприйняття звуку. Як має виявлятися реакція на зовнішній звуковий подразник? Ось деякі ознаки, що вказують на правильний розвиток, а, значить, і на відсутність потреби купувати внутрішньоканальні слухові апарати:

 • тримісячний малюк повинен прокидатися навіть при наявності тихих звуків;
 • у шість місяців дитина реагує на своє ім’я, з радістю гулить, сама служить джерелом шуму;
 • у рік на відстані одного метра повинна проявлятися реакція на тиху мову, в цьому ж віці малюк повторює окремі звуки;
 • за період від одного року до трьох років повинен сформуватися достатній набір слів, щоб вільно говорити, підтримувати розмову, ставити питання, давати відповіді, вільно озвучувати тварин.

Неправильна вимова слів, відсутність реакції на питання шкільного вчителя, недостатня динаміка розвитку мовлення або взагалі його повна відсутність до трьох років повинна звернути на себе увагу батьків. Однією з причин таких відхилень може бути порушення слуху. Рішення даної проблеми – сучасні слухові апарати (як вибрати підкажуть наші фахівці).

Основні етапи надання допомоги

Послідовність дій комплексу слухової допомоги в загальному випадку виглядає наступним чином:

 • первинно проводять діагностику слухових органів;
 • за результатами обстеження вибирають тип пристрою;
 • виробляють установку й перевірку налаштувань приладу;
 • докладно консультують та навчають батьків;
 • на заняттях за допомогою фахівця – сурдопедагога – працюють над слухомовним розвитком дитини;
 • спостерігають, оцінюють ефективність лікувальних дій і по мірі необхідності заміняють слухові апарати (Київ – місто, де ці пристрої можна придбати).

Тільки своєчасні, послідовні та професійні дії фахівців у поєднанні з активною участю батьків дозволять досягти високого результату в області дитячого слухопротезування.

Чому Центр «Беттертон» – це те, що вам потрібно

Найдорожче, що є у людини – це власне здоров’я, здоров’я рідних і, в першу чергу, дитини. Але проблеми з сприйняттям звукових коливань можуть виникнути не тільки у дітей, набагато частіше – це прерогатива пацієнтів у віці. Саме тому ми працюємо як з маленькими дітьми, так і підбираємо слухові апарати для літніх людей. Крім того, в Центрі «Беттертон» можна:

 • перевірити навіть немовлят;
 • скласти індивідуальну програму реабілітації;
 • скористатися послугами сурдопедагога;
 • провести діагностику на інноваційному обладнанні;
 • підібрати слухові апарати в Києві – відгуки та свої побажання просимо повідомляти за допомогою зворотного зв’язку.

Записатися на підбір слухового апарату для дітей:

Слухові апарати для дітей
Середня оцінка «4» Проголосували 1