Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Статті

Захисні механізми людського організму покликані запобігати або зменшувати шкідливий вплив зовнішніх подразників. Таку же реакцію мають і наші вуха. Підвищення рівня шуму активізує відповідні рефлекси слухової системи, які не дозволяють привести до погіршення слуху.

Детальніше

Нюх – здатність людини вловлювати і розпізнавати запахи. Основний орган нюху – ніс, саме тут і відбувається процес ідентифікації. Ароматичні сполуки потрапляють на слизову оболонку і зачіпають нейроепітелій, де розташовані рецептори. Вони передають інформацію в мозок, який розпізнає запах.

Детальніше

Специфічна імунотерапія – це метод лікування алергії, при якому пацієнтові до організму вводять мікродози алергену, поступово збільшуючи дозування. Наприклад, якщо в людини алергія на пилок, то вводяться його частинки у невеликій кількості, яка здатна нашкодити організму та спровокувати сильну реакцію. Сьогодні цей метод вважається найефективнішим у терапії алергії.

Детальніше

Коли малюк активно розвивається, дуже важливо дати йому змогу почути всі звуки світу. Від цього буде залежати те, як він буде надалі формувати мовлення та спілкуватися, розвиватися. Тому дітей, в яких є проблеми зі слухом, потрібно обов’язково водити на заняття до сурдопедагога.

Детальніше

Порушення голосу у осіб мовних професій – не рідкість. Особливо це стосується тих, хто активно займається співом. І якщо дорослий, добре поставлений голос може витримувати велике навантаження, то дитячому доводиться складніше. Тому порушення голосу у дітей, захоплених вокалом, потрібно вчасно розпізнавати і усувати.

Детальніше

Мутація голосу – це фізіологічний процес, який відбувається в підлітковому віці, на тлі статевого дозрівання. Відбувається гормональна перебудова у всьому організмі, а гортань є гормонозалежним органом. У зв’язку з цим голосовий апарат збільшується і трансформується – гортань злегка опускається, зв’язки стають довшими, також змінюється розмір і положення хрящів. Це призводить до того, що у підлітка змінюється голос – стає нижче.

Детальніше

Людям, які перенесли хвороби горла, операції та травми може знадобитися відновлення голосу. До нього вдаються, коли голос пропадає зовсім, або ж його характеристики змінюються.   Щоб правильно відновити голосові функції, необхідна допомога кваліфікованого лікаря.

Детальніше

У людській гортані, як і в будь-якому іншому органі, можуть сформуватися новоутворення. Це відбувається під впливом різних факторів, що сприяють розростанню тканин або їх переродження. У цьому випадку важливо якомога швидше виявити і усунути проблему, адже пухлина може бути небезпечна для здоров’я і навіть життя.

Детальніше

Голос – це звук, який генерується, коли повітря на видиху проходить через вібруючі голосові зв’язки гортані. Порушення голосу – це розлад процесу голосоутворення, внаслідок якого відбувається зміна інтонаційної сторони мови або повна відсутність звуку. Це відбувається на тлі патологічних змін гортані або психічних процесів.

Детальніше

Часто в силу хвороб, травм або інших причин у людини змінюється або пропадає голос. Це відбувається через те, що голосові зв’язки не можуть нормально виконувати свою функцію. Поразка може торкнутися одну або кілька характеристик голосу – тембр, висоту, гучність і т д.

Детальніше

Фонопед – це педагог в області логопедії, який займається різними порушеннями голосу і мови. Говорячи простою мовою, він «ставить голос» і допомагає відновити його, якщо це голосовий розлад.

Детальніше

Людей, які професійно займаються співом, нерідко утворюються співочі вузлики на голосових зв’язках. Це досить неприємна проблема, яка крім дискомфорту несе серйозну загрозу. Адже якщо патологію запустити, людина може втратити перспектив в музичній кар’єра і навіть взагалі втратити голос.

Детальніше

У ЛОР-практиці часто застосовується такий спосіб огляду, як ендоскопічне дослідження гортані. Це сучасний вид діагностики, що дозволяє ретельно обстежити всі структури органу. Його застосовують для виявлення запальних процесів та інших патологій.

Детальніше

Людський голосовий апарат влаштований дуже складно, і коли хоч один з елементів дає збій, проявляється зміна голосу. Досить часто через хронічних захворювань дихальних шляхів у людини виникає осиплість голосу. Це не самостійна патологія, а скоріше симптом ЛОР-захворювання, на який варто звернути увагу.

Детальніше

Якщо на тлі простуди або респіраторної інфекції болить горло, і пропадає голос, це може вказувати на ларингіт. Захворювання завдає чимало дискомфорту, але крім цього може спровокувати серйозні ускладнення.

Детальніше