Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Статті

Ви помітили, що дитина стала дихати через рот? Це тривожна ознака, при якій потрібно терміново звернутися до лікаря. Здавалося б, яка різниця – дихання носом чи ротом? Адже й те, й інше, проводить повітря. Але різниця є, і вона величезна.

У носі повітря зігрівається та проходить фільтрацію – це забезпечує слизова оболонка й невеликі волоски на шкірі. В результаті частинки пилу та забруднень, шкідливі мікроорганізми осідають на поверхні носу. Дихання тільки ротом позбавлене цього важливого етапу. Тому повітря надходить до нижніх дихальних шляхів непідготовленим. Це може спровокувати запальні захворювання та інші проблеми.

Детальніше

Помилковий круп – це небезпечний стан звуження дихальних шляхів, який призводить до ускладнення дихання. Виникає на тлі респіраторних інфекційних захворювань гортані, глотки та інших ЛОР-органів. Найчастіше трапляється в дітей, хоча й у дорослих теж буває.

Отоларингологія розрізняє істинний та помилковий круп. Істинний пов’язаний із запаленням голосових зв’язок або попаданням до горла сторонніх предметів. Помилковий круп трапляється при інфекційних захворюваннях.

Детальніше

Пробки в горлі мають медичну назву тонзилоліти. Ці скупчення кальцифікованої речовини відкладаються у мигдалинах – на поверхні та у поглибленнях (лакунах). Їх видно при огляді горла – вони виглядають як білі крапки. У складі пробок – шматочки гною, залишки їжі, фрагменти слизового епітелію та кальцієвих солей.

Детальніше

Причиною зниження слуху часто стають поліпи у вусі. Розростаючись, вони блокують проходження звуку, тому людина чує все гірше й гірше. Що таке поліп? Це пухлинне утворення, яке розвивається у тканинах слизової оболонки. Локалізується найчастіше в середньому вусі, але може зачіпати зовнішнє та внутрішнє.

Детальніше

Отомікоз – запалення вуха, збудником якого є грибкова флора. Здебільшого його викликають дріжджові та цвілеві гриби. До запального процесу може залучатися зовнішня частина вуха, а також барабанна перетинка й порожнина, соскоподібний відросток та інші структури.

Детальніше

Холестеатома – це доброякісна кіста в порожнині середнього вуха. Формується з клітин епітелію – шкірні клітини нашаровуються одна на одну, утворюючи кісту. Всередині в неї знаходиться ядро ​​з продуктами розпаду, що видають запах гниття. Зовні пухлиноподібне утворення вкрито щільною капсулою зі сполучної тканини. Воно може складатися з однієї або декількох порожнин та досягати до 7 см в діаметрі.

Детальніше

Аносмія – це патологія, при якій відбувається повна або часткова втрата нюху. Це відбувається, коли нюхові цибулини, розташовані в носі, втрачають свою чутливість. Такий серйозний збій в сенсорній системі доставляє багато дискомфорту та може призвести до тяжких ускладнень.

Детальніше

Епітимпаніт – одна з форм гнійного середнього отиту. Це ЛОР-захворювання, при якому запалюється епітимпано-антральний відділ у порожнині середнього вуха. При цьому найчастіше розвивається гнійний процес, що вражає слухові кісточки, через що вони руйнуються. Часто до нього приєднується мезотимпаніт – форма отиту з локалізацією запалення в барабанної перетинки.

Детальніше

Коли ми йдемо до кінотеатру, то сподіваємося насолодитися фільмом, повністю занурившись у його атмосферу. Але очікування не завжди збігаються з реальністю, адже крім нас у залі є й інші люди. Сусід поруч голосно жує попкорн, парочка ззаду постійно перешіптується, а потім, у самий драматичний момент фільму, в кого-то у сусідньому ряду дзвонить телефон.

Порятунком від усього цього стануть беруші, купити які буде правильним рішенням. Вони відфільтрують зайві звуки та зроблять перегляд комфортнішим. Ви будете чути тільки ті звуки, які дійсно важливі.

Детальніше

Катаральний отит – ЛОР-захворювання, при якому запалення у вусі не обмежується межами барабанної порожнини, а зачіпає й слухову трубу.

Детальніше

Катаральний гайморит – різновид гаймориту, що протікає в легкій формі, супроводжуючись катаральними симптомами. Щоб розібратися, що таке катаральний гайморит, потрібно згадати анатомію носа. Вона утворена порожниною, а також декількома видами придаткових пазух. Найчастіше запалюються пазухи, розташовані над верхніми зубами, які називають гайморовими або верхньощелепними синусами.

Детальніше

Тонзилофарингіт – інфекційне запалення, яке вражає одночасно горло і мигдалики. Є одним з найбільш поширений захворювань в ЛОР-практиці.

Детальніше

Ларингофарингіт – запальний процес слизової оболонки горла та гортані. Виникає на тлі перенапруги голосових зв’язок, іноді супутнім фактором є приєднання інфекції. Проявляється у вигляді болю в горлі, кашлю і розладів голосу.

Детальніше

Риносинусит – це ЛОР-захворювання, при якому розвивається запалення слизової оболонки порожнини носа і навколоносових пазух. Хвороба проявляється набряком, утрудненим диханням і нежитю. Також риносинусит є серйозною небезпекою для здоров’я, оскільки може призвести до тяжких ускладнень.

Детальніше

Аероотит – це запальне захворювання середнього вуха, яке виникає через різкі перепади барометричного тиску. Найчастіше зустрічається у людей, робота яких пов’язана з ризиком баротравми – льотчиків, водолазів. Також іноді трапляється у пасажирів літака, які не користуються літальними берушами.

Коли між тиском в атмосфері і всередині порожнини середнього вуха виникає сильна різниця, барабанна перетинка втягується або випинається. Надмірний тиск у вухах може спровокувати мікротравми окремих структур, розрив мембрани, пошкодження слухових кісточок. При різких перепадах тканини травмуються, і розвивається запальний процес – аероотит. Зазвичай він носить катаральний характер, але якщо у вухо потрапляє інфекція, утворюється гній.

Детальніше