Депресивні розлади та приглухуватість

приемы по выходным

Депресивні розлади та приглухуватість

Чи знали ви, що порушення слуху можуть спровокувати депресію та інші психічні патології? Розбираємось, як ці захворювання взаємопов’язані, і що робити, щоб знизити ризики!

Навігація по сторінці:

Депресіяце різновид психічного розладу, у якому в людини погіршується настрій, порушуються розумові процеси, знижується рухова активність. Без правильного лікування це захворювання може призвести до тяжких наслідків. Особливо високі ризики у людей, які страждають на порушення слуху. Депресія у глухих і людей з вадами слуху розвивається частіше і протікає важче. Давайте розберемося, як взаємопов’язані депресія та приглухуватість!

Як виявити симптоми депресії

Якщо вчасно розпізнати у себе тривожно-депресивний розлад та звернутися до лікаря, то хвороба успішно піддається лікуванню. Основні ознаки депресії:

 • стійке погіршення настрою;
 • апатія;
 • підвищення тривоги;
 • зниження самооцінки;
 • загальмованість мислення;
 • небажання щось робити;
 • відчуття порожнечі;
 • суїцидальні думки;
 • страх спілкування з оточуючими;
 • повільність, скутість рухів.

Особливо яскраво проявляється симптоматика депресії при порушенні слуху – тому пацієнтам, які мають обидва ці діагнози, потрібно бути вдвічі уважнішими до свого здоров’я.

Вплив порушень слуху на мозок

Приглухуватість підвищує ризик розвитку різних психічних порушень, а сама депресія при втраті слуху протікає важче. Це пов’язано з відсутністю правильної стимуляції слухових центрів мозку, складнощами у спілкуванні з оточуючими, а також з шумом у вухах та іншими проблемами, з якими стикається слабочуючий.

Як приглухуватість підвищує ризик розвитку психічних захворювань

Людський організм влаштований таким чином, що йому для нормальної роботи потрібен певний рівень слухового навантаження. Якщо через приглухуватість він не отримує потрібної звукової стимуляції, то мозкова активність знижується. У результаті у людини:

 • падає працездатність;
 • уповільнюються реакції;
 • погіршується орієнтація у просторі;
 • слабшає пам’ять;
 • зростає соціальне відчуження.

Усе це запускає механізми, які провокують розвиток депресій, фобій, психозів та інших порушень. У людей, які ігнорують проблему та не звертаються до лікаря, все це призводить до значного погіршення психоемоційного стану.

Вплив дзвону у вухах на психіку

Навіть для людини зі здоровою психікою тинітус може стати серйозним випробуванням. Він підвищує рівень емоційної напруги, заважає розслабитись, призводить до проблем зі сном. При діагнозі депресія дзвін у вухах може посилювати наявні симптоми захворювання. У пацієнта погіршуються когнітивні можливості, уповільнюються реакції, послаблюється пам’ять. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, дзвін у вухах при депресії призведе до серйозних проблем зі здоров’ям, аж до інвалідності. Також він може посилювати суїцидальні нахили.

Деменція та когнітивні порушення

Приглухуватість у літньому віці становить серйозну небезпеку. По-перше, люди похилого віку через неї гірше орієнтуються в просторі, уповільнено реагують на небезпеку. Це може призвести до випадкових падінь та інших нещасних випадків. Але набагато небезпечніше те, що стареча приглухуватість може спровокувати порушення пам’яті і навіть недоумкуватість, вона підвищує ризик деменції, хвороби Альцгеймера, Паркінсона і т.д. Тому важливо звертатися до лікаря і підбирати відповідні заходи корекції слуху.

Що робити, якщо у вас депресія та проблеми зі слухом?

Депресія коригується за допомогою психотерапії та спеціально підібраних препаратів. Приймати їх потрібно лише за рецептом лікаря, дотримуючись правильного дозування. Тому не варто зволікати з візитом до психіатра. Чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим швидше дізнаєтесь, як вийти з депресії.

Також важливо регулярно проходити тест слуху та за необхідності коригувати його порушення. Сьогодні це успішно роблять за допомогою кохлеарних імплантів та слухових апаратів.

Користь слухових апаратів

Сучасні цифрові пристрої для корекції слуху допомагають почути всі важливі звуки. З ними легко насолоджуватися вільним спілкуванням, комфортно дивитися фільми та передачі, слухати музику. Це знижує ризик розвитку депресії, деменції та інших когнітивних порушень. У нашому центрі «Беттертон» ви можете пройти діагностику слуху та проконсультуватися із кваліфікованим слухопротезистом. Він допоможе підібрати слухові рішення, налаштує під ваші потреби, підтримає на етапі адаптації.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Любляча донька Відповісти

   Привіт а що робити якщо батько почав втрачати слух і через це дуже переживає і нервується(
   постійно сумний ходить(

   02.12.2021 о 13:24
   • betteradmin Відповісти

    Нужно помочь ему быть счастливым! Для начала приехать с ним в наши центры для проведения диагностики слуха и последующих рекомендаций врача! Мы делаем жизнь счастливее, возвращая пациентам возможность слышать!
    Ждем вас вместе с папой, записаться можете по ссылке https://bettertone.com.ua/uk/make-an-appointment/

    24.12.2021 о 14:46

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *