Задишка та хвороби гортані

лікування задишки фото

Задишка та хвороби гортані

Задишка – це стан, при якому виникає ускладнене дихання, відчуття важкості у грудях або недостатньої подачі повітря в легені. Це може бути симптомом різних медичних станів, в тому числі й ЛОР-захворювань.

Навігація по сторінці:

Задишка спричиняє певний дискомфорт, порушує якість життя та може призвести до серйозних ускладнень через кисневу нестачу. Тому важливо вчасно звернутися по допомогу, як тільки з’явився цей симптом.

Задишка – види та особливості

За механізмом цей стан класифікують на 3 типи:

 1. Експіраторна задишка – ускладнений видих повітря з легень.
 2. Інспіраторна задишка – важко вдихати повітря.
 3. Змішана задишка – ускладнено і вдих, і видих.

Окрім цього, цей патологічний симптом класифікують за етіологією. Ось найпоширеніші типи задишки:

 1. Механічна – з’являєтья на тлі певних фізичних обмежень дихання. Найчастіше зустрічається у вагітних, людей з ожирінням, при асциті.
 2. Нічна – виникає при сильному хропіння під час сну, коли не певні інтервали дихання переривається (синдром апное).
 3. Неврологічна задишка – пов’язана з порушеннями роботи нервових закінчень, що контролюють роботу м’язів. Здебільшого проходить сама за декілька днів.
 4. Кардіологічна – викликана патологіями серцево-судинної системи, зокрема, ішемєю, серцевою недостатністю тощо.
 5. Психогенна задишка – проявляється як реакція на сильній стрес та тривожні стани, зокрема, є симптомом панічних атак.

Задишка – причини та провокуючі фактори

 • Захворювання верхніх дихальних шляхів – доволі часто при інфекційно-запальних процесах носа, глотки або гортані виникає набряк слизових оболонок, що ускладнює проходження повітря.
 • Хвороби нижніх дихальних шляхів – доволі часто зустрічається задишка при бронхіальній астмі, пневмонії, бронхіті, плевриті, туберкульозі, емфіземі, хронічному обструктивному захворюванні, раку легень.
 • Патології серцево-судинної системи – зокрема, вроджені вади серця, перенесені інфаркти, ішемія, серцева недостатність.
 • Анемія – при нестачі червоних кров’яних тілець ускладнене транспортування кисню в клітини, що може призводити по появи задишки через кисневе голодування.

Як пов’язані ЛОР-хвороби та задишка

Доволі часто при захворюваннях гортані людину може турбувати цей симптом. Зокрема, запущений ларингіт поступово призводить до того, що дихальний просвіт звужується. Цей стан має назву стеноз гортані й становить серйозну небезпеку для організму. Він може призвести до критичного киснево голоду й навіть до задухи. Особливо це стосується випадків, коли через ларингіт з’являється задишка в дитини. В такому разі варто звертатися до лікарів по невідкладну допомогу.

Також задишка може виникали при новоутвореннях дихальних шляхів – поліпах, кістах, гіпертрофії слизової оболонки. Це пов’язано з тим, що вони створюють механічні перешкоди для проходження повітря.

Окрім цього, задишку може спровокувати парез гортані. Це стан, у якому периферійні нерві, що відповідають за рухливість м’язів голосових зв’язок, не передають їм імпульсів. Це проявляється у вигляді задишки та порушень голосу.

Ускладнення задишки

Тривалі проблеми з диханням знижують якість життя й загальне самопочуття. Через постійне кисневе голодування порушується газообмін крові можуть розвинутись гіпертензія легень, серцеві хвороби та інші патології. До того ж, при сильній задишці є ризик асфіксії. Тому якщо вас турбує цей симптом, зверніться до лікаря для ретельного обстеження та лікування.

Задишка – лікування в «Беттертон»

Якщо ваші проблеми з диханням пов’язані з ЛОР-захворюваннями, лікарі нашого центру радо вам допоможуть. В нас є сучасне обладнання, що дозволяє поставити диференційний діагноз та визначити точну причину проблеми. За результатами діагностики наш ЛОР визначить, як позбутися задишки у вашому випадку. Зокрема, при хронічних запальних патологіях або новоутвореннях дихальних шляхів тут використовується кріолікування за допомогою рідкого азоту. Запишіться на консультацію, щоб дізнатись більше!

осмотр лов врачаПрофілактика

Щоб знизити ризику розвитку задишки, рекомендується:

 • уникати куріння;
 • вчасно лікувати ЛОР-захворювання;
 • зволожувати повітря у приміщенні;
 • частіше гуляти на свіжому повітрі.

Якщо ж у вас виникла ця проблема, зверніться до ЛОР-центру «Беттертон» – тут вам допоможуть її позбутися!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *