Захворювання приносових пазух та їх лікування

Захворювання приносових пазух та їх лікування фото

Захворювання приносових пазух та їх лікування

У ЛОР-практиці хвороби носа і приносових пазух є досить поширеними. Зазвичай вони розвиваються на тлі інфекцій, алергічних реакцій та інших причин. І якщо вчасно не провести правильне лікування, можуть призвести до серйозних наслідків.

Навігація по сторінці:

 

Анатомія носа та приносових пазух влаштована таким чином, що навколо носової порожнини розміщуються придаткові синуси, що сполучені з нею. Під впливом певних чинників у них можуть виникати запалення та інші патологічні процеси. Давайте розберемося, якими бувають пазухи носа, які їх захворювання найбільш поширені, та як їх лікувати!

Класифікація захворювань приносових пазух

Патології цих структур можуть мати запальну та незапальну природу. Запалення пазух носа називають синуситами та класифікують за локалізацією:

 1. Гайморит – найбільш поширений різновид синуситу, запальний процес, що вражає тканини слизової оболонки верхньощелепних (гайморових) пазух.
 2. Фронтитзапалення синусів, розташованих у лобній кістці.
 3. Етмоїдит – вражає пазухи носа, що знаходяться у решітчастому лабіринті.
 4. Сфеноїдитінфекційно-запальне ураження клиноподібного синусу, що знаходиться глибоко позаду носової порожнини.

Окрім цього, існують патології, не пов’язані з запаленням. Зокрема, кісти, поліпи, гіпертрофія слизових оболонок та інші новоутворення. Вони можуть являти собою нарости або порожнини, заповнені рідиною. Розростаючись, новоутворення перекривають сполучення пазух з носовою порожниною, тиснуть на сусідні структури й спричиняють чимало дискомфорту.

Хвороби носа і приносових пазух – причини та симптоми

Провокуючими факторами можуть бути:

 • бактерії або віруси – зокрема, стафілококи, стрептококи, риновіруси, ГРВІ, грип тощо;
 • алергічні реакції – на пилок рослин, побутовий пил, хутро тварин та інщі подразники;
 • структурні аномалії – наприклад, викривлення носової перегородки, деформації будови синусів тощо;
 • ослаблений імунітет.

Коли запалюються придаткові пазухи носа, людина зазвичай відчуває закладеність, погіршення носового дихання, зниження або втрату нюху, слизові, жовтуваті або зелені виділення з носу. Також може турбувати відчуття тиску та навіть біль у верхній частині обличчя. Ці відчуття багато в чому залежать від локалізації запалення. Наприклад, якщо уражені гайморові пазухи – болить голова та ділянки по обидва боки від носу, якщо лобні – у ділянці надбровних дуг, решітчасті – перенісся та очі, клиноподібна – у центрі голови. Окрім цього, захворювання носа і приносових пазух часто дають загальну симптоматику – підвищення температури, слабкість, втомлюваність.

Діагностика та лікування

Щоб поставити правильний діагноз, потрібна ендоскопія пазух носа. У ЛОР-центрі «Беттертон» це обстеження проводять за допомогою сучасного обладнання, що дозволяє ретельно дослідити стан тканин та отримати відеозапис обстеження. В деяких випадках для уточнення діагнозу лікар може призначити рентген приносових пазух, КТ або МРТ.

Якщо в пацієнта виявлені хвороби носа та приносових пазух, лікування може бути як медикаментозним, так і хірургічним. При синуситах лікар призначає курс антибіотиків, протизапальних та симптоматичних препаратів. Якщо патологія має алергічну природу – можуть знадобитись антигістамінні засоби.

В деяких випадках пацієнту зможе допомогти лише ЛОР-хірургія. Наприклад, при складних випадках гайморитів проводиться пункція (прокол) верхньощелепної пазухи, щоб дренувати гній. Також операція потрібна за наявності поліпів та інших новоутвореннях у синусах.

Отримати кваліфіковану допомогу при хворобах пазух носа можна в центрі «Беттертон». Тут працюють досвідчені лікарі, що дотримуються індивідуального підходу та стандартів доказової медицини. Вони проведуть точну діагностику та підберуть оптимальний план лікування.

Захворювання приносових пазух та їх лікування Беттертон фото

Профілактика

Щоб уникнути розвитку синуситів та інших патологій приносових пазух, рекомендується:

 • вчасно лікувати інфекції верхніх дихальних шляхів;
 • бути обережними при контакті з носіями інфекцій;
 • уникати алергенів;
 • підтримувати імунну систему;
 • зволожувати повітря у приміщенні.

Якщо ж ви захворіли – зверніться до нашого лікаря для точної діагностики та рекомендацій щодо лікування.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *