Шум в обох вухах

Шум в обох вухах

Якщо дзвенить у двох вухах одночасно, це майже завжди свідчить про серйозну патологію. Це явище називається тиннитус та вважається симптомом різних захворювань. Найчастіше пульсуючий шум у вухах виникає при порушеннях роботи серцево-судинної, ендокринної, нервової системи. Щоб визначити точну причину цього явища, необхідно звернутися до фахівців. Наш центр слуху «Беттертон» пропонує якісні послуги з діагностики. Консультація у кваліфікованого лікаря з детальним опитуванням та обстеженням на сучасному обладнанні допоможе поставити максимально точний діагноз.

Походження шуму в обох вухах

Двосторонній різкий тиннитус, як правило, не приходить один. У більшості випадків він супроводжується додатковими симптомами, які допомагають визначити причину шуму:

 • Мігрень, мурашки перед очима, серцеві болі – скачки артеріального тиску
 • Дзвін у вухах супроводжується сильним запамороченням – атеросклероз судин
 • Оніміння кінцівок поряд з втратою їх рухової активності й нетриманням сечі – розсіяний склероз
 • Сильний тиннитус поряд із запамороченням і погіршенням слуху, відчуттям бігають по обличчю «мурашок», порушенням координації рухів – пухлина слухового нерва
 • Окрім «шумових перешкод» спостерігається почервоніння вушного проходу, біль у вусі, гнійні виділення, зниження слухової функції – отит
 • Відчуття закладеності й слабкого сприйняття звуків разом з шумом в обох вухах – сірчані пробки
 • Тиннитус супроводжується гучним дзижчанням – можливо, в вухо потрапила комаха
 • Постійний тиннитус поряд з нудотою, зниженням гостроти слуху, запамороченнями та блювотою – хвороба Меньєра
 • Поступова втрата слуху, супроводжувана дзвоном в двох вухах – отосклероз
 • Пульсуючий тиннитус у поєднанні з прискореним серцебиттям – порушення зв’язку між венами та артеріями або пухлина на пучку судин

Важливість негайного звернення до лікарів при такій симптоматиці складно переоцінити. Адже якщо вчасно не розібратися з проблемою й не усунути її, це стане причиною більш серйозних порушень роботи організму. Зокрема, особливо небезпечний тиннитус у вагітних на пізніх термінах – його причини можуть провокувати передчасні пологи та навіть втрату дитини.

Іноді двосторонній шум – побічний ефект від ліків. Таку симптоматику нерідко дають антибіотики. У цьому випадку важливо сказати лікареві, щоб він підібрав інший препарат. За будь-яких обставин, впоратися з цим неприємним явищем можна тільки за допомогою фахівця.

Лікування шуму в обох вухах

Терапія залежить від походження даного симптому. Наприклад, якщо причиною виявилася банальна сірчана пробка, рішенням стане очищення слухових проходів за допомогою спеціального шприца. При отитах застосовуються антибіотики та комплекс фізіотерапевтичних процедур. Якщо ж причина тиннитусу – пухлина на слуховому нерві, то знадобиться більш серйозне й тривале лікування. Адже вона може довго не проявляти симптоматики, поки не розростеться до значних розмірів. Чим раніше пацієнт звернеться до лікаря, тим більше в нього шансів на успішне одужання.

Щоб діагностувати причину шуму у вухах, проводиться діагностика слуху. Сьогодні для цього застосовуються прогресивні аудіометричні методи, а також МРТ й КТ. В ході обстеження перевіряється цілісність барабанної перетинки, прохідність вушних проходів, стан слухових кісточок, волоскових клітин, равлику тощо.

Після того, як поставлено діагноз, призначається лікування шуму у вухах. Якщо його походження обумовлено судинними патологіями, порушенням мозкового кровообігу та іншими причинами, не залежними від органів слуху – пацієнт приймає курс лікарських препаратів. У разі, якщо тиннитус викликаний проблемами у зовнішньому середньому або внутрішньому вусі, необхідно підібрати слуховий апарат.

Вас турбує дзвін у вухах, і ви хочете визначити його причину? Зверніться до одієї з наших філій в Києві, Білій Церкві, Кривому Розі, Львові або Кременчуці!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *