Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Бінауральне слухопротезування

Стимуляції білатерального і бімодального типу, зроблені своєчасно, дозволяють отримати відмінні результати дітям зі складними двобічними порушеннями слуху. Стимуляції дозволяють створити оптимальні умови для ефективного розвитку навичок бінаурального типу. Такого результату складно домогтися яким-небудь іншим способом, наприклад, при використанні одного слухового апарату. Сьогодні фахівці активно практикують слухопротезування одночасно двома апаратами. Лікарі відзначають позитивну динаміку, особливо у маленьких пацієнтів із такими діагнозами як двостороння нейросенсорна туговухість та глухота.

Двобічне порушення слуху. Бинауральне слухопротезування

Особливості сучасних моделей

Згідно зі статистичними даними, якщо пацієнту пропонують порівняти акустичні властивості при використанні двох слухових апаратів, то в переважній більшості вони вибирають другий варіант. Такі пацієнти більшою мірою задоволені отриманими результатами, краще розуміють мову та розпізнають звуки.

Крім того, при бінауральному слухопротезуванні з’являється можливість виборчого звукового сприйняття. Така умова дозволяє набагато легше фокусуватися на бажаних звуках.

На практиці цю можливість можна перевірити, беручи участь в дискусіях групового типу, або при розмові одночасно з 3-4 людьми. Особливо важлива таке властивість для дітей, які часто знаходяться в місцях великого скупчення людей. Дитина з двома слуховими апаратами буде почувати себе набагато впевненіше. До того ж вона зможе швидше та ефективніше розрізняти обстановку в навколишньому середовищі.

Індивідуальний підхід

У процесі використання виникає менше проблем з бінауральними апаратами. Їх легше настроювати в індивідуальному порядку, тобто встановлювати напрям джерела звуку, регулювати процеси пересування. Дитина швидше й правильніше зможе зреагувати на рух транспорту та прийняти більш безпечне рішення. Це досить важливо, особливо якщо слабочуюча дитина пересувається по місту без допомоги дорослих. Технічні особливості акустичного звучання дозволяють значно підвищити безпеку при знаходженні на вулиці.

Сприйняття сигналів обома вухами одночасно дозволяє отримати більш натуральні звуки. В таких умовах слабочуючому пацієнту простіше домогтися оптимальної стереофонічної гучності та чистого звуку в різних ситуаціях. Багато пацієнтів відзначають: при використанні двох слухових апаратів покращується розбірливість мовлення співрозмовника. Це в свою чергу дозволяє більш активно брати участь у розмові, менше соромитися однолітків.

Переваги двостороннього слухопротезування

Одною з найголовніших переваг двостороннього слухопротезування є довгострокове використання СА без ризику прояви депривації можливостей слуху на вусі, яке чує гірше. Механізм дозволяє налаштувати менший, більш комфортний рівень гучності з обох боків. Природно, що це дає можливість знижувати рівень підсилення та вихідний показник тиску. Крім того, до переваг відноситься також зниження рівня споживання живлення, яке дозволяє користуватися апаратами набагато довше, без заміни.

Варто також враховувати той факт, що при використанні бінаурального методу пацієнт може бути упевнений – у разі збою в роботі одного з них другий дозволить без пригод дістатися до місця призначення.

Основні плюси купівлі двох апаратів для поліпшення слуху:

  1. Більш стабільна розбірливість мови. Варто розуміти, два прилади забезпечують більш стабільне та природне сприйняття звуків. Такому пацієнту буде простіше зрозуміти розмову та брати участь в неї. Ці факти науково доведені численними дослідженнями та тестами.
  2. Відмінне сприйняття мовлення у групових дискусіях і при численних сторонніх шумах. Механізм дає можливість швидше вловлювати та розпізнавати звуки. Головний мозок людини влаштований таким чином, що він більш уважний до деталей, які розпізнаються з обох боків.
  3. Можливість швидко визначити напрямок звуку або шуму. Ця властивість дуже важлива на вулиці, особливо поблизу доріг. Крім того, це дозволить правильно визначити напрям розмови співрозмовника, і пацієнт зможе повернутися в потрібну сторону.
  4. Високоякісне сприйняття. Всі знають, що у стереосистемах застосовуються одночасно дві колонки. Мало хто замислювався, чому. Виявляється, щоб забезпечити однорідне, виразне, натуральне звучання, необхідні два джерела. Таке ж правило діє і у випадку зі слуховими апаратами. До того ж при використанні цього механізму немає потреби встановлювати регулятор на максимальній гучності. А якщо використовувати меншу гучність, мінімізується сторонній шум і свист.
  5. Пацієнту приємніше та легше слухати тривалий час. Тобто апарат полегшує сам процес сприйняття, наближаючи його до природного. Слабочуючому не потрібно докладати особливих зусиль, щоб сприймати інформацію здоровим вухом, істотно полегшуючи використання.
  6. Ефективне функціонування обох органів слуху. Дана перевага належить до деривационного ефекту. Це особливе явище, яке спостерігається при застосуванні апарату на здоровому вусі. При цьому існує ймовірність втрати слуху на другому органі, а носіння двох приладів покращує їх роботу та мінімізує ризики.
  7. Маскування неприємного шуму. Понад 50% слабочуючих скаржаться на постійний дзвін у вухах. При двосторонньому слухопротезуванні сторонній шум зменшується або компенсується.
  8. Природне відчуття. Не дарма людина має пару органів. Тому важко не погодитися з експертами, які стверджують, що при використанні бінауральних приладів покращуються основні показники. До того ж цей факт доводять і міжнародні дослідження.

Якщо у дитини або дорослого діагностовано серйозне порушення слуху, варто звернути увагу на слухові апарати даного типу. З допомогою фахівців можна підібрати оптимальні по параметрах і технічних особливостях моделі. У Центрі хорошого слуху «Беттертон» ви знайдете широкий асортимент сучасних моделей, отримаєте консультації спеціалістів та всебічну професійну допомогу.

Loading...

Бінауральне слухопротезування
Оцініть статтю