Батарейки до слухових апаратів

У зв’язку з тим, що СА являє собою автономне медичне обладнання, його працездатність забезпечується за допомогою батарейок. По мірі зниження енергетичного потенціалу електроживлення оновлюють. Саме тому необхідно заздалегідь подбати про його безперервному функціонуванні та попередньо придбати запасні джерела електроенергії. Як це зробити – інформація нижче.

Основні види

Визначальним фактором для вибору батарей служить потужність обладнання. При цьому кожному виду змінних елементів відповідає свій колір на пакуванні, у тому числі:

 • синій; вказує на розмір 675, застосовуються для завушних моделей високої потужності;
 • коричневий; розмір 312, підходять для мікрозавушних й внутрішньовушних приладів;
 • помаранчевий; розмір 13, забезпечують роботу завушних, внутрішньовушних і програмованих цифрових апаратів;
 • жовтий; розмір 10, встановлюються у внутрішньоканальні моделі.

Термін дії автономних джерел електроживлення залежить від їх типу, умов експлуатації (наприклад, рівня гучності, частоти використання) і в середньому становить близько одного-двох тижнів. Важливо підібрати саме свій тип електропристроїв, у зв’язку з чим рекомендується звернутися в центр у вашому місті, де було придбано медобладнання, і проконсультуватися у свого сурдолога. Це дозволить уникнути ситуації зі простроченими або невірно обраними поживними елементами.

Тут же можна купити й тестер, за допомогою якого легко контролювати долю заряду. Однак тестер не знадобиться, якщо функція попередження вже вбудована. У цьому випадку про швидке відключення медаппарату можна дізнатися за звуковим сигналам.

Установка й заміна

Електроживлення слухових приладів здійснюється за допомогою повітряно-цинкової технології. Особливість такої роботи полягає у використанні кисню в якості катода, а цинку в ролі анода. З цієї причини категорично забороняється знімати захисну плівку з місця, позначеного знаком «+», до встановлення елемента в прилад. Одного разу видаливши плівку, процес витрачання енергетичного запасу зупинити неможливо.

До речі, повітряно-цинкові моделі відносяться до екологічно чистих продуктів і для навколишнього середовища небезпеки не представляють.

Заміна гальванічних елементів проводиться після того, як отримано відповідний сигнал від слухового приладу або після того, як за допомогою тестера виявлено факт витрачання енергетичного ресурсу. Після того, як автономне джерело електроенергії встановлене у відсік, рекомендується ще раз упевнитися в правильності його розташування. Невідповідність полюсів не дозволить відновити роботу медобладнання, а кришка відсіку не закриється і може вийти з ладу. Крім того, у процесі експлуатації слід контролювати стан контактів і за необхідності очищати їх, звернувшись до фахівця.

Поради по зберіганню й замінюванню

Щоб застережливий сигнал про витрачання заряду не став несподіванкою, рекомендується:

 • первинно зафіксувати дату встановлення і заміни гальванічного елемента; таким чином можна зорієнтуватися щодо строку його дії; це дозволить не опинитися в ситуації, коли в найвідповідальніший момент обладнання дасть збій;
 • завжди мати запасний комплект батарейок;
 • не зберігати відпрацьовані пристрої, тим більше разом із запасними, щоб випадково не помилитися і не замінити ними нові.

Крім того, умови експлуатації та зберігання джерел електроживлення безпосередньо впливають на їх працездатність. У зв’язку з цим необхідно:

 • забезпечувати зберігання в сухих, прохолодних умовах; при цьому місця з особливо низькими температурами, а також використання холодильника повністю виключається;
 • витягувати з батарейного відсіку, якщо слуховий апарат не використовується протягом тривалого часу;
 • по можливості зберігати обладнання комплектно в спеціальному контейнері, що вбирають зайву вологу капсулами; ідеальний спосіб для нічного зберігання.

Не допускається встановлення акумуляторів, призначених для годинників та інших електроприладів, з аналогічним типом живлення. В іншому випадку поломка апарату не буде ставитися до гарантійного випадку та ремонт доведеться робити власним коштом.

Що краще купити

Сьогодні батареї Rayovac займають провідну позицію серед аналогів, призначених для слухового обладнання. Їх основні переваги:

 • найтриваліший експлуатаційний ресурс;
 • висока потужність;
 • екологічно безпечні; крім самого виробу, таку ж властивість має і його упаковка, яка придатна для вторинної переробки;
 • робота на базі інноваційних технологій, у тому числі: Mercury Free (виробництво ведеться без використання ртуті) і ProTect (забезпечує високу корозійну стійкість виробу).

Переваги очевидні.

Loading...

Батарейки до слухових апаратів
Оцініть статтю