Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Підбір слухових апаратів

Вибір приладу для поліпшення слуху повинен здійснюватися в індивідуальному порядку. При цьому повинні враховуватися такі нюанси як форма вуха, ступінь приглухуватості, а також специфіка проблем зі слухом.

Подбор-слухового-аппаратаОсновні правила придбання

Вибрати слуховий апарат допомагає лікар-консультант. Серед запропонованих варіантів, пацієнт може вибрати саме той, який йому найбільше сподобається в плані дизайну та ціни.

Послідовність кроків при придбанні пристрою наступна:

 • діагностика й консультація;
 • спеціаліст налаштовує вибраний слуховий апарат;
 • адаптація;
 • пробне носіння;
 • купівля.

Якщо вибір зроблено правильний, у пацієнта покращується здатність чути. Не кажучи вже про зняття психологічної напруги й підвищення рівня фізичного комфорту.

Обстеження у сурдолога

Відвідування професіонала є першим найважливішим кроком на шляху до вибору СА. Спершу сурдолог, використовуючи аудіометр, проводить діагностику, мета якої – визначення порогу чутності пацієнта на різних звукових частотах. В результаті на аудіограмі зображається графік, за яким можна буде визначити ступінь приглухуватості.

Консультування дає багато корисної інформації. Тільки лікар зможе розповісти вам:

 • у якому стані перебуває ваш слух;
 • про особливості будови внутрішнього, а також зовнішнього вуха;
 • які існують сучасні моделі, які функції у них є;
 • яка модель вам більше підійде, в залежності від специфіки вашої роботи й способу життя.

Щоб слухопротезист зміг запропонувати вам оптимальний варіант, докладно розкажіть йому про свої уподобання й бажання, а також скажіть, яку суму ви можете собі дозволити витратити на покупку.

Примірка і тестування

Після консультацій та діагностики для розгляду пропонуються різні слухові апарати. А щоб не помилитися, проводяться наступні оцінювальні тести, за допомогою яких:

 • визначається ступінь глухоти;
 • перевіряється якість сприйняття звуку – спочатку з приладом, а потім без нього;
 • визначається можливість використання приладу в різних ситуаціях (на вулиці, при прослуховуванні музики та ін);

Перш ніж придбати слухові апарати в Києві, слід розглянути та приміряти на себе кілька вподобаних моделей. Ви зможете порівняти свої відчуття від використання різних варіантів, а потім придбати той, який для вас максимально зручний.

Вчимося користуватися

Використання приладу починається проходженням адаптації, у процесі якої пацієнт звикає до носіння пристрою, вчиться правильно їм користуватися, налаштовувати його. Слухопротезисти виділяють п’ять етапів звикання, через які потрібно пройти:

 1. Звикання до звуків. Людина навчається сприймати звуки, відчувати себе при цьому комфортно в галасливих місцях, на роботі, в домашній обстановці.
 2. Адаптація до розмови зі співрозмовником. Для початку бажано потренуватися розмовляти з рідними та близькими людьми. Якщо якесь слово прозвучало незрозуміло, слід перепитати. А вже потім, у міру звикання до звуків людської мови, з’явиться комфорт при спілкуванні з різними людьми, в тому числі й в діловій обстановці.
 3. Вільна участь у груповій бесіді. Брати участь у групових бесідах можна після певного періоду пристосування, коли мова окремих людей стає абсолютно зрозумілою.
 4. Прослуховування музики та телепередач. Мову, трансльовану аудіо/відеотехнікою, відразу зрозуміти складно – для цього знадобиться певний час.
 5. Складні звукові ситуації. Поступово людина навчається чути й розуміти чужу розмову не тільки в тихій обстановці, але й крізь шум, наприклад, з вулиці.

В період адаптації рекомендується вести щоденник, записуючи в нього всі труднощі й проблеми, з якими доводиться стикатися на шляху до оволодіння звуковим простором. Якщо дискомфорт відчувається не тільки на початку, але й в кінці адаптації, потрібно звернутися до фахівця, щоб він провів більш тонку настройку пристрою.

Чому необхідне пробне носіння

Видів таких пристосувань настільки багато, що важко відразу визначитися, який слуховий апарат купити в Києві. У кожної моделі різні характеристики, а також функціональні можливості, які потрібно зіставляти та порівнювати. Слухопротезист, звичайно, запропонує вам різні варіанти, але на те, щоб вибрати відповідний, потрібний певний час.

Для того щоб ви виявилися повністю задоволені вибором, існує так зване пробне носіння. Поносивши пристрій два-три дні у звичних умовах (вдома і на роботі) людина може зрозуміти, чи підходить він їй чи ні. Якщо виникнуть сумніви в тому, що апарат обрано вдало, його можна буде поміняти на інший.

Що слід враховувати при покупці?

Купуючи СА, потрібно врахувати наступні моменти:

 • Немає підстав хвилюватися, що носіння приладу зіпсує зовнішній вигляд. Річ у тому, що мініатюрні внутрішньоканальні моделі, що розміщуються всередині вушного проходу, непомітні сторонньому спостерігачеві.
 • Завушні моделі, які закріплюються на зовнішній стороні вуха, підбираються в тон шкірі.
 • Внутрішньовушні цифрові слухові апарати працюють на маленьких батарейках. Людям, що мають порушену моторику рук, буде важко періодично змінювати ці батарейки. Слухові апарати для літніх людей краще купувати з урахуванням цього факту.
 • Внутрішньовушні пристосування не можна використовувати, якщо є запальний процес у середньому вусі.

Слухові апарати, ціна на які невелика, не мають широкого спектра функцій. Тому хорошу розбірливість людської мови вони гарантують тільки в тиші.

Записатися на підбір

Підбір слухових апаратів
Оцініть статтю