Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Туалет вуха

Щоб оглянути вушний прохід і барабанну перетинку, необхідно провести гігієнічні процедури, спрямовані на звільнення слухового проходу від секрету що накопичився, а також виділень гнійного характеру. Зробити це можна вологим або сухим методом. Перший варіант полягає в промиванні слухового каналу антисептичним розчином. Другий варіант очищення здійснюється спеціальним стерильним зондом.

Для його виготовлення туго намотайте на спеціальну паличку шматок гігроскопічної вати. Щоб уникнути травм барабанної перетинки, вату накручуйте так, щоб повністю закрити кінець зонда. Готовим інструментом треба користуватися обережно, бажано одночасно використовувати лобовий рефлектор.

Зонд обережно вводять на глибину 2-2,5 см в слуховий прохід. Обертальними рухами протирають відокремлюване, потім знімають забруднену вату, після чого намотують новий стерильний шматок. Процедуру повторюють доти, поки вата не буде сухою та чистою.

Зонд дозволяє повністю позбутися від виділень у вусі. Для цього процедуру потрібно повторювати кілька разів, потім обов’язково обробити прохід борним спиртом.

На перший погляд процедура здається простою. Але фахівці попереджають, що самостійні дії можуть призвести до травмування барабанної перетинки, а згодом – до погіршення слуху. Тому не ризикуйте, роблячи спроби очистити вухо самостійно, краще зверніться за допомогою до лікаря.

Гігієна вуха у дітей

Перш ніж приступити до очищення слухового проходу дитини, необхідно знати, що дітям чистити слуховий прохід ватяними паличками заборонено. Їх можна використовувати лише для гігієни зовнішньої частини органу. «Тоді як очистити вуха?» – запитаєте ви. Безпечно видалити секрет з слухового каналу допоможе змочений в перекису водню ватний джгутик. Якщо антисептика вдома немає, то його легко замінити кип’яченою водою.

Щоб позбутися від скупчення сірки, дорослим і дітям можна капати спеціальні медичні препарати. Вони пом’якшать пробку, що утворилася, після чого її легко прибрати. Тільки запам’ятайте: будь-які ліки для вух, перш ніж застосовувати, необхідно зігріти до температури тіла.

Правила обробки

Для розм’якшення сірчаної пробки пари крапель препарату буде мало. Дорослим може знадобитися близько десятка крапель, дітям потрібно вводити дещо менше. Вуха закапують по черзі. Спочатку слід ввести ліки в одне вухо, полежати їм догори чверть години, потім виконати аналогічну маніпуляцію з іншим органом слуху. Якщо туалет потрібно провести зовсім маленькій дитині, то зручніше за все буде зробити це вдень, під час сну.

Згодом дитина може поскаржитися на дискомфорт у вухах або зниження слуху, але це не привід для занепокоєння. Таке тимчасове явище викликане розбуханням секрету, яке пройде після очищення проходу спеціальним джгутом. Якщо малюк продовжує скаржитися й далі, тоді необхідно звернутися за допомогою до отоларинголога. Важливо пам’ятати, що видаляти пробку при розриві барабанної перетинки категорично заборонено.

З профілактичною метою зовнішнє вухо очищають ватною паличкою як мінімум раз в тиждень. Слуховий прохід чистять раз на півмісяця, при необхідності можна робити це частіше. Проводити маніпуляцію найефективніше після прийняття водних процедур, використовуючи при цьому ватяний джгут. При закапуванні медичних препаратів для розм’якшення сірки, достатньо видалити забруднення серветкою та протерти вухо стерильним джгутом з вати.

Після купання в річці, озері або якому-небудь іншому відкритому водоймищі неприпустимо проводити гігієну вуха ватяними паличками. Необхідно почекати, поки вода висохне природним шляхом, і тільки тоді видаляти забруднення.

Запам’ятайте, сірка захищає вухо від бактерій, бруду й пилу, тому не варто намагатися позбутися від неї повністю. У цьому немає гострої потреби.

Ціни на послуги:

НАЙМЕНУВАННЯ ПОСЛУГИ ЦІНА грн
Туалет порожнини носа (одна сторона) 200
 Туалет слухового ходу 200
 Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха) 250
 Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо) 150
Промивання сірчаних пробок 250

Loading...

Туалет вуха
Середня оцінка «5» Проголосували 1