Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб, Нд — 09:00 до 16:00

Видалення сірчаних пробок

Дата: Оновлено:

Усередині слухових проходів розташовані залози, що виділяють спеціальну секрецію – сірку. Це досить густа і липка речовина, що захищає вухо від забруднень і пилу. В ідеалі вона повинна виводитися з слухових проходів самостійно – при жуванні, ковтанні і т д. Але не завжди функція самоочищення спрацьовує, і тоді утворюється сірчана пробка.

Особливо схильні до накопичення сірки у вухах люди, які користуються слуховими апаратами. Їм потрібно часто чистити сам прилад і слухові проходи. Але і люди з нормальним слухом не застраховані від утворення пробок з сірки у вухах. Це дуже небезпечно і може стати причиною нагноєнь, запальних процесів органів слуху.

Щоб уникнути появи сірчаних пробок, слід підтримувати гігієну вух, регулярно очищаючи їх . Але не потрібно намагатися вставити ватні палички глибше в надії видалити засмічення. І тим більше не рекомендується використовувати для цього сірники, зубочистки та інші гострі предмети – так можна травмувати барабанну перетинку. Єдиний правильний спосіб видалити сірчану пробку – звернутися до отоларинголога.
Промывание уха и удаление серных пробок фото

Сірчані пробки: симптоми і показання до видалення

Відкладення сірки накопичуються в вусі поступово, і перший час людина може про них не підозрювати. Поки між пробкою і стінками вушних проходів є хоч невеликий зазор, вона не приносить дискомфорту. Але коли розростається настільки, що закриває його повністю, проявляється неприємна симптоматика:

 • відчуття закладеності
 • біль у вусі
 • рефрактерна потреба в кашлі або позіхання
 • зниження слуху 

При появі зазначених ознак рекомендується звернутися до отоларинголога і пройти процедуру промивання. Чистка вух від сірчаних пробок в Києві робиться в будь-якій лікарні. Для носіїв слухових апаратів вона є профілактичною процедурою, також призначається людям з нормальним слухом при скаргах на закладеність у вусі.

Крім усунення сірчаних пробок, промивання допомагає вирішити й інші проблеми. Наприклад, якщо випадково потрапило в вухо чужорідне тіло. Дістати його інструментами буває проблематично, але зате воно легко виходить з потоком води. Також процедуру використовують при підозрі на патологію органів слуху і для попередження їх розвитку. Наприклад, при тонких вушних каналах потрібно регулярне чищення для підтримки нормальної прохідності. Промивання – обов’язкова процедура при отитах. Запальний процес в середньому вусі призводить до утворення гною, який потрібно своєчасно видаляти за допомогою струменів води. В іншому випадку це може призвести до перфорації барабанної перетинки і інших неприємних наслідків. Також, вухо необхідно промивати при отиті, щоб очистити шкіру від гнійних виділень. Тоді препарати будуть потрапляти безпосередньо на шкіру і лікування буде ефективним. В іншому випадку, ліки змішуються із запальними виділеннями і ефект не настає.

Як проводиться видалення сірчаної пробки в лікарнях?

Промивання – це процедура, яку може призначити тільки лікар після консультації – опитування та огляду. Так як сам пацієнт не може чітко оцінити, в чому причина хворобливих відчуттів – отит, тубоотит, пробка. Також, ніхто не виключає можливість двох патологій одночасно – і пробки, і запалення. Тому, спочатку консультація – потім, при необхідності, промивання.Процедура виконується під час стандартного прийому у отоларинголога. Вона призначається як людям зі здоровим слухом при наявності скарг, так і користувачам слухових апаратів. Прилад при цьому потрібно зняти, щоб забезпечити лікарю доступ до слухового проходу. Перед початком промивання лікар проводить огляд і опитування, досліджує барабанну перетинку.

Видалення сірчаної пробки в лікарні виконується за наступним алгоритмом:

 • Пацієнт сідає на стілець боком до лікаря, щоб забезпечити зручний доступ до вуха
 • Йому в руки дається лоток для збору промивних вод
 • Лікар бере спеціальний шприц Жане, заповнює його фізіологічним розчином або теплою водою (це важливо, тому що вухо дуже чутливе до температури), а потім вводить вміст в вухо по напрямку до задньої стінки
 • З вуха витікає промивна вода разом із сірчаною пробкою, чужорідними тілами і гноєм 

У вусі знаходяться ділянки, роздратування яких може призвести до кашлю, запаморочення і навіть рефлекторної втрати свідомості. Тому, особливо важливо, щоб промивання проводив лікар, який правильно підготує пацієнта до процедури, вчасно зможе нормально відреагувати на погіршення самопочуття і надати першу допомогу.

Якщо пробка недостатньо щільна і застаріла, однієї процедури цілком вистачить для її видалення. У більш складних випадках лікар призначає пацієнтові курс крапель, які  розм’якшують сірку, після якого повторює чистку. При отиті одного промивання недостатньо, потрібне комплексне лікування з чищенням спеціальними шприцами з довгим вузьким наконечником, а також гачкоподібними інструментами.

Промивання вух дітям повинен виконувати отоларинголог-педіатр. Від лікаря вимагається хороші знання дитячої анатомії і дбайливе поводження з маленьким пацієнтом. Для чищення використовується розчин риванолу або фурациліну. Якщо після промивання ситуація зі слухом не покращилася, можливо, проблема не в сірчаній пробці. У цьому випадку батькам слід подбати про більш глибоке обстеження для своєї дитини.

У дітей сірчані пробки – часте явище через тонкі слухові проходи і їх неправильний туалет, а саме використання ватних паличок. Тому коли батьки помічають погіршення слуху, відразу ведуть дитину на промивання. Але іноді проблема може полягати в приглухуватості. Якщо після аудіометричного діагностики це підтверджується, слід купити дитячий слуховий апарат. Підібрати його можна в центрі слуху «Беттертон», фахівці якого знайдуть для малюка прилад з потрібними розмірами і технічними характеристиками.

Чи можна видалити сірчану пробку вдома?

Теоретично це можливо, але слід дотримувати крайню обережність. Однією з методик є видалення пробки за допомогою гумової груші, але така процедура вимагає крайньої акуратності і вправності. Краще просто підготуватися до медичного чищення, щоб вона пройшла легко. Для цього потрібно купити спеціальні розм’якшуючі краплі, які продаються в будь-якій аптеці.

Одна з ефективних і безпечних домашніх процедур – видалення сірчаної пробки перекисом водню. Для цього використовують 3% -ний розчин, який можна просто залити в вухо, перебуваючи в положенні лежачи. Але ефективність підвищується, якщо нагріти речовину і ввести 1 мл шприцем без голки. Потім потрібно закрити вушної прохід ватою і полежати 3-5 хвилин. Перекис всередині буде шипіти – це нормально і свідчить про те, що реакція проходить.

Іноді для промивання в домашніх умовах використовують теплу кип’ячену воду. Її набирають в шприц в кількості до 20 мл і вводять в вухо над раковиною або глибокої ємністю. Але ефективність такої процедури нижче, ніж у медичній, оскільки звичайний шприц не може дати такий тиск, як професійний. Також важливо дотримуватися обережності, вибрати правильний кут введення струменя. Для цього рекомендується подивитися відео видалення сірчаної пробки. 

Для видалення сірчаної пробки необхідний візуальний контроль, тобто в домашніх умовах цього зробити не вийде. також, є протипоказання, при яких промивання не проводиться – це теж знає і вміє визначити тільки лікар. Зрештою, проблема може бути не в пробці, так що промивання і не знадобиться. А ось вода, яка зайшла глибоко в вухо, може спровокувати запалення і хвороби.

Де пройти чистку вух від сірчаних пробок в Києві?

Якщо вам не хочеться йти в лікарню, можна звернутися в центр слуху «Беттертон». Ми надаємо широкий спектр послуг, в які також входить промивання вух. У нас працюють кваліфіковані лікарі, які акуратно і професійно проведуть цю процедуру. Якщо після першого промивання пробка не вийде, використовуються гарячі пом’якшувальні краплі. Через кілька годин після їх введення доктор проведе чистку спеціальними інструментами в комплексі з промиванням.

Такий метод є дуже ефективним для видалення навіть застарілих відкладень сірки у вухах. При цьому ціна видалення сірчаної пробки в нашому центрі досить демократична. Іноді в ході обстеження з’ясовується, що причина падіння слуху і закладеності вух полягає не в блокуванні вушних проходів сіркою. Тоді проводиться більш ретельна діагностика, визначається ступінь приглухуватості, і підбираються слухові апарати.

У центрі «Беттертон» найбільший по Україні вибір слухових рішень для пацієнтів різного віку. Наші фахівці підбирають і програмують прилади з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Звертаючись до нас, ви страхуєте себе від покупки підробки і переплат. Тут вам підберуть якісний слуховий апарат і аксесуари до нього, допомагають в адаптації.

Ціни на послуги:

НАЙМЕНУВАННЯ ПОСЛУГИ ЦІНА грн
Туалет порожнини носа (одна сторона) 300
Туалет слухового ходу 200
Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха) 400
Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо) 200
Промивання сірчаних пробок 400

Не варто ігнорувати симптоми сірчаної пробки, описані вище – це може привести до серйозних проблем! Запишіться на консультацію – і ми позбавимо вас від перешкод на шляху до хорошого слуху!

Записатися на прийом до лікаря:
Відгуки
Алёна Старунская
Алёна Старунская
10:16 17 Sep 21
Сегодня посетили центр Беттертон . На очень понравилось . Вежливый персонал , внимательный врач . Советую обращаться с детками . Спокойная и комфортная обстановка .
Анна Фоминова
Анна Фоминова
09:58 08 Jul 21
Уютное место с приветливым персоналом. Когда читала отзывы, очень много хорошего писали об Ассоль Владимировне поэтому хотела попасть именно к ней! И по стечению обстоятельств именно так и произошло. Врач не только произвела... хорошее впечатление, но и оказалась замечательным специалистом: провела диагностику, проконсультировала и назначила лечение. Так что место однозначно рекомендую, потому что можете быть уверены - здесь за ваши проблемы берутся профессионалы!Детальніше
Dasha Miroshnik
Dasha Miroshnik
12:33 06 May 21
Хочу выразить благодарность ЛОР-врачу, Ассоль Владимировне за внимательное отношение, подробное разьяснение и правильное назначение лечения. Приводила маму на консультацию 04.05, побывав во многих частных клиниках, я впервые... увидела, что врач не спешит закончить консультацию, так как выделяют больше часа на одного клиента. Врач внимательно выслушала мою маму, несмотря на то, что она рассказывает все медленно, и иногда повторяется. Изучила рекомендации других специалистов, сделала осмотр и на основе всего этого дала рекомендации и назначила лечение. Ответила на все дополнительные вопросы. А что больше приятно удивило, что на следующий день врач перезвонила и узнала о самочувствии, спросила остались ли еще вопросы и разрешилаесли что звонить. Могу смело рекомендовать этого врачаДетальніше
Юлія Клейменова
Юлія Клейменова
06:20 16 Apr 21
Была на приеме у доктора Ассоль Владимировны несколько раз. Доктор очень внимательная, все понятно объяснила, сделала необходимые назначения. Процедуры, не очень приятные по своей сути для пациента, делает максимально... комфортно. Приемом осталась очень довольна. Качество обслуживания на высоте!Детальніше
Анастасия Кралинская
Анастасия Кралинская
08:28 17 Mar 21
В начале смутило место положение. Но после приема только хорошие впечатления. Персонал замечательный. Проверяли слух 3х летнему сыну. Не плакал, все сделали быстро. Доктор Ассоль.
Valya Veselova
Valya Veselova
02:16 23 Feb 21
Приводила ребёнка на диагностику после двухстороннего отита. Впечатления позитивные, персонал вежливый, врач Ассоль Владимировна провела диагностику быстро, объясняла все доступно. Ребёнок спокоен, доволен, захотела вернуться... ещё, и подарочек дали - вообще восторг)Детальніше
Olga
Olga
20:05 22 Feb 21
Хотим выразить благодарность и рекомендовать центр слуха "Беттертон" в Киеве ул.Малышко. Спасибо доктору Ларисе Ивановне от меня и моего отца Ивана Кириловича за внимательное отношение и индивидуальный подход к человеку... пожилого возраста. Отличный специалист, человек работает на своем месте.Детальніше
Алла Бойко
Алла Бойко
22:05 13 Feb 21
Проходила диагностику слуха в этом Центре Беттертон на Дарнице. Все очень понравилось. Внимательность и профессионализм врачей, современная аппаратура, заботливое отношение администраторов. Благодарю ! Сервис на высоте!... Процветания вам!!!Детальніше
Тома Вилюра
Тома Вилюра
12:12 15 Jan 21
Все очень понравилось! Девочки-администраторы вежливые, милые, нас встретили, провели, обьяснили все, кофе чай воду предложили(а это вообще редкость). Клиника чистая, по стерильности все учтено, удобное местоположение. Отдельно... спасибо врачу Ассоль Владимировне, которая нашла без проблем подход к ребенку, прекрасно сделала процедуру, все обьяснила, показала. В итоге ребенок вышел с улыбкой из кабенета(а это действительно хорошо). В общем боялась, что сын будет истерить, а так все прошло в приятной дружелюбной обстановке , еще и с бонусом машинкой -подарком).В итоге рекомендовать буду на 100%Детальніше
Max Tsalko
Max Tsalko
12:18 07 Jan 21
Очень внимательный и отзывчивый персонал. Ассоль хороший специалист. Подобрали слуховой аппарат моей маме исходя из бюджета и потребностей. Стараются поддерживать обратную связь с клиентом. Визитом доволен, рекомендую данную... компанию.Детальніше
Ваня Парасюк
Ваня Парасюк
14:05 06 Jan 21
Заказывал индивидуальные беруши для сна, был нюанс с правым ухом - без проблем переделали, спасибо за это :)Успел протестировать, хочу поделиться результатами: комфортней чем "mack’s pillow soft" (шумоподавление +- такое же) и лучше давят... шум чем пенные беруши типа "ЗМ 1100" (по комфорту чуть уступают). Для меня - идеально.Сервис на высоте, ребята правильно делают свою работу. Довольный клиент - хороший источник новых клиентов :)Детальніше
Volodymyr Fedorov
Volodymyr Fedorov
12:47 28 Dec 20
Обратился к Ассоль Палферовне с проблемой, которая досаждала много лет, а именно насморк из-за искривлённой перегородки. Честно, не очень надеялся что мне помогут, но случилось чудо. Врач подобрал успешное лечение и впервые за... столько лет я могу нормально дышать!Очень приятное отношение, администраторы Юлии очень внимательные и всегда готовы помочь.Спасибо за решение проблемы!!!Детальніше
1 1
1 1
11:43 25 Dec 20
Первый раз пришел на консультацию к Ассоль Владимировне, отличный специалист! Через месяц привел на проверку слуха свою девушку (давно жаловалась, что плохо слышит). Купили слуховые аппараты от компании Старкей. Носит уже год!... Наш специалист - Алексей Анатольевич не просто подобрал аппараты, но и был с нами рядом на всем периоде адаптации и привыкания.Администраторы просто очарование. Отвечают в соц сетях даже после рабочего дня! А это важный показать! Однозначно, рекомендую!Детальніше
Ольга Коцемир
Ольга Коцемир
10:31 24 Dec 20
Благодарю за внимание и прекрасный сервис. Не только провели диагностику, а и сразу на приеме назначили схему лечения. Спасибо за профессионализм Ассоль Владимировне и Алексею Анатольевичу. И администраторам Юлечкам. Все... отлично!Детальніше
mike l
mike l
11:18 21 Dec 20
Быстро качественно обслужили. Проконсультировали, дали рекомендации для покупки на будущее. Спасибо за оперативность!
Анастасия
Анастасия
13:47 10 Dec 20
Проверяли слух ребенку. Всё замечательно. За 30 мин справились.За активность ребёнку дали машинку.)
Alena Mil
Alena Mil
09:42 09 Dec 20
Огромное спасибо специалистам Лор-Центра Беттертон. Искренне рекомендую всем. Отличные специалисты и тёплая атмосфера.
ULIILUA
ULIILUA
12:53 08 Dec 20
Была сегодня в центре, очень приятная атмосфера. Девочки на ресепшн приятно удивили, сразу встретили и угостили вкусным чаем :)Была на приеме у лор врача Палферовой А.В. Все четко и ясно рассказала. Также уже после приема, зная все... нюансы, мне предложили пройти бесплатную проверку слуха! Проводил врач сурдолог - Петрученко Алексей. Благодарю специалистов за профессионализм и теплый прием! Однозначно, рекомендую!Детальніше
Вали Фархадов
Вали Фархадов
08:46 08 Dec 20
Отличный специалист, приняли душевно и профессионально. Администраторы тоже на уровне, предложили и чай, и кофе. Рекомендую!
Alexandr Sh
Alexandr Sh
19:31 03 Dec 20
Попались на примитивный развод с "бесплатным обследованием с аудиограммой". По итогу пришлось заплатить 900 грн. с туманом перспективой на будущие скидки, если купим десятитысячный аппарат.Хотя о самом обслуживании ничего... плохого не скажу. Стараются, но честность - залог удачного бизнеса.А здесь с этим напряг :(Детальніше
Любаша Прядко
Любаша Прядко
09:21 07 Oct 20
Проходила диагностику аудиометрию у Ксении Витальевны, очень внимательный и приятный врач. Всё доступно и понятно объяснила, обязательно буду рекомендовать вас своим знакомымСпасибо большое!!!
MaximuMSisley
MaximuMSisley
09:19 15 Sep 20
Крутой врач Асоль Владимировна!Всё доступно по делу без лишних слов)Делал диагностику слуха и беруши для плавания)Рекомендую!!!
Artem Pogoriliy
Artem Pogoriliy
08:14 09 Sep 20
Профессиональный персонал , всё на высшем уровне.
Дарья Келепко
Дарья Келепко
09:36 04 Sep 20
Покупаем здесь батарейки для слухового аппарата и прочие мелочи. Всё в наличии, приятный персонал, подскажут и помогут)
Ольга Данилина
Ольга Данилина
13:04 15 Jul 20
Мне очень понравилась ваша клиника, отзывчивые и опытные сотрудники работают у вас. Была я на приеме у Петрученко Алексея Анатольевича, он действительно специалист своего дела. Всем большое спасибо. Мне все очень понравилось. Я... буду Вас рекомендовать своим коллегам, друзьям.Детальніше
Marika Voll
Marika Voll
09:21 15 Jul 20
Отличный сервис и супер квалифицированные специалисты. Давно такого не встречала в медицинской сфере. Разложили все по полочкам без навязывания различных процедур и лечений.
Лидия Иванченкова
Лидия Иванченкова
21:20 29 Jun 20
Мой сын столкнулся с проблемой плохого слуха еще в детстве. Необходимо было лечение и подбор слухового аппарата. В итоге обратились в вашу клинику. Врач смог подобрать довольно мощный, с отличными техническими характеристиками... слуховой аппарат, теперь сын может слышать высокочастотные звуки, ведь раньше они для него были недоступными.Детальніше
Александр Марценюк
Александр Марценюк
09:29 27 Jun 20
Я делал подбор слухового аппарата в вашем Центре - Слуха у доктора Петрученко Алексея Анатольевича. И мне очень понравилось его приятное человеческое общение, вежливость. Он все популярно мне обьяснил без всякого крика. В нем... сразу чувствуется настоящий профессионализм. Спасибо ему за все.Детальніше
Ольга Сом
Ольга Сом
11:42 07 Mar 20
Посещали центр Беттертон на Дарнице два раза у разных специалистов. Прием точно по времени без задержек, встетили приветливо. Первый раз делали тимпанометрию - консультация информативная, результаты иследования в виде диаграм... выдали на руки. При втором посещении воспользовались акцией бесплатной проверки слуха для ребенка. Доктор вначале осмотрел ушки, внимательно выслушал, а потом приступил к процедуре. Хоть и при бесплатной процедуре результаты на руки не дают, но доктор четко и доступно рассказал о результатах и о состоянии слуха ребенка. Очень благодарны за профессиональный подход! Будем рекомендовать.Детальніше
Николай Покидько
Николай Покидько
09:40 15 Jul 19
Заказывал индивидуальные беруши. Ехал транзитом через Киев. Позвонил, выделили время, дождались не смотря на получасовое опоздание. Сделали свою работу быстро. Стоимость на вторую пару могла быть ниже, так как слепок делался... один раз.Детальніше
Ольга Виноградова
Ольга Виноградова
10:15 24 Apr 19
Все очень комфортно, чисто. Приняли по записи без задержек. Очень приветливые девушки на рецепшн, очень приветливый доктор Олексей Анатольевич. Все подробно рассказал. Советую.
Next Reviews
4 Comments
 1. Reply
  Bart s

  Добрий день! Скажіть, у мене є таке відчуття закладеностіу вусі, думаю що це робка.Як я можу дістати її дома? В інтернеті написано що можна промити перекисю, це допоможе?

  • Reply
   betteradmin

   Доброго дня! Так, насправді відчуття закладеності може виникати через наявність сірчаної пробки. Також схоже відчуття можливе при запальному процесі у вусі. Для того, щоб правильно встановити причину необхідна консультація лікаря-отоларинголога, який проведе Вам повноцінний огляд та з’ясує причину закладеності вуха. Запрошуємо Вас на консультацію до нас, в центр слуху “Беттертон”

 2. Reply
  Галина

  Доброго дня,після видалення сірчаних пробок дуже болить вухо,голова і ще витікає рідина жовтого кольору.Що робити ?

  • Reply
   betteradmin

   Доброго дня. Вам терміново необхідно прийти на огляд до лікаря-отоларинголога. Скарги, які ви описуєте дуже небеспечні, щоб уникнути будь-яких ускладнень, необхідна консультація! Лікар Вас уважно огляне і призначить
   лікування, а також буде супроводжувати Вас до одужання. Записатись до лікаря Ви можете за наступними телефонами:
   (044) 222-88-07
   (066) 447-27-47
   (096) 634-48-48

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *