Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Видалення сірчаних пробок

Усередині слухових проходів розташовані залози, що виділяють спеціальну секрецію – сірку. Це досить густа і липка речовина, що захищає вухо від забруднень і пилу. В ідеалі вона повинна виводитися з слухових проходів самостійно – при жуванні, ковтанні і т д. Але не завжди функція самоочищення спрацьовує, і тоді утворюється сірчана пробка.

Особливо схильні до накопичення сірки у вухах люди, які користуються слуховими апаратами. Їм потрібно часто чистити сам прилад і слухові проходи. Але і люди з нормальним слухом не застраховані від утворення пробок з сірки у вухах. Це дуже небезпечно і може стати причиною нагноєнь, запальних процесів органів слуху.

Щоб уникнути появи сірчаних пробок, слід підтримувати гігієну вух, регулярно очищаючи їх за допомогою ватних паличок. Але не потрібно намагатися вставити їх глибше в надії видалити засмічення. І тим більше не рекомендується використовувати для цього сірники, зубочистки та інші гострі предмети – так можна травмувати барабанну перетинку. Єдиний правильний спосіб видалити сірчану пробку – звернутися до отоларинголога.

Сірчані пробки: симптоми і показання до видалення

Відкладення сірки накопичуються в вусі поступово, і перший час людина може про них не підозрювати. Поки між пробкою і стінками вушних проходів є хоч невеликий зазор, вона не приносить дискомфорту. Але коли розростається настільки, що закриває його повністю, проявляється неприємна симптоматика:

  • відчуття закладеності
  • біль у вусі
  • рефрактерна потреба в кашлі або позіхання
  • зниження слуху 

При появі зазначених ознак рекомендується звернутися до отоларинголога і пройти процедуру промивання. Чистка вух від сірчаних пробок в Києві робиться в будь-якій лікарні. Для носіїв слухових апаратів вона є профілактичною процедурою, також призначається людям з нормальним слухом при скаргах на закладеність у вусі.

Крім усунення сірчаних пробок, промивання допомагає вирішити й інші проблеми. Наприклад, якщо випадково потрапило в вухо чужорідне тіло. Дістати його інструментами буває проблематично, але зате воно легко виходить з потоком води. Також процедуру використовують при підозрі на патологію органів слуху і для попередження їх розвитку. Наприклад, при тонких вушних каналах потрібно регулярне чищення для підтримки нормальної прохідності.

Промивання – обов’язкова процедура при отитах. Запальний процес в середньому вусі призводить до утворення гною, який потрібно своєчасно видаляти за допомогою струменів води. В іншому випадку це може привести до перфорації барабанної перетинки і інших неприємних наслідків.

Як проводиться видалення сірчаної пробки в лікарнях?

Процедура виконується під час стандартного прийому у отоларинголога. Вона призначається як людям зі здоровим слухом при наявності скарг, так і користувачам слухових апаратів. Прилад при цьому потрібно зняти, щоб забезпечити лікарю доступ до слухового проходу. Перед початком промивання лікар проводить огляд і опитування, досліджує барабанну перетинку.

Видалення сірчаної пробки в лікарні виконується за наступним алгоритмом:

  • Пацієнт сідає на стілець боком до лікаря, щоб забезпечити зручний доступ до вуха
  • Йому в руки дається лоток для збору промивних вод
  • Лікар бере спеціальний шприц Жане, заповнює його фізіологічним розчином або теплою водою, а потім вводить вміст в вухо по напрямку до задньої стінки
  • З вуха витікає промивна вода разом із сірчаною пробкою, чужорідними тілами і гноєм 

Якщо пробка недостатньо щільна і застаріла, однієї процедури цілком вистачить для її видалення. У більш складних випадках лікар призначає пацієнтові курс крапель, які  розм’якшують сірку, після якого повторює чистку. При отиті одного промивання недостатньо, потрібне комплексне лікування з чищенням спеціальними шприцами з довгим вузьким наконечником, а також гачкоподібними інструментами.

Промивання вух дітям повинен виконувати отоларинголог-педіатр. Від лікаря вимагається хороші знання дитячої анатомії і дбайливе поводження з маленьким пацієнтом. Для чищення використовується розчин риванолу або фурациліну. Якщо після промивання ситуація зі слухом не покращилася, можливо, проблема не в сірчаній пробці. У цьому випадку батькам слід подбати про більш глибоке обстеження для своєї дитини.

У дітей сірчані пробки – часте явище через тонкі слухові проходи. Тому коли батьки помічають погіршення слуху, відразу ведуть дитину на промивання. Але іноді проблема може полягати в приглухуватості. Якщо після аудіометричного діагностики це підтверджується, слід купити дитячий слуховий апарат. Підібрати його можна в центрі слуху «Беттертон», фахівці якого знайдуть для малюка прилад з потрібними розмірами і технічними характеристиками.

Чи можна видалити сірчану пробку вдома?

Теоретично це можливо, але слід дотримувати крайню обережність. Однією з методик є видалення пробки за допомогою гумової груші, але така процедура вимагає крайньої акуратності і вправності. Краще просто підготуватися до медичного чищення, щоб вона пройшла легко. Для цього потрібно купити спеціальні розм’якшуючі краплі, які продаються в будь-якій аптеці.

Одна з ефективних і безпечних домашніх процедур – видалення сірчаної пробки перекисом водню. Для цього використовують 3% -ний розчин, який можна просто залити в вухо, перебуваючи в положенні лежачи. Але ефективність підвищується, якщо нагріти речовину і ввести 1 мл шприцем без голки. Потім потрібно закрити вушної прохід ватою і полежати 3-5 хвилин. Перекис всередині буде шипіти – це нормально і свідчить про те, що реакція проходить.

Іноді для промивання в домашніх умовах використовують теплу кип’ячену воду. Її набирають в шприц в кількості до 20 мл і вводять в вухо над раковиною або глибокої ємністю. Але ефективність такої процедури нижче, ніж у медичній, оскільки звичайний шприц не може дати такий тиск, як професійний. Також важливо дотримуватися обережності, вибрати правильний кут введення струменя. Для цього рекомендується подивитися відео видалення сірчаної пробки.

Де пройти чистку вух від сірчаних пробок в Києві?

Якщо вам не хочеться йти в лікарню, можна звернутися в центр слуху «Беттертон». Ми надаємо широкий спектр послуг, в які також входить промивання вух. У нас працюють кваліфіковані лікарі, які акуратно і професійно проведуть цю процедуру. Якщо після першого промивання пробка не вийде, використовуються гарячі пом’якшувальні краплі. Через кілька годин після їх введення доктор проведе чистку спеціальними інструментами в комплексі з промиванням.

Такий метод є дуже ефективним для видалення навіть застарілих відкладень сірки у вухах. При цьому ціна видалення сірчаної пробки в нашому центрі досить демократична. Іноді в ході обстеження з’ясовується, що причина падіння слуху і закладеності вух полягає не в блокуванні вушних проходів сіркою. Тоді проводиться більш ретельна діагностика, визначається ступінь приглухуватості, і підбираються слухові апарати.

У центрі «Беттертон» найбільший по Україні вибір слухових рішень для пацієнтів різного віку. Наші фахівці підбирають і програмують прилади з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Звертаючись до нас, ви страхуєте себе від покупки підробки і переплат. Тут вам підберуть якісний слуховий апарат і аксесуари до нього, допомагають в адаптації.

Ціни на послуги:

НАЙМЕНУВАННЯ ПОСЛУГИ ЦІНА грн
Туалет порожнини носа (одна сторона) 200
Туалет слухового ходу 200
Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха) 250
Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо) 150
Промивання сірчаних пробок 250

Не варто ігнорувати симптоми сірчаної пробки, описані вище – це може привести до серйозних проблем! Запишіться на консультацію – і ми позбавимо вас від перешкод на шляху до хорошого слуху!

Записатись  на промивання вуха або  видалення сірчаних пробок

Loading...

 

Видалення сірчаних пробок
Оцініть статтю