Видалення сірчаних пробок

Залози, які знаходяться у зовнішньому слуховому проході, виділяють густу липку речовину – сірку. Її утворення запобігає потраплянню бруду та пилу всередину вуха. Під час жування та розмови стінки слухового проходу коливаються, що сприяє виштовхуванню сірки назовні. Відбувається процес самоочищення. Але інколи сірка може утворювати щільний клубок. Це відбувається через вузькість або звивистість слухового проходу, надмірне утворення сірки. Так виникають сірчані пробки.

Навіть найкращі слухові апарати необхідно іноді знімати. При цьому не тільки для того, щоб замінити в них батарейку, але щоб здійснити внутрішню гігієну вуха. Без належного очищення в ньому накопичується сірка, яка у людей з нормальним слухом призводить до створення сірчаних пробок, створює дискомфорт. При наявності проблем скупчення всередині вушних каналів сірки чи дрібних сторонніх тіл може призвести до нагноєння, що також негативно позначається на здоров’ї та навіть роботи апарату.

Гігієнічна процедура традиційно охоплює 2 етапи. Перший, обов’язковий, зводиться до щоденного поверхневого очищення вушних каналів ватою і вушними паличками. Другий полягає в поході до отоларинголога, який після того, як будуть зняті слухові апарати, виконає огляд та зробить промивання якщо треба. Самостійно робити спроби щодо здійснення цієї процедури не рекомендується, оскільки є ризик загнати сірку ще глибше, пошкодити тонку шкіру внутрішнього вуха або навіть барабанні перетинки. Це призводить в кращому випадку – до зниження чутності, в гіршому – до запалення й нагноєння.

Як зрозуміти, що утворилась пробка?

Вам допоможуть симптоми:

  • больові відчуття;
  • погіршення слуху;
  • закладеність вуха;
  • інколи поява кашлю (рефлекторно).

Поки між стінкою слухового проходу та пробкою є прогалина, людина нічого не відчуває, але при повністю закритому проході (наприклад при контакті з водою) виникають вищевказані симптоми.

Показання до промивання

Потенційний пацієнт може не користуватися приладами, не носити цифрові слухові апарати – причини для відвідування ЛОРа знайдуться завжди. Найпоширенішими є наступні:

  1. Сірчані пробки. Ці відкладення при надмірному скупченні призводять не тільки до глухоти, але й отиту, гостра чи хронічна форми якого доставляють дуже багато незручностей, варто людині трохи побути на холодному повітрі.
  2. Підозра/запобігання розвитку патології. Навіть новітні внутрішньовушні слухові апарати не можуть вберегти людський орган слуху від запалення, якщо за ним не стежити хоча б мінімально. Тому необхідно іноді відвідувати фахівця, який за допомогою миття, а також спеціального гачкообразного інструменту (застосовується при пошкодженнях барабанних перетинок) видалить сірчані накопичення та прочистить вушний канал, повернувши йому колишню прохідність.
  3. Потрапило чужорідне тіло всередину. Його не важко дістати, для вимивання достатньо використання теплої кип’яченої води.
  4. Гній від отиту. Його необхідно регулярно вичищати промиванням, в іншому випадку накопичена речовина може розірвати барабанну перетинку.

Проходження процедури

Звичайні внутрішньоканальні, слухові апарати не є перешкодою до промивання. Добре, якщо людина здорова та не користується даними предметами, їй достатньо лише періодично прочищати слухові проходи. Однак ще краще, коли носій нарівні з пристроями не забуває дбати й про власні вуха. Бажано, щоб процедуру проводив фахівець.

Традиційний прийом у ЛОРа зводиться до виконання нехитрих процедур й не вимагає від пацієнта якихось приготувань. Спочатку лікар збирає анамнез, робить огляд, розпитує хворого про наявність всередині органу нагноєнь, після чого проводить дослідження цілісності барабанних перетинок.

Вся процедура полягає в тому, що пацієнт повертається до лікаря хворим вухом, тримаючи під ним лоток, куди буде стікати рідина (тепла вода чи фізіологічний розчин), введена спеціальним шприцом на задню стінку. Це дозволяє уникнути випадкового травмування барабанної перетинки та безперешкодно видалити сірчану пробку, гній або дрібне чужорідне тіло.

У більшості випадків одного сеансу цілком достатньо, однак при наявності застарілого закупорювання, а також сильних нагноєнь лікар призначає пацієнтові спеціальні розм’якшуючі вушні краплі. Традиційно призначаються содово-гліцеринові краплі або перекис водню. Якщо після їх у людини відзначається погіршення слуху, це можна розцінювати, як позитивну ознаку – розм’якшена перешкода закупорює слуховий прохід, тому її легше вийняти.

Промивання вух дітям

Процес очищення ніжних дитячих вух здійснюється розчином фурациліну або риванолу. Чистка вух проводиться спеціальним дитячим лікарем, який обізнаний про особливості анатомії дитячого слухового аналізатора.

Однак на цьому процес прийому у ЛОРа закінчується не завжди. Часом батьки можуть помітити, що у їх дитини погіршився слух, чи вона раптово перестала чути зовсім. Якщо процедура не допомагає, то найімовірніше у результаті проведення подальших аналізів і діагностик потрібно придбання слухових апаратів. Як вибрати, де купити, як часто носити – про все це батьків консультує лікар, у якого здійснюється діагностика. У клініці «Беттертон» у Києві можна замовити пристрої відповідного розміру і необхідної комплектації, носіння яких не стане серйозною перешкодою для дитини.

Самостійне очищення

Крім традиційного очищення ватною паличкою необхідно періодично та – тільки після консультації у фахівця! – промивати його. Розм’якшення сірчаних пробок перед видаленням проводиться за допомогою вазелінової або рослинної олії, при цьому слід попередньо зняти слухові апарати. Ціни на них невеликі, а придбати можна в будь-якій найближчій аптеці. Прокапувати необхідно двічі на добу по 3-4 краплі в кожне вухо з обов’язковим закладанням їх на пару хвилин ватяними дисками. Скупчення може вийти само або видаляється за допомогою медичної груші з наконечником. Проводити дії слід з великою обережністю.

Чим можна скористатися

Перекис водню є найбільш поширеним і надійним варіантом для здійснення очищення вуха, що має дезінфікуючі властивості. Його застосовують при гнійних запаленнях та застарілих грудках сірки. Також розчином 3% лікують вушні патології при відповідному лікарському спостереженні.

Нагрітий перекис набирається в шприц, з якого знята голка, а потім акуратно закапується в хворе вухо в об’ємі 1 мл Потім прохід на 3-5 хвилин закривається ватяним диском. Спочатку ліки шиплять, однак тільки-но ця реакція проходить, їх можна видалити. Для дітей застосовується той же розчин у співвідношенні до води 1:3, в обсязі 1 краплі. Такий підхід дозволяє зберегти від печіння ніжну шкіру.

При використанні кип’яченої води рідина так само набирається у шприц обсягами 10-20 мл та обережно вливається у вухо. Зливати воду краще над умивальником, після чого шкіру просушують ватяним диском.

Послуги клініки

Сірчану пробку обов’язково потрібно видаляти. У цьому вам допоможе лише лікар, адже самостійна спроба видалення може привести до травми барабанної перетинки. У спеціальних медичних кабінетах видалення сірчаних пробок відбувається за допомогою промивання.

 Це можна зробити у нашому Центрі слуху «Беттертон». Лікар без проблем проведе процедуру за півгодини. Якщо виникнуть труднощі, то вам закапають у вухо спеціальні розігріваючі краплі, пробка розм’якне та через декілька годин лікар проведе промивання, видаливши залишки сірки.

Центр слуху «Беттертон» в Києві надає послуги з діагностики слуху та продажу необхідних пристроїв і аксесуарів до них. Саме у нас можна слухові апарати купити в Україні за адекватною вартістю без ризику придбати неякісний товар. Замовлення доставляється по всій території держави.

Якщо ви відчули симптоми, зазначені вище, телефонуйте в наш Центр або заповніть форму нижче.
Ми вам допоможемо позбутися перешкоди чути добре!

Ціни на послуги:

НАЙМЕНУВАННЯ ПОСЛУГИ ЦІНА грн
Туалет порожнини носа (одна сторона) 200
Туалет слухового ходу 200
Промивання зовнішніх слухових проходів (2 вуха) 250
Промивання зовнішнього слухового проходу (1 вухо) 150
Промивання сірчаних пробок 250

Loading...

Видалення сірчаних пробок
Оцініть статтю