Закладеність вуха

оаэ

Закладеність вуха

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Закладеність вуха – досить неприємне відчуття, яке проявляється значним зниженням слуху. Може бути одно- та двостороннім, часто супроводжується іншими симптомами – болем, свербінням, підвищенням температури.

  Чим небезпечна закладеність вуха?

  Почуття, що заклало вухо, досить неприємне, до того ж несе серйозні ризики. Найчастіше воно пов’язане із захворюваннями, які можуть дати ускладнення та призвести до втрати слуху.

  Ускладнення запальних процесів

  Хвороби, при яких проявляється закладеність вуха, погано впливають не тільки на орган слуху, але й на сусідні структури. Запальний процес може перейти на лицевий нерв, скроневу кістку та навіть мозкову оболонку.

  Зниження слуху

  Якщо не лікувати хронічні захворювання вух, пов’язані з закладанням, слух поступово падає. Це відбувається через те, що мозок довгий час не отримує звукову інформацію у потрібному обсязі та може «розучитися» її сприймати. Також через хронічні хвороби можуть вийти з ладу різні структури звукопровідного апарату.

  Види закладеності вух

  Закладеність вуха класифікують за локалізацією та силою прояву.

  Локалізація

  Відчуття, що заклало вухо, буває одно- та двостороннім. У першому випадку воно вражає лише одне вухо, у другому – обидва. Одностороння закладеність зазвичай зустрічається при отитах та інших запальних процесах. Двостороння найчастіше пов’язана з реакцією організму на різні зовнішні чинники (зміну висоти і т д).

  Сила прояву

  Закладеність може бути частковою та повною. Перша проявляється як зниження звуковосприятия на одному або двох вухах. Людина все чує, але приглушено. У другому випадку слух пропадає повністю.

  Чому закладає вуха

  Якщо вуха заклало, причин може бути декілька. Здебільшого це пов’язано з хворобами ЛОР-органів, сірчаними пробками або перепадами тиску.

  Запальні хвороби

  Закладеність найчастіше є симптомом запальних захворювань вуха:

  • Зовнішній отит дифузного типу – коли слуховий прохід запалюється, то істотно звужується в розмірах через сильний набряк. Тому людина може чути звуки гірше або взагалі не сприймати. Це захворювання може бути викликано вірусною, бактеріальною або грибковою інфекцією.
  • Середній отит – через запальний процес у барабанної порожнини слух сильно знижується. Якщо не вилікувати хворобу повністю, людина може відчувати закладеність вуха після отиту. Особливо це стосується тих випадків, коли розвиваються ускладнення, пошкоджуються слухові кісточки або структури внутрішнього вуха.
  • Тубоотит – слухова труба запалюється й не може регулювати баланс тиску в середньому вусі та носоглотці

  Хвороби інших ЛОР-органів теж дають цей неприємний симптом. Досить часто люди відчувають закладеність вуха при нежиті. Це відбувається, коли запальний процес у носоглотці викликає набряк слухової труби. Найчастіше таке трапляється в тих, хто не вміє правильно сякатися – видувають слиз відразу з обох ніздрів.

  Сірчані пробки

  Погана гігієна вух призводить до скупчення сірки всередині слухових каналів та відчуття закладеності. Зазвичай ця проблема вирішується шляхом промивання.

  Перепади тиску

  Коли людина летить в літаку, піднімається на гору, їде на ліфті, вона часто зауважує, як заклало вухо. Це відбувається через те, що при різкій зміні висоти тиск зовні та всередині вуха не встигає вирівнюватися. Зазвичай це почуття зникає, коли людина ковтає слину, позіхає, розсмоктує льодяник або драже. Також добре допомагають від закладеності спеціальні беруші.

  Консультация-осмотр-Центр-слуха-беттертон-фотоЩо робити при закладеності вуха?

  Отже, у вас заклало вухо – що робити в цьому випадку? На початок постарайтеся розібратися – чому це могло статися. Можливо, це симптом тимчасовий і пов’язаний з реакцією вух на зміни зовнішнього середовища – перепад тиску, попадання води і тощо.

  Є кілька простих прийомів, як прибрати закладеність вуха:

  • Проковтніть слину або випийте склянку води – повинен бути чутний легкий хлопок, після чого вуха «розкриються»
  • Позіхніть або відкрийте рота, імітуючи позіхання
  • Покладіть до рота льодяник та розсмоктуйте
  • Спробуйте висякатися – спочатку однією ніздрею, потім другий
  • Якщо є підозра, що до вуха потрапила вода, спробуйте витрусити її та промокнути слухові проходи ватними дисками

  Якщо вухо заклало і шумить, ви відчуваєте в ньому біль, та у вас піднялася температура – зверніться до лікаря. У таких випадках зняти симптоматику неможливо, не вилікувавши хворобу. Тільки кваліфікований ЛОР точно знає, що робити, якщо заклало вухо.

  Що не треба робити

  При вушної закладеності люди часто намагаються зняти її різними народними методами, та цим лише шкодять. Вони не знають точно, що робити, якщо заклало вухо і припускаються купи помилок. Закладені вуха не можна:

  • Гріти – це лише посилить запальний процес
  • Намагатися «пробити» гострими предметами – ви можете пошкодити барабанну перетинку
  • Закапувати різні краплі та відвари – вони можуть спровокувати алергію

  Замість усього цього краще записатися на прийом до отоларинголога. Він знайде причину проблеми та скаже, що робити, коли заклало вухо.

  Особливості лікування закладеності в «Беттертон»

  Якщо у вас, заклало вухо, сміливо записуйтеся на прийом в наш ЛОР-центр. Тут працюють досвідчені лікарі з високою кваліфікацією. Вони проведуть обстеження за допомогою сучасного методу отоскопії та знайдуть причину проблеми. Наші отоларингологи докладно розповідають пацієнтам, в яких заклало вухо, що робити для зняття цього симптому, призначають ефективне лікування. Також вони дають профілактичні рекомендації, щоб такого не траплялося у майбутньому.

  Можливі ускладнення

  Коли пацієнт вчасно звертає увагу на те, що у нього заклало вухо і лікується, зняти симптом вдається досить швидко. В іншому випадку закладеність посилюється, й можливі:

  • Перфорація барабанної перетинки
  • Поразка слухових кісточок
  • Запалення внутрішнього вуха
  • Незворотна втрата слуху
  • Запалення лицевого нерву та скроневої кістки
  • Менінгіт

  Тому якщо у вас заклало вухо при застуді або з інших причин, не відкладайте візит до лікаря.

  Профілактика

  Коли вухо заклало, це неприємно й небезпечно для здоров’я. Тому краще уникати переохолоджень, перебування на протягах, попадання до вух води. Під час купання в басейні або польоту на літаку бажано використовувати спеціальні беруші. Будь-які запальні процеси ЛОР-органів потрібно лікувати вчасно.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *