Почуття сухості, печіння у носі

беттертон лечение храпа

Почуття сухості, печіння у носі

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Почуття сухості в носових ходах говорить про зневоднення слизової оболонки. У нормі вона виконує захисну й антисептичну функцію: руйнує стінки бактеріальних клітин, затримує чужорідні компоненти. Коли склад слизової оболонки змінюється, вона не може нормально фільтрувати повітря, і виникає сухість і печіння в носі. Потрібно вчасно розпізнати цю проблему і звернутися до лікарів за допомогою, щоб уникнути важких ускладнень.

  Найчастіше цей симптом проявляється разом з іншими неприємними ознаками ЛОР-патологій:

  • почуття закладеності, розпирання і свербіння;
  • набряк і скупчення слизу в носі;
  • нежить;
  • утворення кірок через скупчення висохлого слизу;
  • кров із носа – з’являється, коли людина намагається прибрати кірки механічним шляхом.

  Причини сухості в носі

  Людина страждає відчуттям сухості в носі, коли порушена захисна функція слизової оболонки. Головною причиною цього є запальні ЛОР-захворювання:

  • Риніт – запальний процес, який вражає слизову оболонку носа і призводить до її зневоднення. Ця патологія має інфекційну або алергічну природу і супроводжується виділенням слизу. Вона постійно витікає з носа, в результаті дихальні ходи виявляються недостатньо змазані і виникає подразнення. Вони пересихають і викликають неприємне відчуття сухості слизової оболонки носа.
  • Синусит – запалення придаткових носових пазух, спровоковане інфекцією. Слиз при цьому стає занадто густий і накопичується в носі. Вона заповнює пазухи і призводить до утворення сухих кірок в носових ходах.

  Крім цього, причиною відчуття сухості в носі може бути дихання занадто сухим повітрям, вдихання ядучих парів хімічних речовин, механічне пошкодження або чужорідне тіло в носових ходах або пазухах.

  Що робити при сухості слизової оболонки носа?

  Людям, які відчувають цей симптом, рекомендується зволожувати носові ходи. Для цього є спеціальні засоби-спреї на основі морської води, з додаванням гіалуронової кислоти, декспантенола. Але цей метод – не панацея, він лише на час полегшує стан хворого. Деякі пацієнти в спробах усунути сухість у носі користуються різними маслами, але деякі з них ще більше сушать слизову, так як порушують власний ліпідний шар. А також, їх рослинні компоненти можуть викликати алергію, а значить ще більший набряк слизової і погіршення ситуації. Найбільш правильне рішення – звернутися до ЛОР-лікаря.

  Як лікувати сухість і печіння в носі

  Тим, хто скаржиться на сухість слизової, проводять діагностику. Їм роблять риноскопию, що дозволяє оцінити стан носової слизової оболонки, оглянути тканини. За результатами обстеження ставлять точний діагноз і прописують:

  • Антибіотики для усунення патологічних мікроорганізмів
  • Протизапальні засоби для зняття набряку
  • Місцеві спреї і краплі для зрошення, знезараження і очищення від слизу
  • Фізіотерапевтичні процедури – для того, щоб прискорити відновлення тканин і слизової оболонки

  Лікування в нашому ЛОР-центрі допоможе позбутися неприємного відчуття сухості в носі. Наші лікарі уважно вас оглянуть і призначать ефективні препарати і процедури для відновлення слизової оболонки. У запущених випадках ми пропонуємо кріотерапію – лікування холодом. Це процедура, в ході якої в ніс подається струмінь охолодженого рідкого азоту. Він заморожує патологічні тканини, допомагаючи слизової відновлюватися швидше.

  частое чихание фотоМожливі ускладнення

  Відчувши в носі печіння, не варто зволікати з лікуванням. Якщо хворобу запустити, це може призвести до зміни складу слизової оболонки і гіпертрофії тканин носа. Також запальні процеси, зокрема, гайморит, небезпечні тим, що можуть перейти на кістки черепа або мозкову оболонку.

  Як проводити профілактику?

  Щоб вас не турбувала сухість у носі і горлі:

  • Зволожуйте повітря в приміщенні
  • Відмовтеся від шкідливих звичок
  • Захищайте ніс від їдких речовин спеціальним респіратором
  • Вчасно лікуйте ЛОР-захворювання

  Якщо цей неприємний симптом все ж вас наздогнав – запишіться на прийом до наших лікарів, вони допоможуть.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *