Рак вуха – як розпізнати і вилікувати

Лечение тиннитуса фото

Рак вуха – як розпізнати і вилікувати

Помітили вузлик або припухлість в області вуха? Відчуваєте дискомфорт у вусі? Не затягуйте – це може бути ознакою раку. Дізнайтеся, як виявити патологію, і що робити для її лікування.

Рак вуха – це злоякісна пухлина у вусі, біля нього або за вушною раковиною. Найчастіше локалізується в слуховому проході, на раковині або в середньому вусі. Формується в основному з епітеліальних клітин, іноді – з м’яких тканин. У медичній практиці ця патологія зустрічається вкрай рідко, але все ж має місце бути. Її частка серед усіх онкологічних хвороб становить приблизно 1-2%. Пухлина вуха найчастіше розвивається після 40 років і зустрічається у обох статей із приблизно однаковою частотою.

Навігація по сторінці:

Причини захворювання

Переважно ракові пухлини розвиваються з доброякісних новоутворень, що переродилися – поліпів і невусів. Цьому сприяють хронічні вушні хвороби та інші фактори.

Вушні хвороби

Розвитку патології сприяють:

 • хронічний отит – в цьому випадку пухлина розвивається в середньому вусі;
 • травми і відмороження вуха – провокують рак зовнішнього вуха;
 • дерматологічні хвороби (псоріаз, екзема) – провокують рак шкіри вуха, а також зовнішнього вуха.

Cупутні фактори

Ризики підвищуються при:

 • проживанні в занадто вологому кліматі;
 • частих переохолодженнях вух;
 • підвищеної інсоляції організму;
 • радіаційному опроміненні;
 • спадкової схильності;
 • впливу канцерогенів – при роботі з шкідливими речовинами або нездоровому способі життя.

Якщо вчасно звернутися до лікаря, він розбереться в причинах захворювання і допоможе зупинити його на ранній стадії.

Перші ознаки раку вуха

Коли у людини розвивається рак вуха, симптоми залежать від локалізації пухлини. При зовнішньому розташуванні можна помітити невелику пухлину за вухом, або на раковині, яка виглядає як вузлик, припухлість або виразка. Якщо вона розташована всередині слухового проходу, то може кровоточити при чищенні вух. Іноді людина помічає пухлину біля вуха.

Симптоми раку вуха

При злоякісній пухлині зовнішнього вуха проявляються серозні виділення, зниження слуху, хворобливість. При діагнозі рак середнього вуха симптоми легко сплутати з отитом. Слух погіршується, вухо болить. При цьому утруднене жування і рух нижньою щелепою. При зазначених симптомах потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.

Стадії хвороби

Захворювання протікає в 4 стадії:

 1. Пухлина вражає тільки шкіру і слизові оболонки, симптоматика практично не проявляється.
 2. У злоякісний процес втягується хрящова і кісткова тканина, але він поки не виходить за межі органу. На цій стадії зазвичай з’являються симптоми раку вуха.
 3. Пухлина починає поширюватися на прилеглі лімфовузли, симптоматика загострюється, частота болю збільшується.
 4. Запущений рак вуха, ознаки якого видно неозброєним оком. Пухлина сильно збільшена, кровоточить і розповсюджується, вражаючи сусідні органи і структури.

Діагностика пухлини

Діагностику патології роблять за допомогою:

 • візуального огляду – дозволяє побачити новоутворення на раковині і за нею;
 • отоскопії – показує наявність пухлини в слуховому проході, структурні зміни барабанної перетинки;
 • гістології – лікар бере зразки тканин, щоб визначити природу клітин, тип раку (наприклад, плоскоклітинний або саркома);
 • КТ і МРТ голови – дозволяє оцінити ступінь поширення пухлини, побачити метастази в прилеглих структурах.

Якщо ви помітили підозріле новоутворення у вусі або відчуваєте дискомфорт, зверніться в наш ЛОР-центр «Беттертон». Тут для діагностики використовується сучасна апаратура, що дозволяє поставити максимально точний діагноз.

Лікування раку вуха в «Беттертон»

Лікування патології залежить від її типу – це може бути плоскоклітинний рак вуха, саркома або епітеліома. Також враховується стадія захворювання, локалізація пухлини і загальний стан організму пацієнта. На ранніх стадіях пухлини можна видалити малоінвазивними методами. У більш запущених випадках доводиться видаляти прилеглі тканини, а також додатково призначати променеву та хіміотерапію.

У центрі «Беттертон» працюють кваліфіковані лікарі, які для кожного підбирають індивідуальну схему лікування. Вони працюють на результат – прагнуть вилікувати хворобу без ускладнень і рецидивів.

Ускладнення

Рак вуха – серйозне захворювання, що вражає не тільки органи слуху, але і важливі структури голови. Він може метастазувати в мозок і призвести до смерті хворого. Тому важливо вчасно звернутися за професійним медичним лікуванням.

Якщо виявлений рак вуха – скільки живуть з цим діагнозом? Все залежить від того, на якій стадії почати лікування. При виявленні на 1-2 стадії прогноз в цілому сприятливий.

Профілактика

Щоб знизити ризики розвитку пухлини, рекомендується вчасно лікувати ЛОР-хвороби, берегти вуха від переохолодження і регулярно проходити обстеження у отоларинголога.

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *