Зниження слуху

диагностика слуха у детей

Зниження слуху

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Зниження слуху – це погіршення здатності сприймати звуки. Простіше кажучи, людина перестає нормально чути, їй стає складно розуміти мову. Це сильно знижує якість життя та призводить до серйозних наслідків для здоров’я.

  Чим небезпечне зниження слуху?

  Коли людина погано чує, їй некомфортно жити та спілкуватися в соціумі. До того ж глухота постійно прогресує.

  Втрата соціалізації

  Погіршення слуху призводить до того, що людина не може нормально спілкуватися. Вона не чує того, що говорять співрозмовники, тому намагається все частіше уникати розмов. Це призводить до проблем в кар’єрі й суспільному житті, поступової самоізоляції.

  Прогресування глухоти

  Людина, у якої зниження сприйняття звуків, постійно недоотримує акустичне навантаження. Через це мозок втрачає здатність розпізнавати певні частоти й сигнали. Поступово його центри, що відповідають за інтерпретацію звуків, атрофуються.

  Види порушень слуху

  За ступенем приглухуватості порушення слуху буває повне та часткове. У першому випадку людина не чує нічого, у другому сприймає звуки приглушено або вибірково. Приглухуватість може бути вродженою або розвиватися під впливом певних факторів. За локалізацією її поділяють на односторонню (зниження слуху на одне вухо) та двосторонню (на обидва). За характером ураження – на кондуктивну й нейросенсорну.

  Кондуктивна

  Це зниження слуху пов’язано з проблемами звукопровідного апарату. Воно розвивається при хворобах зовнішнього та середнього вуха, слухових кісточок. Звук просто не може дійти до центрів мозку, що відповідають за його розпізнавання. У більшості випадків такі порушення є зворотними.

  Нейросенсорна

  Погіршення слуху, спровоковане проблемами звукосприймаючого апарату. У цьому випадку сигнали проходять весь покладений шлях, але не можуть розпізнатися слуховими рецепторами: волосовими клітинами внутрішнього вуха або спеціальними центрами мозкової кори.

  Причини зниження слуху

  Коли в людини трапляється зниження слуху, причини можуть бути пов’язані з порушенням проведення або сприйняття звуку.

  Причини збою звукопроведення

  Здатність вух проводити звуки погіршується при:

  • Сірчаних пробках – зайві скупчення сірки у зовнішньому вусі блокують сигнал, що проходить.
  • Дифузних зовнішніх отитах – запальний процес, що вражає слуховий прохід, викликає його набряк. Через це звуки проходять гірше.
  • Середніх отитах – через запалення в середньому вусі знижується здатність чути. Зниження слуху при отиті – досить поширене явище, яке проходить після правильного лікування.
  • Травмах барабанної перетинки – коли перегородка рветься й не може передавати акустичні коливання далі.
  • Отосклерозі – порушується функціональність слухових кісточок, тому звуки не надходять до внутрішнього вуха.

  Причини збою звукосприйняття

  Коли в людини нейросенсорне погіршення слуху, причини пов’язані з порушенням здатності розпізнавати звуки. Це відбувається, коли гинуть волоскові клітини внутрішнього вуха, або атрофуються спеціальні слухові центри в корі мозку. Причини захворювання зазвичай такі:

  • Підвищене шумове навантаження – найбільш поширений шкідливий чинник
  • Перенесені інфекційні захворювання, які дали ускладнення на вуха
  • Хвороба Меньєра – збільшення рідини в лабіринті, що викликає підвищений тиск у внутрішньому вусі. При цьому людина не тільки втрачає слух, а й страждає вестибулярними порушеннями – запамороченнями, нудотою, втратою рівноваги.
  • Часті акустичні травми та баротравми
  • Прийом ототоксичних лікарських засобів
  • Незворотні зміни в організмі, пов’язані з літнім віком
  • Нездоровий спосіб життя – неправильне харчування, зловживання алкоголем та сигаретами

  Що робити при зниженні слуху?

  Якщо ви або ваші близькі стали чути гірше, потрібно негайно звернутися до лікаря. Тільки він знає, як лікувати зниження слуху. Доктор визначить причини проблеми та призначить правильну терапію або порадить заходи компенсації приглухуватості.
  проверка слуха Беттертон фото

  Що не треба робити при погіршенні слуху

  Помітивши зниження слуху, не потрібно думати, що воно пройде. Можливо, через деякий час вам дійсно може здатися, що проблема зникла – але це ілюзія. Мозок просто звикає до всього, зокрема й до неправильного сприйняття звуків. І найголовніше – помітивши зниження слуху, що робити не потрібно, так це гріти, накладати компреси й капати у вуха різні краплі. Це може бути не тільки марно, але й шкідливо.

  Погіршення слуху

  Проблема по-різному впливає на пацієнтів, залежно від віку, способу життя та інших індивідуальних чинників.

  В дітей

  Коли проявляється зниження слуху в дитини, причини зазвичай пов’язані із запальними захворюваннями. Якщо вчасно їх не вилікувати, можлива незворотна втрата слуху, яка буде прогресувати, аж до глухоти. Через це діти починають відставати у розвитку, погано вчаться та слабо соціализируются. Тому важливо виявити зниження слуху в дітей на ранніх стадіях і вжити заходів.

  В дорослих

  Дорослі люди часто ігнорують погіршення слуху, поки воно не дійде до критичної точки. Адаптуватися до приглухуватості їм простіше, оскільки вони мають слухомовний досвід. І їх мозок домислює фрази, які не вдалося розчути. Але це не означає, що потрібно відмовлятися від лікування та компенсації втрати слуху.

  У новонароджених

  Деякі діти народжуються зі слабким слухом. Дуже важливо виявити це в перші місяці життя, щоб не втратити дорогоцінний час. Якщо новонароджений погано чує, він не може навчитися говорити, а в подальшому буде відставати в розвитку. Тому немовлятам роблять скринінг слуху і періодично влаштовують аудіометричні тести.

  Діагностика патологій слуху

  Зниження слуху визначають кількома методами:

  • Отоскопія – показує, чи є у пацієнта запалення, сірчані пробки та інші проблеми із зовнішнім або середнім вухом
  • Імпедансометрія (тімпанометрія) – застосовується для діагностики функціональності середнього вуха, визначає кондуктивну тугоухість
  • Тональна порогова аудіометрія – показує, наскільки у пацієнта зрушені слухові пороги сприйняття, допомагає встановити ступінь приглухуватості
  • Отоакустичної емісія (ОАЕ) – визначає нейросенсорної приглухуватість, виявляючи пошкодження слухових рецепторів (волоскових клітин внутрішнього вуха)
  • КСВП – визначає слухові розлади по відгуку мозку на викликані звукові потенціали

  За результатами діагностики лікар підбирає лікування або заходи корекції слуху.

  Лікування проблем зі слухом у «Беттертон»

  Отже, ви помітили зниження слуху – що робити? Найвірніше рішення – звернутися до нашого центру. Тут використовуються сучасні методи діагностики, що дозволяють виявляти розлади слуху на ранніх стадіях та з’ясовувати їх причини. Залежно від характеру та ступеню ураження, наші лікарі застосовують різні способи допомоги пацієнтам.

  Якщо виявлено кондуктивне погіршення слуху, лікування включає медикаментозну терапію та фізіотерапію, в деяких випадках рекомендуються хірургічні методи. При незворотній нейросенсорній приглухуватості проводиться реабілітація – лікарі підбирають пацієнтові слуховий апарат або кохлеарний імплант.

  Можливі ускладнення

  Коли в людини зниження слуху, лікування потрібно починати швидко. Інакше хвороба прогресуватиме, і слух пропаде безповоротно. До того ж проблеми зі слухом, викликані запальними процесами, несуть ризик серйозних ускладнень, що загрожують життю людини: запалення лицевого нерва, скроневої кістки, мозкової оболонки.

  Профілактика зниження слуху

  Коли в людини трапляється погіршення слуху, лікування зазвичай довге та обтяжливе. Тому краще взагалі не допускати проблеми. У цьому допоможуть:

  • Використання берушей проти шуму
  • Своєчасне лікування ЛОР-хвороб
  • Правильне харчування та здоровий спосіб життя

  Якщо ваш слух погіршився – запишіться на прийом в наш ЛОР-центр!

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *