Слухова нейропатія

консультація отоларинголога у києві

Слухова нейропатія

Сприймаєте мову спотворено і нерозбірливо? Це може бути ознакою слухової нейропатії. Дізнайтеся, що це за патологія, і як з нею впоратися!

Навігація по сторінці:

У медицині часто зустрічається узагальнений термін нейропатія. Їм називають патологічні стани, коли порушується робота периферичних нервів. В отоларингології зустрічається слухова нейропатія – це стійке порушення слуху, при якому спотворюється передача звукового сигналу від внутрішнього вуха до слухових центрів головного мозку. Тобто, людина може чути звуки, але сприймати їх некоректно, переривчасто, спотворено.

Синдром слухової нейропатії

Цей діагноз зустрічається у пацієнтів різного віку. Підступність цього захворювання в тому, що аудіограма може показати нормальні пороги слухової чутливості. Але при цьому у людини порушено сприйняття звуків, її мозок не може нормально розпізнавати мову. Пацієнтам, у яких є синдром слухової нейропатії, складно слухати співрозмовника – вони не сприймають мову цілісно. І головне підступність цієї патології в тому, що її важко розпізнати – аудіограма і отоакустична емісія будуть показувати, що слух у нормі.

Причини ССН

Коли розвивається слухова нейропатія, причини можуть бути пов’язані з пошкодженням волоскових клітин, слухового нерва, а також відсутністю нормального зв’язку між ними. Досить часто це захворювання вроджене і розвивається при:  

 • генетичній схильності;
 • патологічному перебігу вагітності – мати перенесла інфекційні та інші захворювання, вела нездоровий спосіб життя;
 • недоношеності;
 • важких пологах – коли малюк народився із сильною кисневою недостатністю.  

Також слухова нейропатія може розвинутися у людини протягом життя – після перенесених інфекційних захворювань, патологій центральної нервової системи, прийому ототоксичних препаратів.

Як зрозуміти, що у вас слухова нейропатія

Основні симптоми захворювання:  

 • сприйняття мови порушено – слова складно розібрати, сигнал переривчастий;
 • пороги чутності нестабільні – звук то посилюється, то стає приглушеним;
 • складно розібрати мову в умовах шуму.  

У деяких випадках нейропатія проявляється одночасно з нейросенсорною приглухуватістю. Тобто, у людини одночасно і знижені пороги чутності, і порушено сприйняття.

Коли у пацієнта нейропатія, симптоми проявляються досить нестабільно і часто не мають яскраво вираженої картини. Прояви можуть коливатися від незначної нерозбірливості звуків до повної відсутності чутності.

Комплексна діагностика синдрому слухової нейропатії

Виявити патологію, складніше, ніж нейросенсорну приглухуватість, оскільки багато обстеження можуть показувати нормальний результат. При діагностиці важливо визначити, що передача звуків порушена, і їх сприйняття спотворено. Для цього використовують метод КСВП – спеціальні датчики відслідковують реакцію мозку на викликані слухові потенціали. Також для лікаря важлива повна оцінка роботи слухової системи, тому він призначає тональну аудіометрію, тімпанометрію та отоакустичну емісію.

Лікування слухової нейропатії в «Беттертон»

  При діагнозі слухова нейропатія, лікування в нашому центрі допоможе комфортно жити з цією патологією. Перш  за все, важливо розуміти, що сприйняття звуків може змінюватися з часом, особливо у дітей. Тому сенсорна нейропатія вимагає постійного спостереження у лікаря. Щоб полегшити розпізнавання звуків, наші лікарі рекомендують пацієнтам слухові апарати або кохлеарну імплантацію.

синдром слуховой нейропатии фотоРеабілітація дітей із синдромом слухової нейропатії

Дітям лікування нейропатії потрібно починати з ранніх років, особливо якщо захворювання вроджене. Через те, що вони перекручено сприймають звуки, у них порушується мовленнєвий розвиток. Якщо запустити проблему, відбувається збій в роботі мозку, і може розвинутися дислексія та інші відхилення. Важливо вчасно компенсувати невральний розлад, щоб дитина розвивалася нарівні з однолітками. У цьому допоможуть фахівці нашого центру.

Профілактика

Щоб у дитини не розвинулася нейропатія слухових нервів, потрібно ретельно стежити за здоров’ям під час вагітності:  

 • вести здоровий спосіб життя;
 • уникати стресів;
 • обережно приймати ліки;
 • дотримуватися рекомендацій лікаря.  

Також у профілактиці цієї патології допоможе своєчасне лікування інфекційних хвороб і регулярні обстеження у ЛОР-лікаря.

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *