Змазування слухових проходів

Туалет уха фото

Змазування слухових проходів

Слуховий прохід – це вузький довгастий канал, розташований в зовнішньому вусі. Він йде від вушної раковини і закінчується біля барабанної перетинки. Слуховий канал зовнішнього вуха відповідає за доставку звуків до середнього вуха і вироблення сірки, яка захищає внутрішні структури від інфекції.

Людські слухові проходи мають не просту будову. Зовнішній слуховий прохід на 1-3 складається з хрящової і фіброзної тканини, він злегка зміщений вниз. Тому коли лікар оглядає вухо, він злегка відтягує мочку догори. За зовнішнім відкривається внутрішній слуховий прохід, який сформований з кісткової тканини.

Навігація по сторінці:

 

Навіщо треба змащувати слухові проходи?

Змазування вух – корисна процедура для лікування і профілактики вушних хвороб. Її рекомендують для очищення і знезараження, оскільки вона має бактерицидну дію. Але це не означає, що потрібно постійно мазати слуховий прохід будь-якими засобами. Процедура потрібна далеко не всім. А препарати, дозування та частоту змазувань повинен призначати тільки лікар.

Показання до змазування слухового проходу

Змазування вушних проходів рекомендується при різних патологіях зовнішнього вуха. Найчастіше його призначають пацієнтам із зовнішнім отитом і грибковою інфекцією, а також тим, у кого виробляється занадто багато сірки у вухах.

Зовнішній отит

Якщо у людини запалення слухового проходу, лікування зазвичай проводиться шляхом обробки дезінфікуючими розчинами і протизапальними засобами. Основне їхнє завдання – прибрати патогенну мікрофлору і набряклість.

Зовнішній отит буває двох типів – дифузний і обмежений. У першому випадку це запалення шкіри, яке може зачіпати підшкірний шар, а також хрящову і кісткову тканину. У запущених випадках переходить на барабанну перетинку. Слуховий канал при цьому набряклий, болючий, з вуха доноситься неприємний запах.

При обмеженому зовнішньому отиті утворюється фурункул, який зачіпає перепончато-хрящовий відділ. У людини при цьому піднімається температура, він відчуває стріляючий біль у вусі, який віддає в щоку, очі, шию. При жуванні вона посилюється. У цьому випадку проводять розтин фурункула, а після призначають антисептичне змазування – щоб в ранці не прижилася інфекція.

Дуже важливо лікувати зовнішній отит при перших симптомах. Якщо його запустити, можуть бути серйозні ускладнення. Наприклад, може статися звуження слухового проходу, яке усувається тільки хірургічним шляхом. Також з середнього вуха інфекція може пройти в інші відділи – в результаті страждає барабанна перетинка і порожнина, равлик, слухова труба.

Мікоз вушного проходу

Виникає, коли слухові канали вражає грибкова інфекція. Людина при цьому відчуває сильний свербіж, сірка у вухах виробляється активніше звичайного, іноді може бути закладеність і зниження слуху. У таких випадках призначається змазування спеціальною маззю або емульсією, яка володіє фунгіцидним ефектом.

Велика кількість сірки

У деяких людей сірка у вусі продукується у більшій кількості, ніж потрібно. Така надмірна вушна мікрофлора – аномальне явище, яке призводить до неприємних наслідків. Через велику кількість сірки утворюються пробки, підвищується ризик отитів. Тому лікарі рекомендують мазати слухові канали спеціальними засобами, що знижують продукцію сірки.

Протипоказання

Процедуру не можна робити при алергії на компоненти препаратів, якими проводиться змазування вушного проходу. Тому перед тим, як наносити їх, лікар повинен уважно вивчити анамнез пацієнта. Також не варто робити її, якщо канали недостатньо чисті, і накопичилася сірка у вусі– спочатку робиться вушної туалет, видаляються сірчані пробки, і тільки потім змащують шкіру.

Алгоритм змазування

Процедура проходить в 2 етапи.

1 – очищення

Гігієна – перш за все, тому спочатку вушна раковина очищається від налиплого бруду, скупчена сірка у вусі видаляється шляхом промивання спеціальним шприцом. У деяких випадках зі шкіри вушних каналів потрібно прибрати вологу – все залежить від того, які види змазувань і препарати будуть використовуватися.

2 – нанесення

Лікар обробляє вушні проходи маззю, спеціальним розчином емульсією або іншим засобом. Для цього зазвичай використовуються спеціальні інструменти, що дозволяють дістати важкодоступні місця. Процедура проводиться під контролем отоскопа.

Змазування слухових проходів в центрі «Беттертон»

У нашому ЛОР-центрі процедура проводиться після вивчення анамнезу пацієнта. Наші лікарі ніколи не рекомендували послугу тим, у кого є протипоказання. Всі маніпуляції проводяться акуратно. Ціна змазування доступна широкому колу клієнтів.

Профілактичне змазування слухових проходів

Деякі пацієнти приходять до нас, щоб змастити вушні канали з метою профілактики. Особливо це стосується тих, чий організм схильний до підвищеного вироблення сірки. Процедура допомагає уникнути попадання інфекції і утворення заторів.

Профілактика для чистоти у вухах

Щоб не виникало проблем з вушним проходом, відмовтеся від чищення ватними паличками – вони травмують структури вуха і проштовхують сірку вглиб. Замість цього використовуйте змочений водою ватний диск, злегка промокаючи їм раковину. Також важливо вчасно лікувати нежить і кашель – щоб слухова трубка, по якій може перейти інфекція в вухо, залишалася чистою.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *