Пробити вухо

Промывание наружного слухового прохода фото

Пробити вухо

Ще вчора ви відчували себе нормально, а сьогодні раптом заклало вухо, і погано чути мову та інші звуки. Знайома ситуація? Не варто лякатися – можливо, це не підступає глухота, а банальна пробка у вусі, яка перекриває слуховий канал. Це неприємно, але можна виправити, особливо якщо не запускати. Розповідаємо, чому виникає така проблема, і як пробити вухо, якщо заклало!

Навігація по сторінці:

Що таке пробка у вусі?

Сірчана пробка у вусі – це скупчення вушної сірки, яке блокує слуховий прохід. Через це відбувається зниження сприйняття звуків, і виникає неприємне відчуття закладеності. Для життя вона не є небезпечною, але заподіює дискомфорт, до того ж може спровокувати запальний процес. Якщо утворилася пробка у вусі, її краще видалити якомога раніше, оскільки це один з найважливіших органів чуття, які потребують гарної гігієни.

Чому закладає вуха?

Коли людина відчуває, що йому заклало вуха – значить, зібралася сірка в слуховому проході. Вона виділяється постійно і виводиться сама – коли ми чхаємо, позіхаємо, їмо. Але часом щось в цьому механізмі порушується, і тоді сірка не виходить назовні, а накопичується. У якийсь момент її стає настільки багато, що вушні канали виявляються заблокованими.

Симптоми закладеності вуха

Якщо сформувалася пробка у вусі, симптоми зазвичай такі:

 • Людина відчуває, що заклало вухо
 • Усередині вуха чути шум, переливання рідини
 • Відчувається головний біль – у деяких випадках
 • Вухо болить – якщо крім закладеності сталося запалення

Залежно від причин, симптоматика може відрізнятися. Найчастіше люди просто помічають, що у них заклало вуха, і від цього вони стали гірше чути.

Причини закладеності вуха

Проблема може мати різні причини, і рішення підбирається з їх урахуванням. Тому важливо розібратися, чому заклало вухо. Це відбувається в різних ситуаціях: 

 • Під час купання в басейні або водоймі
 • При попаданні чужорідного тіла в слуховий канал
 • При порушенні природного механізму виведення сірки
 • Після застуди або інфекційних захворювань
 • Під час авіаперельоту
 • При поїздці на ліфті та інших засобах для підйому на висоту

 

Визначивши причину, ви зможете зрозуміти, що робити, якщо заклало вухо.

Чужорідне тіло в вусі

Ця проблема досить часто зустрічається у маленьких дітей, коли вони заради інтересу засовують у вуха намистинки, гудзики, дрібні деталі іграшок. Опинившись в слуховому каналі, сторонній предмет блокує його і не дає звукам надходити. У таких випадках потрібно звертатися до лікаря – він витягне чужорідне тіло спеціальним інструментом.

Пробка у вусі

Коли сірка накопичується всередині слухового проходу, то перекриває його, і призводить до закладеності. Таке часто трапляється у людей з тонкими вушними каналами, а також при хронічних хворобах, що викликають підвищену секрецію сірки. Щоб цього уникнути, потрібно ретельно стежити за гігієною вух.

Попадання води в вухо

Коли людина плаває в басейні або водоймі, або просто купається під душем або у ванні, в слухові канали проникає вода. Вона може затекти досить глибоко, взаємодіючи з сіркою. У підсумку вода яка потрапила у вухо провокує набухання сірки, через що утворюється пробка. Саме тому після купання багато хто відчуває неприємну закладеність і зниження слуху.

Закладеність після хвороби

Застуда, грип, скарлатина, кір та інші інфекційні захворювання дають ускладнення на вуха. Тому після чих люди нерідко чують гірше. При цьому треба розібратися, чим це викликано – накопичилася через підвищеній секреції сірої або пошкодженням слухових рецепторів. Щоб відповісти на це питання, потрібно пройти діагностику у лікаря.

Заклало вухо після ліфта

Ви помічали, що заклало вуха, після того, як піднялися на ліфті на 16 або інший високий поверх? Або коли спустилися по эскалатору в метро на велику глибину? Це відбувається через перепад зовнішнього і внутрішнього тиску при зміні висоти. Зазвичай проходить самостійно, або після позіхання, продування.

Пробка у вусі після перельоту

У літаку людина теж стикається з перепадом тиску, тому вуха закладає. Щоб уникнути неприємного симптому, рекомендується використовувати спеціальні беруші для польоту.

Промывание уха и удаление серных пробок фотоЯк пробити вухо, якщо заклало?

Перше і найголовніше правило: вибираючи, чим пробити пробку у вусі, ніколи не використовуйте зубочистки, голки, ватні палички і інші гострі предмети! Ними ви можете травмувати барабанну перетинку, і тоді слово «пробити» стане буквальним. А далі піде довге і обтяжливе лікування.

Самостійно можна спробувати метод продування. Для цього потрібно стиснути крила носа і зробити видих – має полегчать. Також допомагають льодяники, ковтання слини, позіхання і жувальні рухи. Але такі методи підходять в основному для тих випадків, коли проблема пов’язана з перепадом тиску.

Якщо вас цікавить, як пробити пробку у вусі, викликану водою або скупченням сірки, спробуйте перекис водню. Аплікації з нею розм’якшують сірку і виводять її назовні. Якщо нічого не допомогло – не займайтеся самодіяльністю. Щоб ефективно і безпечно пробити пробку (Київ), потрібно звернутися до лікаря. Він проведе огляд і зробить це акуратно, з використанням спеціальних інструментів.

Який лікар допоможе пробити вухо при закладеності?

Отже, у вас пробка у вусі – що робити? Йти до отоларинголога! Він огляне вушні проходи за допомогою отоскоп і підбере метод прочищення. Зазвичай в таких випадках допомагає промивання за допомогою шприца Жане. Також можуть бути використані інші методи – залежно від застарілих забруднення і його причин.

Якщо ЛОР-лікар під час огляду виявляє, що крім пробки є запальний процес, то відразу призначає, як лікувати отит або інше захворювання. У цьому випадку просто пробити вухо не допоможе, потрібно прибрати і набряк, який теж викликає відчуття закладеності. Для цього пацієнт проходить медикаментозну терапію і процедури.

Де можна позбутися пробки у вусі

У центрі «Беттертон» можна пробити вухо (Київ, Львів, Біла Церква та інші міста). Тут працюють досвідчені лікарі високої кваліфікації, які дотримуються європейських медичних стандартів. Вони уважно оглядають пацієнтів і підбирають індивідуальну схему, як позбутися пробки у вусі, а також чим лікувати запалення. За 1 сеанс вони позбавлять вас від неприємного відчуття закладеності!

Профілактика виникнення пробки у вусі

Замість того, щоб думати, як пробити вухо, можна просто не допустити, щоб його закладало! Для цього потрібно підтримувати гігієну: не використовувати ватних паличок, очищати вуха вологим ватним диском. Також рекомендується уникати переохолоджень, плавати і літати в спеціальних берушах і вчасно лікувати інфекційні хвороби.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *