Підвищена температура тіла

отоларинголог для детей и взрослых

Підвищена температура тіла

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Коли людина хворіє, одним з поширених симптомів є підвищення температури тіла. Медичною мовою це явище називається гіпертермія. Це певна захисна реакція організму, що є індикатором запалень та інших патологічних процесів.

  Субфебрильна температура

  Досить поширеним симптомом є субфебрильна температура. Зазвичай вона тримається в інтервалі 37-38 ° С протягом тривалого часу. При цьому в людини нічого не болить, немає ніяких проявів захворювання. Тому нерідко субфебрильна температура залишається непоміченою – людина просто не здогадується її поміряти.

  Як проявляється підвищення температури

  Коли температура субфебрильна, людина відчуває слабкість, нездужання, апатію. В неї знижується працездатність, відчувається легкий жар. Якщо покласти руку на лоба, він виявиться гарячим. Коли температура тіла піднімається вище 38 градусів, її називають фебрильною. Вона переноситься болісніше – в людини підвищується потовиділення, прискорюється серцебиття, виникає тремор. Такі стани можуть становити загрозу для життя.

  Методика вимірювання

  Найчастіше температуру міряють в пахвовій западині, затиснувши градусник в вигині руки. Також є й інші способи:

  • Орально – утримуючи градусник у роті
  • Ректально – вставивши його в анус
  • Вагінально – встановивши в піхву
  • Помістивши його в вухо

  Причини підвищення температури

  Тілесна температура вважається одним з найважливіших фізіологічних параметрів, по ній судять про стан організму. При вимірюванні в пахвовій западині значення нормальної температури повинно становити 36,6 ° С. Її підвищення говорить про будь-яке захворювання. Коли в людини підвищення температури тіла, причини можуть бути різноманітні: грип, ангіна, пієлонефрит, запалення апендикса та багато іншого.

  Практичні всі запальні процеси в організмі протікають з підвищенням температури. Особливо це стосується гострої стадії, коли організм бурхливо реагує на подразник. Найчастіше людина стикається з цим симптомом при різних ЛОР-хворобах. Жар є вірною ознакою наявності вірусів в організмі.

  Середній отит

  Патологія, при якій запалюється середнє вухо. Одна з поширених форм хвороби, при якій найчастіше спостерігається підвищення температури тіла – секреторний отит. Це захворювання супроводжується скупченням в середньому вусі слизу, який застоюється й не може вийти через слухову трубу. Також часте явище – підвищення температури тіла при отиті гнійної форми.

  Інші ЛОР-хвороби

  При гострих формах інших захворювань ЛОР-органів теж спостерігається гіпертермія:

  • Тонзиліт
  • Риніт
  • Синусит
  • Ларингіт
  • Фарингіт

  Що робити при підвищенні температури?

  Єдине правильне рішення для людини, в якої підвищення температури тіла – звернутися до лікаря. Він визначить причину цього симптому та призначить лікування, яке допоможе його усунути.

  Чого не треба робити при підвищенні температури?

  Не варто намагатися збити жар будь-якими способами. Гіпертермія – це природна реакція організму на запалення, так він бореться з хворобою. Виняток становить сильна фебрильная температура, яка довго не спадає. Але важливо розуміти, що самі по собі жарознижуючі таблетки не усувають причину проблеми. Тільки комплексний підхід та лікування в лікаря можуть допомогти.

  Підвищення температури

  Залежно від віку та особливостей організму, люди переносять жар по-різному.

  В дитини

  Підвищення температури тіла в дитини відчувається досить болісно. Діти в цьому випадку плачуть, вередують, стають або млявими, або, навпаки, агресивними. Як правило, субфебрильна температура швидко переходить в фебрильну, що загрожує здоров’ю та навіть життю дитини. Тому гіпертермія в дітей вимагає негайного втручання лікарів – найкраще викликати швидку допомогу.

  В дорослих

  Дорослі люди рідко хворіють з сильним жаром, та й переносять його легше. Різке підвищення температури тіла в них зазвичай свідчить про гострі невідкладні стани, що вимагають негайного втручання лікарів.

  В немовлят

  Підвищення температури тіла в дітей грудного віку – небезпечний симптом. Будь-запальний процес у цьому віці може призвести до серйозних ускладнень, тому потрібно якомога раніше показати малюка лікаря.

  У вагітних

  Підвищення температури тіла при вагітності загрожує порушеннями розвитку плода. При цьому збивати її сильними жарознижувальними не можна. Тому якщо в майбутньої мами є запальні захворювання, їй потрібно звернутися до лікаря, який веде вагітність.

  ЛОР врач в Беттертон фотоОсобливості лікування в «Беттертон»

  Наш ЛОР-центр надає допомогу пацієнтам із запальними хворобами ЛОР-органів. Наші лікарі допоможуть прибрати підвищення температури тіла при отиті, тонзиліті, синуситі та інших хворобах. Ми завжди лікуємо причину, а не симптоми!

  Можливі ускладнення

  Оскільки жар – маркер запального процесу, його не можна залишати без уваги. Наприклад, підвищення температури при отиті може говорити про початок гнійного процесу, здатного перекинутися на сусідні органи. Це загрожує менінгітом та іншими серйозними ускладненнями. До того ж тривала температура порушує роботу волоскових клітин внутрішнього вуха – вони гинуть, і слух псується.

  Профілактика

  Щоб не страждати від підвищеної температури, потрібно зміцнювати імунітет, використовувати засоби захисту дихальних шляхів під час спалахів інфекції, уникати переохолоджень. Також рекомендується вчасно лікувати хвороби ЛОР-органів, щоб не допустити рецидивів.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *