Біль у вусі

осмотр уха ребенка

Біль у вусі

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Етіологія такого симптому, як біль у вусі, може бути пов’язана з різними хворобами. Вона має медичний термін отологія та вимагає негайної допомоги лікаря. Больовий синдром може приймати різний характер і потребує професійних методів усунення.

  Чим небезпечний біль у вухах?

  Як правило, біль у вусі є симптомом запального захворювання зовнішнього або середнього вуха. Це провокує серйозні наслідки.

  Розвиток запального процесу

  Біль, як і інші симптоми хвороб, є реакцією організму на подразник. Якщо не звернути на це увагу, з’являються хронічні захворювання вух, які значно складніше лікуються, ніж первинна отологія.

  Ускладнення

  Через патологічні процеси, що відбуваються в хворих вухах, може розвинутися повна або часткова втрата слуху. Іноді це відбувається незворотно. Також запальний процес може перейти на сусідні важливі органи та структури: лицевий нерв, скроневу кістку, мозкову оболонку. Можливий розвиток абсцесів та інших небезпечних ускладнень.

  Класифікація

  Біль у вусі може бути постійним та періодичним. У першому випадку людина весь час його відчуває, у другому вуха болять напливами, нападами. Також він може бути гострим та ниючим.

  Гострий

  Як правило, в цьому випадку відчувається сильний біль у вусі. Він супроводжується загальною симптоматикою – запамороченнями, підвищенням температури, мігренню та слабкістю. Больовий синдром може приймати різний характер:

  • Пульсуючий біль у вусі – больові відчуття то накочуються, то відступають, і частота цих змін швидка, як пульс.
  • Стріляючий біль у вусі – зазвичай проявляється періодично. Усередині вушного проходу або в глибині вуха ніби щось пострілює.
  • Колючий біль у вусі – як правило, має постійний характер. Людина відчуває, ніби вухо колють гострим предметом.

  Як правило, такі стани небезпечні для здоров’я людини. Тому коли в неї гострий біль у вусі, перша допомога потрібна негайно.

  Ниючий

  Зазвичай ниючий біль у вусі відчувається менш болісно, ​​ніж гострий. Він може проявлятися постійно або періодично. У вусі ніби щось тягне, свербить та розпирає. Нерідко така симптоматика спостерігається при переході вушних хвороб з гострої фази у хронічну. Позбутися ниючого болю буває досить складно – він переслідує людину місяцями, перш ніж вилікується.

  Причини болю у вусі

  Коли відчувається біль у вусі, причини зазвичай пов’язані із запальними процесами або травмами.

  Запальні процеси

  Патофізіологія цього симптому безпосередньо пов’язана з таким захворюванням, як отит. Вона проявляється при різних його видах:

  • Дифузний зовнішній отит – коли шкірний покрив слухового проходу запалюється.
  • Фурункул середнього вуха – в цьому випадку біль локалізований та має пульсуючий характер
  • Середній отит – болить в глибині вуха, разом з цим проявляються інші ознаки (закладеність, зниження слуху)

  Біль у вусі при ковтанні часто буває рефлекторним та пов’язаним з запальними хворобами інших ЛОР-органів: тонзилітів, синуситів і т д.

  Травми

  Вухо може боліти при механічних ушкодженнях, а також акустичних травмах (від гучних звуків) і баротравмах (від перепадів тиску). Часто цей симптом проявляється, коли перфорована барабанна перетинка.

  консультация лор-врачаЩо робити якщо болить вухо?

  Отже, ви помітили у себе біль у вусі – що робити в цьому випадку? Усе залежить від його характеру та періодичності. Якщо відчувається гострий біль у вусі, перша допомога – звернутися до лікаря. Самостійно його прибрати неможливо, оскільки людина не знає причин. Без цього не можна зрозуміти, як зняти біль у вусі. При ниючому болю теж допоможе ЛОР. Якщо він проявляється не постійно, а періодично – це все одно привід для звернення до лікаря.

  Чого не треба робити при болю у вусі?

  Категорично забороняється гріти вуха, намагатися лікувати народними методами. Також знеболюючі таблетки – не найкраща відповідь на питання, як прибрати біль у вусі. Вони не усувають причину проблеми, це може бути небезпечно.

  Біль у вусі

  Залежно від віку пацієнта, больова симптоматика має особливості.

  В дитини

  Біль у вусі в дітей проявляється найчастіше в гострій формі. Малюки дуже чутливо його переносять – плачуть, кричать, вередують. Розпізнати біль у вусі в дитини можна по тому, як вона постійно чіпає та чеше вухо.

  В дорослих

  Дорослі менше страждають від больового синдрому, він у них частіше ниючий та періодичний. Однак зняти біль у вусі в дорослого буває складніше – через хронічні процеси.

  Особливості лікування в «Беттертон»

  Якщо вас мучить біль у вусі, лікування в нашому ЛОР-центрі допоможе прибрати його без ризику рецидивів. Діагностика за допомогою сучасного отоскопу дозволяє точно визначити причину, призначити терапію та зробити прогноз на майбутнє. Наші досвідчені лікарі успішно знімають біль у вусі в дитини та дорослого. Проконсультуватися з ними можна в зручний для вас час.

  Можливі ускладнення при болях в вусі

  Якщо вчасно не подумати про те, як лікувати біль у вусі, можуть розвинутися серйозні ускладнення:

  • Порушення слуху
  • Запалення лицевого нерва та скроневої кістки
  • Менінгіт
  • Абсцес головного мозку

  Корисні продукти для вух

  Вушний біль рідко турбує людей, які дотримуються здорового раціону. Для вух корисні жирна риба, морква, морська капуста, волоські горіхи, шпинат, куряче м’ясо та яйця, молочні вироби.

  Профілактика хвороб вух

  Мало кому подобається відчувати біль у вусі. Що робити, щоб він не з’являвся? Бережіть вуха від холоду та протягів, підтримуйте гігієну, вчасно лікуйте запальні процеси ЛОР-органів.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *