Діалог зі слухопротезистом

Діалог зі слухопротезистом

Хочете знати, що чекає вас на прийомі у слухопротезиста? Розповідаємо детально про роботу цього фахівця і наводимо фрагмент реального діалогу!

Слухопротезист – це фахівець, який допомагає слабочуючим пацієнтам із реабілітацією слуху. Він допомагає підібрати слухові апарати і налаштовує їх під індивідуальні потреби користувача. Також цей фахівець консультує пацієнта і допомагає йому на етапі адаптації до слухових рішень.

Наш центр слуху пропонує ефективне слухопротезування сучасними слуховими рішеннями. Ми допомагаємо людям із діагнозом «втрата слуху» чути краще і розбірливіше. Тут вас проконсультує сертифікований сурдоакустик, який надасть детальну інформацію про реабілітації слуху та відповість на всі питання.

Діалог із лікарем

Нижче ми наводимо фрагмент реального діалогу нашого слухопротезиста (С) із пацієнткою (П):

П: Нещодавно я змогла почути промову з відстані 10 метрів. Для мене це було шоком – він питає, і я все чую.

С: У мене багато пацієнтів сидять на цьому самому місці та кажуть, що чують багато нового. Наприклад, я надягаю слуховий апарат, і людина відразу реагує на звук дверей у коридорі – запитує: «Там хтось є?». Хоча сам же заходив і бачив, що є. А ось ті, хто давно не чує, перестають розуміти багато звуків і звикають до цього. Це відбувається на рівні безумовних рефлексів.

Наприклад, сьогодні у мене був на прийомі чоловік. Я роблю аудіометрію і вже розумію, які у нього проблеми зі слухом. Питаю, чи чує він птахів. Чоловік задумався і відповів: «Напевно, ні». Хоча до мого питання навіть не замислювався про це.

П: Нещодавно наді мною пролетіла ворона і дуже голосно каркнула – вона просто кричала. Таке враження було, що вона була у мене над головою.

С: Із незвички вам якийсь час все буде здаватися гучним. Я рада, що за тиждень у вас такі гарні зміни.

П: У нас на роботі є кімната для прийому їжі, і там працює дуже гучна витяжка. Коли там збирається 3-4 людини, то виникає ефект, як ніби-то в якомусь скафандрі вони говорять. Хоча ми знаходимося поруч, я не все розумію.

С: Так, у перший час, в перший місяць, треба говорити один на один у тихій кімнаті. Ось так поступово ви повинні звикати. Ви можете налаштувати його під себе: десь збільшувати гучність, десь зменшувати. Не бійтеся, користуйтеся цим – так буде легше звикнути. Головне – спокій. Багато хто думає, що якщо він надів апарат, то повинен чути все. На жаль ні. Який би не був найкрутіший і модний апарат – вони ніколи не замінять ваше вухо. Його потрібно пристосовувати до вашої ситуації. І носити слухові апарати – це абсолютно нормально.

П: Я абсолютно не комплексую з цього приводу. Це раніше я соромилася – коли не все розуміла, що мені говорять. Доводилося робити вигляд, що розумію.

Ви говорите, що адаптація триває до шести місяців. Це означає, що я буду поступово звикати?

З: Так. Розуміти будете краще. І навіть коли ви будете знімати апарати, то будете чути краще, ніж до апаратів. Це у всіх відбувається. Але носити їх потрібно щодня, знімати меншу кількість часу і дотримуватися правил догляду та зберігання. Не забувайте від них відпочивати. В цілому, я дуже рада вашому прогресу – записую вас через місяць.

Консультация-лор-врача-центр-слуха-беттертон фотоДосвід спілкування

У пацієнтів, яких консультував наш слухопротезист, досвід спілкування виключно позитивний. Їм на прийомі максимально комфортно – вони відчувають підтримку і турботу з боку лікаря. При необхідності спеціаліст по налаштуванню слухових апаратів налагоджує роботу програми, щоб поліпшити чутність. Щоб отримати консультацію, зверніться в один із наших центрів слухопротезування.

Які питання варто поставити слухопротезисту?

Готуючись до прийому, бажано скласти список питань слухопротезисту. Запитайте у фахівця, в якому режимі вам потрібно носити слухові рішення, як швидше звикнути, як доглядати за апаратом. Говоріть із ним про все, що вам незрозуміло, і діліться своїми відчуттями від носіння приладу.

Потрібна консультація слухопротезиста? Запишіться на прийом, зв’язавшись із нами будь-яким зручним способом!

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *