Дзвін у вухах

огляд іуха лор лікаре у центрі беттертон

Дзвін у вухах

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Турбує дзвін у вухах? Цей симптом називається тинітус, і він може бути ознакою серйозних захворювань. Не чекайте, коли докучливий дзвін зробить життя нестерпним – вирішіть цю проблему раніше!

  Види дзвону

  Дзвін у вухах буває вібраційним та не вібраційним.

  Вібраційний

  Об’єктивний тинітус, який чує не тільки пацієнт, але й фіксує лікар, за допомогою спеціального обладнання. Структури слуховий системи, нервові волокна та м’язи можуть генерувати певні вібрації, створюючи у вухах дзвін.

  Не вібраційний

  Друга назва цього дзвону – суб’єктивний, оскільки відчути його може лише сама людина. Сигнал не має реальних джерел та не фіксується жодним обладнанням. Коли дзвенить в одному вусі, тинітус називають периферичним. Дзвін у вухах та голові називається центральним.

  Характер та ступінь дзвону у вухах

  Тинітус може відчуватися як гул, дзвякання дзвіночків, шипіння, свист, рух крові, тонкий писк та різні шуми. Він проявляється нападами або постійно. Напади виникають під дією певних факторів. Наприклад, коли людина кілька годин знаходиться у галасливій обстановці, а потім залишає її, у вухах деякий час може дзвеніти. Потім цей симптом проходить. Також короткочасний дзвін у вухах нерідко виявляється на тлі недосипання або перевтоми.

  Якщо людина чує постійний дзвін у вухах, проблема набагато серйозніше. Він доставляє чимало дискомфорту та заважає повноцінно жити. Перманентний тинітус класифікують за ступенями сили, всього їх 4. Четверта ступінь вушного дзвону вважається інвалідизуючим станом – людина повністю втрачає працездатність.

  Причини дзвону у вусі

  Коли людина чує дзвін у вухах, причини найчастіше пов’язані з різними вушними патологіями. У здорових вухах не можуть звучати сторонні звуки. Давайте розберемося, чому це відбувається.

  Внутрішній отит

  При запаленні внутрішнього вуха порушується робота равлику, й він генерує різні сигнали. Зазвичай це відбувається при затяжних середніх та зовнішніх отитах, коли запальний процес переходить на внутрішнє вухо.

  Нейросенсорна туговухість

  Якщо лунає дзвін у вухах, причина нерідко пов’язана з падінням слуху. Так мозок дає сигнал про те, що йому не вистачає звукового навантаження, тому генерує його сам. Слух може падати через вікові зміни в організмі, постійне шумове забруднення, вживання сильнодіючих медикаментів, а також часті вушні хвороби.

  Інші причини

  Коли чути дзвін у вухах, причина може бути звичайною сірчаною пробкою. Це досить поширена проблема, вирішення якої дуже просте – промивання в лікаря. Також симптом може бути пов’язаний з різними вушними патологіями – отосклероз, хвороба Меньєра, неврит слухового нерва.

  В багатьох людей дзвенить у вухах внаслідок акустичної або механічної травми – після загоєння це проходить. Також системні хвороби нерідко провокують шум у вухах – тиск у гіпертоніків, проблеми з судинами тощо.

  Що робити якщо дзвенить у вусі?

  Якщо турбує дзвін у вухах – як позбутися нього? Іноді він проходить сам. Якщо ви довго були в шумному місці, втомилися або не виспалися, постарайтеся розслабитися, зробіть собі заспокійливий чай, поспіть. Якщо дзвін з’являється часто або не припиняється тривалий час, зверніться до лікаря. Він проведе діагностику, з’ясує причини проблеми та підкаже, як прибрати дзвін у вухах.

  Звон в ушах Беттертон фотоЧого не можна робити коли дзвенить у вухах?

  Перше питання людей, які помітили дзвін у вухах – що робити. У пошуках відповідей вони йдуть до інтернету або запитують у знайомих. Так вони знаходять купу народних методів, які нібито вирішують проблему. Насправді ні. Самостійно позбутися цього явища неможливо – ви не знаєте причини. Тому тут допоможе тільки лікар.

  Як лікувати дзвін у вусі

  Для пацієнтів, в яких дзвін у вухах, лікування призначають враховуючи причину симптому. Внутрішній отит та інші вушні хвороби лікують спеціальними медикаментами, що знімають запалення та вбивають інфекцію. Якщо проблема викликана приглухуватістю – підбирають слухові апарати з опцією маскування тинітусу.

  Особливості лікування в «Беттертон»

  Наш ЛОР-центр займається патологіями вух, носа та горла, а також слуховими розладами. Тут працюють фахівці, які знають все про дзвін у вухах: як лікувати, що робити для профілактики. Вони призначають ефективну терапію при вушних хворобах. У разі, якщо тинітус викликаний приглухуватістю – допомагають підібрати слуховий апарат від авторитетного виробника.

  Можливі ускладнення

  Докучливий дзвін у вухах з часом лише прогресує, тому не варто доводити його до критичного ступеню. До того ж патології, що провокують його, не менше небезпечні. При приглухуватості людина ризикує повністю втратити слух, а при внутрішньому отиті запалення може перейти на життєво важливі органи та структури.

  Профілактика

  Навіщо ламати голову, як прибрати дзвін у вухах, якщо можна уникнути його? Для цього бережіть вуха від шуму, води та холоду, своєчасно лікуйте ЛОР-хвороби, ведіть здоровий спосіб життя.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *