Поява виділень з вуха

оаэ для детей

Поява виділень з вуха

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Виділення з вуха мають медичну назву оторея. Це патологічне явище, при якому з вушного каналу випливають рідкі маси різного характеру. При цьому часто спостерігаються супутні симптоми – вушний біль, зниження слуху, лихоманка.

  Різновиди виділень

  Залежно від характеру, виділення з вуха можуть бути:

  • Водянистими
  • Кров’яними
  • Гнійними

  Варто відзначити, що в нормі з вуха постійно виділяється сірка. Але якщо її занадто багато, це теж вважається тривожною ознакою.

  Водянисті

  Прозорі виділення з вуха зазвичай називають серозними. Вони є вірним симптомом ексудативного отиту, а також з’являються при пошкодженнях барабанної перетинки, алергічних реакціях та черепно-мозкових травмах.

  Кров’янисті

  В людини кров’янисті виділення з вуха зустрічаються досить рідко. Найчастіше їх провокують травми вуха, барабанної перетинки й голови, а також наявність поліпів та інших пухлин.

  Гнійні

  При запальних процесах гнійні виділення з вуха проявляються досить часто. Зазвичай вони білого кольору та мутнуватої консистенції, з неприємним запахом. Їх зовнішній вигляд може відрізнятися залежно від причини. При запаленні середнього вуха вони злегка жовтуваті. При зовнішньому отиті, особливо коли розкривається фурункул, з’являються густі білі виділення з вуха. При холестеатомі вони містять домішки епітеліальних клітин.

  Причини виділень з слухового проходу

  Найпоширенішими причинами, при яких спостерігається оторея, є:

  • Зовнішній отит – хворобу провокує гостра інфекція, що вражає стінки вушного каналу. Виділення з вуха при отиті зовнішньої локалізації можуть бути прозорими (при дифузному ураженні) або олійно-білими (при фурункулі, що розірвався).
  • Середній отит – запалення всередині середнього вуха, при якому може травмуватися барабанна порожнина й перетинка, слухові кісточки. Якщо в людини середній отит, виділення з вуха мають серозний (при ексудативному типі) та гнійний характер.
  • Механічні травми вуха – пов’язані з перфорацією барабанної перетинки, яка може бути викликана розривом або проколом.
  • Отомікоз – грибкове ураження вушного каналу. При цьому захворюванні спостерігаються чорні виділення з вуха.
  • Пухлини у вушному каналі – в тому числі й злоякісні.
  • Пролом черепа – в цьому випадку з вуха починає виходити ліквор, рідина, яка знаходиться всередині черепа.

  Що робити при вушних виділеннях?

  Оторея свідчить про серйозні проблеми з вухами, вирішити які під силу тільки лікарю. Тому перше, що потрібно зробити при вушних виділеннях та інших підозрілих симптомах – звернутися до ЛОРа.

  лечение лор органовЧого не треба робити

  Якщо у вас виділення з вуха, у жодному разі не потрібно його гріти. Це може активізувати інфекцію та викликати посилення запального процесу. Також не рекомендується капати у вуха перші-ліпші краплі та лікуватися народними засобами. Так ви тільки погіршите ситуацію – хвороба прогресуватиме.

  Поява виділень зі слухового ходу

  Характер виділень багато в чому залежить від віку людини та інших індивідуальних особливостей.

  У немовляти

  Вуха немовлят ще не сформовані до кінця та дуже схильні до запалень. Але якщо ви помітили жовті виділення з вуха в грудничка, не варто бити тривогу – швидше за все, це просто сірка. Якщо ж її занадто багато – покажіться лікареві.

  В дитини

  Зазвичай виділення з вуха в дитини говорять про запалення в вухах. Тому потрібно якомога раніше звернутися до ЛОРа за допомогою. Якщо упустити момент, хвороба прогресуватиме й викличе серйозні ускладнення, аж до глухоти.

  В дорослого

  Найчастіше у дорослих пацієнтів зустрічаються виділення з вуха при отиті. Також вони можуть з’явитися у дайверів, які не дотримуються правил безпеки під час занурення. Якщо ж ви помітили жовтуваті виділення з вуха без болю – радше за все, справа в підвищеній секреції сірки.

  Особливості лікування в «Беттертон»

  Тим, у кого спостерігаються виділення з вуха, чим лікувати – знають у нашому ЛОР-центрі. Наші лікарі допомагають пацієнтам впоратися з цим неприємним симптомом. Секрет цього успіху – у новітніх методах діагностики та комплексному підході до терапії. Лікарі обстежують вухо шляхом відеоотоскопії, що відрізняється високою точністю. Це допомагає розібратися в причинах проблеми та підібрати лікування.

  Залежно від того, чим була викликана оторея, доктор підбирає заходи терапії. Він призначає лікарські препарати, що діють безпосередньо на збудника: антибіотики, противірусні, протигрибкові засоби тощо. Паралельно пацієнтові прописують лікувальні процедури, фізіотерапію та загальнозміцнюючі препарати, спрямовані на підвищення імунітету.

  Можливі ускладнення при виділеннях

  Якщо в людини отит, виділення з вуха – далеко не єдиний неприємний симптом. Хвороба супроводжується болем, зниженням слуху, високою температурою. Але найгірше те, що вона може дати серйозні ускладнення. Запальний процес поступово уражає всі структури вуха, виводить з ладу важливі елементи – слухові кісточки, волоскові клітини равлику тощо. Через це може розвинутися незворотне погіршення слуху.

  Крім цього запальні та гнійні процеси у вухах можуть перейти на лицевий нерв, кісткову тканину та навіть мозкову оболонку. Це, в свою чергу, створює загрозу для життя людини. Тому рекомендується лікувати їх вчасно, а ще краще – не допускати.

  Профілактика

  Основне питання, що турбує людей, в яких виділення з вуха – чим лікувати. Але краще подбати про те, щоб їх взагалі не було. Для цього слід уникати переохолоджень, протягів, травм голови. Якщо до вуха потрапила вода – бажано видалити її якомога швидше. При запальних процесах ЛОР-органів варто не запускати їх та відразу звертатися до лікаря.

  При грамотному лікуванні вушних хвороб у центрі «Беттертон» можна повністю прибрати симптоматику без ризику рецидиву. Зв’яжіться з нами та запишіться на прийом, щоб дізнатися більше!

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *