Засоби індивідуального захисту слуху

проверка слуха

Засоби індивідуального захисту слуху

Людям, які працюють на виробництві, з техніки безпеки рекомендовано використовувати ЗІЗ – засоби індивідуального захисту. До них відносять рукавички, маски, респіратори, окуляри, а також засоби індивідуального захисту органів слуху. Однак останнім працівники часто нехтують. Мало хто усвідомлює, що вплив шуму представляє не меншу небезпеку, ніж пари їдких речовин та інші шкідливі фактори виробництва.

Навігація по сторінці: 

 

Насправді, шум та інші гучні звуки можуть призвести до незворотної втрати слуху. Придбана туговухість є одним з поширених профзахворювань. Щоб цього не допустити, потрібно використовувати ЗІЗ органів слуху там, де вуха наражаються на підвищене акустичне навантаження.

Різновиди засобів захисту

Сучасні засоби індивідуального захисту від шуму поділяють на дві категорії – зовнішні і внутрішні. Кожна з цих різновидів має свої особливості і характеристики, а також область застосування.

Внутрішні – беруші

Ці ЗІЗ є затички для вух, які вставляють в слуховий прохід і блокують навколишні звуки. Також вони нерідко використовуються для запобігання попадання води у вуха. Сучасний асортимент берушей досить різноманітний, можна знайти серед них моделі різних розмірів, форм, матеріалів.

Найбільший інтерес для покупця представляє, з чого зроблені протишумні вкладиші. Вони можуть бути гумовими, силіконовими, восковими, також сьогодні популярні беруші зі спіненого матеріалу з ефектом пам’яті. Їх можна купити вже готовими, або ж зробити на замовлення. Другий варіант більш вигідний, оскільки в цьому випадку вкладиш виготовляється за зліпком вуха майбутнього носія, з урахуванням індивідуальної будови.

На жаль, сьогодні на виробництвах працівникам в кращому випадку видаються готові беруші. А багато роботодавців взагалі не надають значення цього засобу захисту. Про те, щоб виготовляти для персоналу індивідуальні вкладиші, взагалі мови не йде. Тому люди самі дбають про захист своїх вух.

Зовнішні – навушники

Цей аксесуар призначений для зниження рівня шуму. Навушники можуть забезпечувати непогане шумозаглушення, до того ж вони більш універсальні, ніж беруші. При підборі навушників не має значення форма і будова вушного проходу. Але ось у чому вони програють – так це в компактності і зручності носіння. Нерідко їх не виходить носити разом з каскою, окулярами та іншими захисними аксесуарами.

индивидуальные берушиКому потрібні ЗІЗ

Існує чимало сфер, в яких знадобляться захисні аксесуари.

Робота на шкідливих виробництвах

Практично у всіх галузях промисловості регламентовано використовувати засоби індивідуального захисту дихання, зору, слуху:

 • Будівництво
 • Дорожні роботи
 • Електромонтажні роботи
 • Харчова промисловість
 • Спиртова і лікеро-горілчана промисловість
 • М’ясо-молочне виробництво
 • Сільське господарство
 • Металургія
 • Хімічна і нафтопереробна промисловість
 • Борошномельна і елеваторна промисловість
 • Виробництво ліків і біопрепаратів
 • Машинобудування
 • Лісове господарство і деревообробка
 • Гірничодобувна галузь

Цей список не повний, тут вказані лише основні сфери застосування ЗІЗ.

Професії, пов’язані із стріляниною

Військовим, працівникам полігонів, тренерам зі стрільби необхідні засоби індивідуального захисту органів зору та слуху. Також вони будуть потрібні тим, чиє хобі пов’язане зі стріляниною, наприклад, мисливцям. Справа в тому, що в процесі пострілу видається різкий і дуже гучний звук, який травмує барабанну перетинку. Тому потрібно придбати аксесуари, що перекривають його вплив.

Крім навушників або берушей, стрільцям варто використовувати захисні окуляри. Адже очі – дуже вразливий орган, і під час стрільби в них може потрапити пил, осколки, пісок та інші частинки, які можуть завдати травми, що призводять до втрати зору.

Інші професії

Досить затребувані індивідуальні засоби захисту від шуму серед музикантів. Їхні вуха постійно піддаються впливу гучної музики, яка травмує слухову систему. Для працівників музичної сфери існують спеціальні беруші і навушники, що відтинають тільки гучні і дискомфортні звуки. Тому на якість прослуховування музики вони не впливають.

Досить часто використовують беруші люди, чия робота пов’язана з довгим перебуванням у воді: плавці, водолази. Їм необхідний захист вух від попадання води, яка шкідлива для слухової системи.

Індивідуальні засоби захисту слуху в центрі «Беттертон»

Якщо ваша робота пов’язана з підвищеним рівнем шуму, необхідні спеціальні ЗІЗ, купити які можна в центрі «Беттертон» тут пропонуються як готові вироби, так і зроблені на замовлення. Для цього у клієнта береться зліпок вух, за яким потім виготовляють індивідуальні беруші.

Переваги ЗІЗ, виконаних на замовлення, полягають в їх ідеальній сумісності і максимальній герметизації. Вони підігнані під будову вуха майбутнього носія, тому не тиснуть, не натирають, не випадають. До того ж можна самостійно вибрати матеріал і колір, додати необхідні фільтри, залежно від цільового призначення.

Щоб замовити захисні засоби для запобігання втрати слуху, потрібно прийти в центр на консультацію. Спеціаліст зніме зліпки і допоможе визначитися з технічними характеристиками майбутніх вкладишів. Потім працівники отоскопичної лабораторії оперативно їх виготовлять. Щоб дізнатися більше, зв’яжіться з нашими консультантами!

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *