Дихання дитини тільки ротом

Дихання дитини тільки ротом

Ви помітили, що дитина стала дихати через рот? Це тривожна ознака, при якій потрібно терміново звернутися до лікаря. Здавалося б, яка різниця – дихання носом чи ротом? Адже й те, й інше, проводить повітря. Але різниця є, і вона величезна.

У носі повітря зігрівається та проходить фільтрацію – це забезпечує слизова оболонка й невеликі волоски на шкірі. В результаті частинки пилу та забруднень, шкідливі мікроорганізми осідають на поверхні носу. Дихання тільки ротом позбавлене цього важливого етапу. Тому повітря надходить до нижніх дихальних шляхів непідготовленим. Це може спровокувати запальні захворювання та інші проблеми.

Навігація по сторінці:

Симптоми

Розпізнати в дитини ротове дихання легко: вона постійно з відкритим ротом, і цей стан для неї звичний. Якщо ви попросите дитину дихати носом, дихання буде ускладнене, можливі хрипи, соплі.

Причини дихання ротом у дитини

Дихання ротом проявляється при ускладненому носовому диханні. Причиною можуть бути аденоїди, поліпи та різні запальні захворювання носа.

Аденоїди та поліпи

Розросла глоткова мигдалина перекриває носові ходи. Саме тому дихання ускладнюється та навіть переривається. Чим більшими стають аденоїди, тим складніше повітрю проходити через ніс. Дитина дихає важко, переривчасто, з сопінням та хрипами. Це приносить багато дискомфорту, тому вона переходить на дихання ротом – так їй легше. Проблема вирішується видаленням збільшеної тканини.

Поліпи – доброякісні новоутворення в носі, що блокують дихальні ходи. В результаті дихання дитини ускладнюється, адже просвіт стає все вуже. Це супроводжується нежиттю, витіканням слизу та іншими неприємними симптомами.

Запальні хвороби носу

Появление слизистых выделений из носа фотоДихання тільки ротом часто свідчить про риніти та різні види синуситу (гайморит, фронтит тощо). У носових ходах та пазухах накопичується слиз, блокуючи проходження повітря. Через це дитина починає дихати ротом. Ситуація ускладнюється тим, що діти не вміють правильно сякатися – вони не затискають одну ніздрю по черзі, а роблять це обома. В результаті слиз виходить у слухову трубу, провокуючи додаткові запальні процеси.

Головним провокуючим фактором запалення носу є інфекційне зараження. Віруси та бактерії потрапляють всередину з повітрям та починають активно розмножуватися. Пусковими гачками до цього є переохолодження й ослаблення імунітету.

Що робити, якщо дитина дихає тільки ротом?

Помітивши дихання ротом, потрібно показати малюка ЛОР-лікарЮ. Він визначить точну причину та призначить лікування. Затягувати не можна, інакше будуть ускладнення. Особливо небезпечно дихання немовляти через рот.

Дихання ротом в дорослих

Дорослі рідко стикаються з розростанням аденоїдів, на відміну від дітей. У них дихання тільки ротом може бути ознакою поліпів в носі, хронічних запальних захворювань, гіпертрофії слизової оболонки. Цей симптом теж вимагає звернення до лікаря, оскільки відбивається на стані дихальної системи і всього організму.

Особливості лікування в “Беттертон”

Наш ЛОР-центр допоможе вашій дитині повернути нормальне носове дихання. Наші фахівці проведуть діагностику на сучасному обладнанні та з’ясують, з чим пов’язана ця проблема. Вони призначать ефективне лікування:

При запальних хворобах – терапія антибіотиками та протизапальними засобами, а також промивання, інгаляції та інші процедури.

При аденоїдах та поліпах – видалення патологічних тканин шляхом кріотерапії. Нарости заморожуються рідким азотом та відриваються. Процедура проходить без крові, не залишає шрамів та рубцевої тканини.

Можливі ускладнення

Чи шкідливо дихати через рот? Так – це спричиняє негативний вплив на весь організм. Нижні дихальні шляхи стають більш уразливі перед холодом та інфекціями. Це загрожує захворіти на ангіну, трахеїт, бронхіт та навіть пневмонією. Також ротове дихання призводить до порушення формування черепа – нижня щелепа відвисає й висувається вперед.

Профілактика

Уважно стежте за тим, як дихає ваш малюк. Особливо важливо контролювати дихання новонародженої дитини. Також потрібно вчасно лікувати запалення ЛОР-органів та регулярно показувати малюка лікаря для профілактики.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *