Свербіж у вусі

ЛОР-осмотр фото

Свербіж у вусі

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Коли людина відчуває свербіння у вусі – що це значить? Такий симптом є ознакою ряду небезпечних патологій, які потребують негайного лікування. Сам же свербіж у вусі – неприємне відчуття, при якому в людини свербить вухо всередині або зовні.

  Чим небезпечний свербіж у вусі?

  Коли свербить вухо, це доставляє багато дискомфорту. До того ж цей неприємний симптом може вказувати на небезпечні захворювання.

  Неприємні відчуття

  Нав’язливий свербіж відволікає від роботи та інших важливих думок. Людина не може втриматися від спокуси почухати вушну раковину, і цим робить лише гірше. Так вона поширює патогенну мікрофлору та посилює свербіж у вусі.

  Захворювання

  Біль та свербіж у вусі не виникають безпричинно. Ці явища безпосередньо пов’язані з небезпечними вушними захворюваннями. Якщо їх не лікувати, вони можуть призвести до серйозних ускладнень: втрата слуху, запалення супутніх органів.

  Класифікація

  За локалізацією свербіж у вусі може бути зовнішнім та середнім.

  Зовнішній

  У цьому випадку у людини постійно свербить раковина, також це відчуття охоплює слуховий прохід. Такий симптом вказує на проблеми з зовнішнім вухом та зустрічається найчастіше.

  Середній

  У цьому випадку біль і свербіж у вусі відчуваються десь всередині, в глибині. Такі відчуття болісніші, ніж при зовнішньому свербінні, і часто говорять про патології середнього вуха.

  Причини свербіння у вусі

  Коли у людини виникає свербіж у вусі, причини можуть бути різноманітні. Найчастіше це зовнішні та середні отити, а також травми, погана гігієна і потрапляння комах.

  Отити

  Найчастіше якщо ви відчуваєте свербіння у вусі, причина пов’язана із запаленням зовнішнього або середнього вуха. Це захворювання має назву отит і провокується вірусною, бактеріальною або грибковою інфекцією. Найчастіше це одностороння проблема – свербить ліве вухо (або праве).

  Травми

  Проблема може виникнути через механічне пошкодження шкіри слухового проходу або барабанної перетинки. Особливо часто це відбувається в тих, хто чистить вуха сірниками, зубочистками та іншими гострими предметами.

  Погана гігієна

  Неприємний свербіж може бути викликаний сірчаної пробкою. Вона утворюється, коли людина не чистить вуха, і сірка осідає на стінках слухового проходу. В результаті надмірного скупчення вушного секрету утворюється щільний ком, який є сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Через це виникає свербіж та лущення у вусі.

  Комахи

  Коли до слухового проходу випадково потрапляє комаха або чужорідне тіло, вухо починає свербіти. Зазвичай така проблема вирішується легко – за допомогою промивання в кабінеті лікаря. Набагато рідше свербіж може бути пов’язаний з вушних кліщем, який частіше зустрічається у тварин, ніж в людей.

  Що робити, якщо свербить вухо?

  Люди часто шукають відповідь на питання, до чого свербить праве вухо, пов’язуючи цей симптом з якимись народними прикметами. На ділі ж все набагато прозаїчніше – це сигнал організму про хвороби. І потрібно якомога швидше знайти причини сверблячки, щоб їх усунути.

  Головне, що потрібно запам’ятати: якщо у вас виникає потреба почухати вухо – не піддавайтеся. Але що робити, коли свербить праве вухо (або ліве)? Спробуйте залити в нього борного спирту. Якщо не допомогло – йдіть до лікаря, він зробить промивання та призначить лікування.

  Исследования-слуха-живой-речью-в-лор-центреПравила очищення вух

  Ті, хто підтримує гігієну вушних проходів, вкрай рідко стикаються з почуттям свербіння. Для цього є 3 правила.

  1 – не використовуйте гострих предметів

  Сірники й зубочистки не призначені для гігієни вух. Їх загострені кінці можуть подряпати шкіру слухових проходів або навіть травмувати барабанну перетинку.

  2 – застосовуйте ватні палички з обмежувачем

  Звичайні палички не зовсім підходять для чищення вух – можна не розрахувати глибину занурення та випадково травмувати вухо. Щоб цього не сталося, візьміть для чищення ватні палички з обмежувачем. Вони максимально безпечні та не пошкодять стінки каналу або барабанну перетинку.

  3 – очищайте вушну раковину

  Бактерії, що викликають свербіж, часто потрапляють до зовнішнього вуха з повітря, але спочатку вони осідають на раковині. Тому бажано щовечора протирати її ватним диском, змоченим водою.

  Особливості лікування в «Беттертон»

  Якщо наш пацієнт скаржиться на свербіж у вусі, лікування починається зі з’ясування причин цього симптому. У нашому центрі працюють досвідчені отоларингологи, які успішно лікують зовнішні та середні отити, видаляють сірчані пробки, витягають сторонні предмети. Тому якщо ви відчуваєте свербіння у вусі, лікування в нас буде правильним рішенням!

  Можливі ускладнення

  Якщо не починати лікування, а продовжувати шукати прикмети, до чого свербить ліве вухо, можна зіткнутися з серйозними наслідками:

  • Запалення структур середнього та внутрішнього вуха
  • Втрата слуху
  • Запалення лицевих нервів, мозкових оболонок
  • Абсцеси

  Профілактика

  Щоб не відчувати неприємний симптом вушної сверблячки, потрібно ретельно стежити за гігієною, уникати переохолоджень та вчасно лікувати запальні процеси у вухах.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням! Зверніться до лікарів отоларингологів у Центри слуху “Беттертон” у столиці

  Записатись на прийом

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *