У когось з Ваших близьких є втрата слуху?

У когось з Ваших близьких є втрата слуху?

Якщо хтось із Ваших знайомих страждає від  нелікованої втрати слуху, Ви помітите зміни в його / її соціальній поведінці, так само як і ряд психологічних наслідків. Наприклад, людина може покинути своє оточення, відчувши сором, розчарування і гнів. Вона також стає більш самокритичною і може відчувати невпевненість в собі.

Якщо Ви підозрюєте, що хтось із Ваших родичів, друзів або колег страждає втратою слуху, Ви можете помітити певні ознаки.

 • У людини є проблеми зі слухом, коли дзвонить телефон або дзвінок у двері?
 • Їм важко чути, як розмовляють люди, які знаходяться позаду?
 • Вони завжди перепитують «що»?
 • Вони збільшують гучність телевізора?

Ваше завдання – підтримувати, розуміти і допомагати. Вивчіть наш сайт  і дізнайтеся більше інформації про проблеми зі слухом. Чим більше Ви знаєте, тим краще Ви можете допомогти.

У цій статті ми розповімо про ознаки, на які слід звертати увагу, якщо Ви підозрюєте, що у родича є втрата слуху, а також які можуть бути наслідки невилікованої втрати слуху. Ви також можете почитати корисні поради  про те, як спілкуватися і як допомогти людям з порушеннями слуху.

Ознаки, які потрібно знати

Якщо Ви підозрюєте, що хтось із Ваших родичів, друзів або колег страждає втратою слуху, Ви можете побачити певні ознаки. Одна або кілька майже завжди є. Деякі з них залежать від ступеня втрати слуху і реакції людини на  втрату слуху (її не виявлення) .

Найбільш поширені ознаки втрати слуху:

 • Збільшення гучності телевізора або радіо.
 • Проблеми почути, коли дзвонить дверний дзвінок або телефон.
 • Складнощі з розумінням мови, коли люди розмовляють позаду їх.
 • Часто перепитують, повторюють “що?”
 • Нерозуміння того, що було сказано, суть розмови.
 • Часті погладжування руками за вухами.
 • Проблеми з пам’яттю, часто забувають, що було сказано.

Якщо Ви виявите, що Ваша підозра підтвердилася і можуть бути проблеми зі слухом, важливо, щоб ця людина пройшла тест на слух. Але перш ніж говорити їй про це, майте на увазі, що він або вона можуть не знати про проблему і чутливо поставитися до думки про визнання можливої втрати слуху.

Як допомогти

Якщо Ви вважаєте, що член Вашої сім’ї, друг або колега страждає від невиявленої втрати слуху, подумайте про те, як Вам слід з ним це обговорити.

Постарайтеся бути максимально корисним і підтримуючим. Перш ніж обговорювати проблему врахуйте, що він або вона можуть навіть не здогадуватися про проблему.

Насамперед, він або вона повинні відвідати свого сімейного лікаря. Сімейний лікар проведе простий тест на наявність проблем зі слухом. Якщо проблема є, лікар порекомендує Вашому другу, родичу або колезі звернутися до фахівця із слухових апаратів.

Ваше завдання – продовжувати підтримувати, розуміти і допомагати. Пам’ятайте про хороші звички спілкування і почитайте про втрату слуху. Чим більше Ви знаєте, тим краще Ви можете допомогти.

Поганий слух у родичів тема делікатна

Якщо Вам важко почати розмову про втрату слуху з родичем або другом, Ви не самотні.

Майже половина респондентів в новому проведеному онлайн-опитуванні, сказали, що вони боролися з цією проблемою, коли намагалися про неї заговорити.

Сорок сім відсотків з тих, хто говорив з родичем або з іншим про його або її втрату слуху, сказали, що їм було важко почати цю непросту розмова. Згідно з опитуванням проведеним організацією Hear-it, 85 відсотків респондентів повідомили, що вони підняли тему поганого слуху у родича чи друга.

Виявити проблеми зі слухом у близьких нам людей завжди нелегко, але для людей з порушеннями слуху визнання цієї проблеми може бути великим кроком вперед. Поговорити про поганий слух – це найкраще, з чого Ви можете почати, заявив Кім Руберг, генеральний секретар Hear-it.

Руберг порахував обнадійливим, що переважна більшість респондентів торкнулися теми поганого слуху, незважаючи на незручність, яку їм довелося подолати.

Вплив родичів незамінний

Більш раннє дослідження, проведене Національною німецькою слуховою організацією Forum Gutes Hören, показало, що вплив родичів і друзів має велике значення, коли потрібно лікувати проблеми зі слухом.

– Сім’я і друзі це важлива підтримка, коли людина з порушеннями слуху вирішує, що їй потрібне лікування. Всі дослідження показують, що лікування втрати слуху за допомогою слухових апаратів, призводить до значного поліпшення якості життя, заявив Руберг.

– Покращення відбуваються в соціальних відносинах, так як втрата слуху негативно впливає на них. Слухові апарати допомагають людям з вадами слуху краще спілкуватися в сім’ї, зі своїм чоловіком або партнером, на роботі і в будь-який інший розмовній ситуації.

Про опитування

Це була серія опитувань про життя з порушеннями слуху, у яких взяли участь 120 респондентів.

Джерело: https://www.hear-it.org

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *