Рекомендації, як убезпечити слух, перебуваючи у військових умовах

беттертон осмотр консультация

Рекомендації, як убезпечити слух, перебуваючи у військових умовах

Армія – місце, де людський слух піддається сильному навантаженню. Будь постріл і вибух може заподіяти вухам акустичну травму, після якої солдат може і не відновитися. При цьому хороший слух і армія тісно взаємопов’язані – тут важливо чути все накази та інші сигнали. Давайте розбиратися, як захист слуху потрібен в армії!

Навігація по сторінці:

Можливі проблеми зі слухом в армії

У такій справі, як зниження слуху, армія відіграє вагому роль. Після служби багато хто відзначає, що стали чути гірше. У них розвивається кондуктивна або нейросенсорна туговухість.

Кондуктивна

Під час служби не завжди вдається підтримувати гігієну вух на належному рівні, через що утворюються сірчані пробки. Через це може розвинутися повна або часткова відсутність слуху на одному або обох вухах. На щастя, такі проблеми у солдатів вирішуються простим промиванням.

Іноді сильний вибух може викликати контузію, нерідко з розривом барабанної перетинки. При цьому настає глухота, але цей симптом тимчасовий і проходить після лікування.

Нейросенсорна

Нейросенсорна туговухість та армія часто ходять пліч-о-пліч. Коли солдат постійно чує постріл і інші гучні звуки піротехніки, це дає підвищене навантаження на внутрішнє вухо. В результаті гинуть його волоскові клітини, розвивається незворотня втрата слуху.

Причини порушень слуху у військових умовах

 1. Складнощі з підтриманням гігієни
 2. Багато пилу на полігонах, яка забивається в слухові проходи
 3. Гучні звуки від пострілів зброї і вибухів піротехніки
 4. Контузія після артобстрілів

Що робити, якщо помічаєте зниження слуху на службі

Тим, хто помітив погіршення слуху, варто пройти медичний огляд. Якщо в процесі того, як ви стали служити, розвинулося порушення слуху, лікар випише висновок про обмежену придатність до військової служби. Тих, у кого глибокі розлади слуху, зазвичай комісують – глухота і армія несумісні.

Рекомендації, як убезпечити слух, перебуваючи у військових умовах

Подумати про захист органів слуху варто відразу, як тільки ви потрапили під заклик. Для цього рекомендується придбати спеціальні звукоізоляційні беруші для військових. У них є вбудовані фільтри, які захищають вуха від шкідливих зовнішніх впливів, пропускаючи важливі сигнали. Це допоможе вам убезпечити слух, але чути при цьому мову командира і товаришів по службі.

Багатьом солдатам захистити слух допомагає активна гарнітура – спеціальні беруші і навушники, що відображають звуковий сигнал. Вони роблять це вибірково – з тих частотах, які некомфортні для вух.

проблемы со слухом и армия фотоЗахист слуху у військових умовах від «Беттертон»

Потрібен надійний захист органів слуху від шуму? Наш центр слуху пропонує чимало корисних аксесуарів для цього. Тут ви можете індивідуально замовити беруші, які будуть зроблені по зліпкам ваших вух. Вони забезпечать максимальний комфорт носіння і дбайливий захист слуху.

Можливі ускладнення

Туговухість та армія – поганий союз. Якщо солдат слабочуючий, він не здатний повною мірою виконувати свої військові обов’язки. Через це може пропустити важливу команду або сигнал, ставлячи під загрозу безпеку – свою і товаришів по службі. У результаті такі ризики можуть обернутися фатальними військовими помилками.

Профілактика для слуху в армії

Армія – не найкомфортніше місце, але навіть тут можна правильно стежити за вухами і зберегти гостроту слуху. Для цього:

 1. Підтримуйте гігієну вух, чистіть їх кожен день
 2. Завжди використовуйте спеціальні беруші
 3. Якщо відчуваєте біль, закладеність у вухах або зниження слуху – зверніться до лікаря

 Прості поради допоможуть зберегти слух протягом всієї служби!

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *