Я занадто часто перепитую

Я занадто часто перепитую

Почали гірше чути і нахилятися до співрозмовника? Це може бути ознакою приглухуватості. Щоб не наражатися на ризик втратити слух повністю, потрібно пройти обстеження і вжити необхідних заходів.

Навігація по сторінці:

Що значить перепитувати?

лор врач Киев Беттертон фотоПотреба перепитати виникає в тих випадках, коли мова співрозмовників не цілком зрозуміла. Це відбувається з двох причин: людина не розчула певні слова і фрази або ж їй не ясний їх зміст. Далеко не завжди перепитування є ознакою поганого слуху. Людина може чути нормально, і навіть відмінно, але не сприймати мову, яку співрозмовник промовляє невиразно.

Однак це все ж один із симптомів поганого слуху. Людей з приглухуватістю в розмові дуже легко «розсекретити». Вони погано сприймають сказане, тому весь час намагаються перебивати співрозмовника з проханням повторити репліку. При цьому злегка нахиляються до нього, щоб скоротити відстань.

Якщо ви почали перепитувати у співрозмовника, це перша ознака того, що пора перевірити слух Можливо, у вас розвивається приглухуватість, і потрібно терміново підібрати слуховий апарат для її компенсації. І тут багато хто напевно заперечать, що можуть поки обійтися без цього приладу. Люди соромляться їх носити, боячись, що хтось може зауважити недуг. Насправді ж, перепитувати – це погано і набагато помітніше оточуючим.

Можливі причини погіршення слуху

Туговухість розвивається в силу різних негативних факторів, які «б’ють» по слуховій системі:

  • Акустичні травми від гучних звуків
  • Перенесені інфекційні захворювання
  • Хронічні запальні процеси
  • Прийом ототоксичних ліків
  • Проблеми з судинами і кровообігом
  • Засміченість слухового каналу сірчаними пробками

І це далеко не повний список. Розглянемо найбільш часті причини докладніше.

Чому небезпечно лікуватися власноруч

Деякі медичні препарати порушують роботу слухової системи. Особливо це стосується антибіотиків. Коли людина призначає їх собі сама і приймає у великих дозах, з часом зауважує, що стала гірше чути. Саме тому рекомендується лікувати будь-які захворювання у лікаря  і консультуватися з ним з приводу ліків, що приймаються.

Крововилив і закупорка кровоносної судини

Коли ці процеси відбуваються всередині головного мозку, можуть пошкодитися спеціальні центри кори, що відповідають за слух. Також туговухість нерідко розвивається через проблеми з судинами, що живлять внутрішнє вухо. Порушується його робота, гинуть волоскові клітини. Це призводить до незворотної втрати слуху.

Атеросклероз судин головного мозку

Досить поширена причина старечої приглухуватості. Наявність бляшок в судинах порушує кровообіг, призводить до зниження еластичності їх стінок. Це в свою чергу провокує головні болі, вестибулярні розлади, шум у вухах і зниження слуху.

Сірчана пробка

Найпростіша і легко переборна причина. Коли в слуховому проході скупчуються відкладення сірки, людина помічає, що у неї не чує вухо. Якщо відразу ж звернутися до отоларинголога і провести промивання, слух відновлюється. А ось запущені пробки можуть провокувати запальні процеси всередині вуха.

Попадання рідини в слуховий прохід

Вода усередині вушних каналів знижує здатність до сприйняття звуків. До того ж вона призводить до набухання сірки, внаслідок чого утворюється пробка. Якщо рідина довго залишається всередині, вона створює сприятливе середовище для розвитку бактерій і запальних процесів, які провокують втрату слуху.

Різкий гучний звук

Викликає акустичну травму, після якої вухо трохи гірше чує. Якщо потужність звукової хвилі висока, може пошкодитися барабанна перетинка, що призводить до повної глухоти.

Закладеність вуха на тлі грипу та ГРВІ

Через набряклості ЛОР-органів під час застуди багато людей помічають, що стали гірше чути співрозмовника. При правильному лікуванні це з часом проходить. Якщо ж запустити хворобу, слух може погіршитися безповоротно.

Хіміотерапевтичні процедури

Для лікування ракових пухлин використовують сильнодіючі препарати, які відносяться до ототоксичних. Але альтернативи у людини з цим діагнозом немає – хіміотерапія необхідна, щоб врятувати життя. А слух після одужання можна компенсувати спеціальними приладами.

Чому з віком ми починаємо гірше чути?

Це явище називається пресбіакузіс і пов’язане з природним старінням організму. Наші клітини зношуються, і всі системи починають працювати гірше. Тому все складніше стає почути співрозмовника, доводиться нахиляти голову, перепитувати.

Нерідко це стає навіть перешкодою для спілкування. Люди, які раніше були близькими друзями, не хочуть зайвий раз з вами заговорювати. «Все одно ти не чуєш» – виправдовуються вони. І це цілком можна зрозуміти. Людині некомфортно постійно повторювати сказане. Вона злиться, коли захоплено щось розповідає, і тут ви почали її перебивати кожні 2 хвилини.

Своєчасна діагностика – запорука хорошого слуху

Не чути, коли з вами розмовляють? Пройдіть обстеження, щоб перевірити слух. Для цього в центрі «Беттертон» проводиться тональна аудіометрія. Пацієнту транслюють звуки певної частоти, а він сигналізує: «чую-не чую». За результатами складається аудиограмма, і підбираються слухові апарати.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *