Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Тональна порогова аудіометрія – інформативний й безболісний метод дослідження слуху

Здорові органи слуху можуть сприймати звуки в частотному діапазоні від 20 Гц до 20 000 Гц. Після 50 років життя цей показник поступово зменшується, чверть населення старшого віку помічає у себе погіршення слуху. Вчасно виявити патологію й боротися з нею допоможе своєчасне обстеження і правильно підібрані слухові апарати.

Тональна порогова аудіометріяЩо являє собою аудіометрія

Найдостовірнішим та доступним способом обстеження є тональна порогова аудіометрія. Мета процедури полягає в тому, щоб визначити слухові пороги. Результат проведеного за допомогою аудіометра обстеження виводиться на папір у вигляді графіка.

Людям у старшому віці варто ретельно стежити за гостротою свого слуху. Не буде зайвим включити аудіометрію у свій список профілактичних обстежень. Більш дбайливо ставитися до своїх вух належить і працівникам, яким доводиться працювати в приміщеннях з підвищеним рівнем шуму. Навіть використання в робочий час захисних навушників не дає гарантії того, що слух залишиться на тому ж рівні. Тональна аудіометрія допоможе вчасно виявити розвиток патології, підібрати спосіб її усунення.

Перевіряти слух необхідно після перенесення таких захворювань, як:

 • вушні інфекції;
 • менінгіт;
 • отосклероз;
 • отит;
 • синдром Меньєра.

Такі хвороби можуть завдати серйозної шкоди слуху, тому не варто відкладати аудіометрію в довгий ящик, а при першій же можливості пройти обстеження. Результати процедури покажуть реальний стан вашого слуху. Вони знадобляться для того, щоб налаштувати слухові апарати для літніх людей.

Як проводиться дослідження

Для обстеження слуху за допомогою аудіометру спочатку гостю запропонують пройти процедуру повітряного проведення. Для неї потрібно надіти навушники, через які будуть подаватися тони. При цьому способі діагностики звук пройде такий же шлях, як у природному середовищі:

 • слуховий канал;
 • барабанна перетинка;
 • слухові кісточки;
 • равлик;
 • слуховий нерв;
 • мозок.

Потім фахівцем буде проведено дослідження кісткової провідності, при якому звук подається через скроневу кістку та потрапляє прямо у внутрішнє вухо.

Діагностують кожен орган по черзі. Відвідувачу включають звуки на різних частотах. Якщо він їх чує, то подає спеціалістові знак про це. Результат аудіометричного дослідження виводиться на аудіограму.

Діагностику слуху проводять також дітям. Їх вік повинен бути не менше 2 і не більше 7 років. Дослідження проходить у формі гри, в яку дитина залучається повністю, легко виконуючи всі вказівки лікаря-діагноста. Маленькому пацієнту подаються тони різної інтенсивності. Коли він їх чує, то повинен виконати яку-небудь, раніше обумовлену ігрову дію. Таким чином вдається отримати правдиві дані про гостроту слуху дитини. Ігровий метод аудіометричного дослідження абсолютно безболісний та не несе небезпеки здоров’ю малюка.

Бувають випадки, коли необхідно виміряти слухові пороги дитини в децибелах. Тоді на допомогу прийде дослідження методом мовної аудіометрії. Процедура полягає у визначенні ступеня мовної адаптації дитини. Для діагностики використовується запис слів і фраз, відтворюваних на різній гучності. Щоб залучити дитину до гри, слова вимовляють герої з улюблених мультиків. За результатами дослідження, при виявленні патології органів слуху, фахівці можуть запропонувати для вашого чада цифрові слухові апарати.

Обладнання для аудіометрії

Сьогодні слух пацієнтів діагностують за допомогою сучасної медичної апаратури. Вона дає можливість регулювати звуковий сигнал від 125 Гц до максимального показника, який становить 20 кГц. Якісний аудіометр дозволяє використовувати для діагностики шум, а також чисті тони. До апарату підключають спеціальний прилад, який дає можливість записати результати обстеження у вигляді аудіограми. Акустична обстановка в кімнаті проведення аудіометричного обстеження гарантує правдивість отриманих результатів, за яким підібрати якісні й непомітні внутрішньовушні слухові апарати не стане особливою проблемою.

Переваги проведення аудіометрії в клініках «Беттертон»

Наші медичні центри пропонують вам перевірити стан слуху. Ви можете обстежитися у досвідченого фахівця, звернувшись в будь-яку з клінік слуху «Беттертон».

Медичні центри оснащені аудіометрами найвищої європейської якості. Перевірити слух у нас можуть не тільки дорослі пацієнти, але й маленькі. Для останніх використовують спеціальні педіатричні прилади для діагностики. Досвідчені лікарі-діагности легко знаходять спільну мову з дітками, що дозволяє фахівцю зробити якісну аудіограму, а дитині – насолодитися грою в процесі аудіометричного дослідження.

Крім діагностики слухових органів, в клініках «Беттертон» ви можете отримати професійну консультацію таких фахівців, як:

 • сурдопедагог;
 • сурдолог;
 • отоларинголог;
 • слухопротезист.

Останній спеціаліст зі списку за результатами аудіограми підбере оптимальні для вас слухові апарати, купити в Україні які досить просто. Також слухопротезист допоможе налаштувати слухові апарати в Києві. Він пояснить та наочно покаже, як правильно експлуатувати внутрішньоканальні слухові апарати.

Loading...
Тональна порогова аудіометрія – інформативний й безболісний метод дослідження слуху
Оцініть статтю