Електрофізіологічні тести (ASSR, КСВП) в Центрі слуху «Беттертон»

Електрофізіологічні аудіологічні тести – група об’єктивних досліджень, що не залежать від участі пацієнта, які засновані на реєстрації відповідей різних ділянок слухового аналізатора на акустичні стимули, що подаються. Слухові викликані потенціали мозку (СВП) реєструються за допомогою системи електродів, які встановлюються на голові пацієнта.

Записатися на КСВП,ASSR тести

Найпоширеніші види СВП

  • КСВП (реєстрація коротколатентних викликаних слухових потенціалів мозку). Під час тестування через телефони подаються серії акустичних стимулів.

Такий тест дозволяє отримати об’єктивні дані про ступінь туговухості пацієнта.

КСВП пацієнта (приклад)

  • ASSR – це реєстрація слухової відповіді мозку на постійні модульовані тони. Тест дозволяє отримати інформацію про пороги звукового сприймання по основних мовленнєвих частотах.

ASSR – тест пацієнта (приклад)

Для чого проводять ці дослідження?

Дана група тестів дозволяє спеціалістам об’єктивно підтвердити ступінь туговухості або глухоти пацієнта, а також переконатися в цілісності провідних шляхів звукового аналізатора. Це є одним із показів до введення кохлеарних імплантів. Проведення ASSR-тесту також дає інформацію про частотні пороги звукового сприйняття, що є основою для первинного програмування слухових апаратів пацієнтам, для яких проведення тональної аудіометрії є неможливим (наприклад, маленьким дітям).

Як проводиться дослідження?

Дослідження слуху ASSR, тобто дослідження шляхом реєстрації стаціонарних відповідей мозку на модульований тон, здійснюється тільки в стані сну. Дитину необхідно підготувати до обстеження. Напередодні тесту батькам необхідно вкласти дитину спати на дві години пізніше, ніж зазвичай, а вранці розбудити на дві години раніше. По дорозі на прийом до спеціаліста не дати дитині заснути.

Можна дати випити дитині чай з медом та м’ятою, це заспокоїть її. На прийом необхідно взяти подушку та ковдру, до яких звик малюк, а також улюблену іграшку та напій. Дослідження зазвичай призначається на час денного сну дитини, за попереднім записом на прийом до лікаря-сурдолога.

Даний метод особливо важливий для налаштування слухових апаратів при слухопротезуванні дітей із тяжкою втратою слуху, а також для прийняття рішення про необхідність кохлеарної імплантації.

Батькам важливо пам’ятати!

В центрі слуху компанії «Беттертон» буде проводитися всебічне комплексне аудіологічне обстеження слуху, яке, в залежності від віку дитини, може включати в себе такі компоненти:

  • тональна порогова аудіометрія;
  • поведінкова аудіометрія;
  • імпедансометрія (тимпанометрія та реєстрація акустичного рефлексу)
  • реєстрація отоакустичної емісії;
  • реєстрація коротколатентних викликаних слухових потенціалів (КСВП);
  • об’єктивна аудіометрія шляхом реєстрації стаціонарних відповідей мозку на модульований тон (ASSR).

Обладнання для комплексного обстеження слуху в Центрі «Беттертон» (м. Київ) було придбано у США, виробник – компанія «Inteligent Hearing System». Воно є новітньою розробкою серед ЛОР-обладнання.

Для вивчення слуху шляхом реєстрації ОАЕ та КСВП дитина має знаходитися в стані сну (в крайньому випадку – в стані спокійної бадьорості).

Якщо дитина не спить, то дослідження проводять сидячи або напівлежачи в медичному кріслі, обов’язково в кабінеті аудіометрії. Спеціаліст інструктує батьків про те, що дитина має знаходитися в стані спокою протягом всього періоду дослідження. Батьки повинні подбати про це. Діти віком менше 6-ти років повинні під час дослідження знаходитися у положенні лежачи (на кушетці), а тестування проводять в умовах природного сну або в стані спокою.

До застосування загальної анестезії варто відноситися з обережністю, адже доведено, що седативні препарати здійснюють вплив на результати ASSR-тесту.

У разі реєстрації КСВП використання медикаментозного сну не допускається.

Форма для запису на КСВП, ASSR тести:

Loading...

Електрофізіологічні тести (ASSR, КСВП) в Центрі слуху «Беттертон»
Оцініть статтю