Комплексне аудіометричне дослідження слуху

Якщо дитина жаліється на біль у вухах, або батьки помічають явні проблеми зі слухом, спеціалісти радять пройти аудіометричне дослідження з метою своєчасного виявлення можливих порушень слухової функції. Такі дослідження проводять навіть новонародженим і дітям старшого віку, аби вчасно виявити захворювання, почати відповідне лікування та не допустити серйозних ускладнень у майбутньому.

Записатися на дослідження слуху

«Аудіометрія» – це узагальнене поняття усіх сучасних методик дослідження слуху. І кваліфіковані лікарі нашого спеціалізованого центру слуху «Беттертон» пропонують різноманітні методики дослідження слуху, які відповідають останнім тенденціям у світі медицини.

Суть та переваги аудіометрії

Проблеми зі слухом у маленьких дітей часто виникають через несвоєчасне діагностування проблеми, некваліфікованого обстеження та неправильного надання медичної допомоги. Наприклад, лише за рахунок звичайного огляду вушного проходу не вдасться виявити проблеми зі слуховим нервом, оскільки його не видно через барабанну перетинку і вивчити його неможливо.

Раніше головною проблемою багатьох лікарів була відсутність можливості використовувати об’єктивні методики дослідження слуху. Але медицина не стоїть на місці і завдяки новим технологіям спеціалісти направляють усі зусилля для проведення ретельної діагностики слуху у дітей, аби уникнути серйозних захворювань, що не піддаються лікуванню.

Пройти комплексне обстеження можна у центрі «Беттертон» у столиці України, а також у Львові, Кривому Розі, Білій Церкві або у місті Кременчук. Професіонали центру застосовують сучасні, революційні методики, завдяки яким вдається виявити будь-які порушення слуху навіть у новонароджених дітей.

Головною перевагою комплексного дослідження є можливість виявлення проблеми на ранній стадії, до того ж процес обстеження не несе ніякої небезпеки для дітей. Також рання діагностика дозволяє знайти оптимальний спосіб лікування та підібрати для дитини слуховий апарат, який найкраще підходить. Навіть у складних ситуаціях, коли у малюка виявляють серйозні проблеми зі слухом, завдяки своєчасно проведеній діагностиці вдається суттєво підвищити шанси нормально чути і говорити. Основною метою дослідження є саме раннє виявлення проблеми та призначення ефективного лікування.

Способи діагностування

Варто знати, що усі методики, які використовуються спеціалістами Центру, є абсолютно безпечними для дітей і можуть здійснюватися у стислі строки амбулаторно. Пропонуємо ознайомитися із найсучаснішими методиками дослідження слуху:

  • Тональна порогова аудіометрія –найбільш затребуваний спосіб тестування слухового аналізатора, що дозволяє швидко виявити будь-які порушення. У процесі дослідження через навушники передається сигнал (для виявлення проблем із середнім зовнішнім та внутрішнім вухом) або через кістковий вібратор (для виявлення проблем лише із середнім вухом). Пристрій генерує звуки різної частоти, а пацієнт повідомляє лікарю про те, що він почув за допомогою кнопки.
  • Поведінкова аудіометрія – ця методика дослідження широко застосовується з метою виявлення будь-яких проблем зі слухом у дітей від 1 до 3 років. У процесі дослідження лікар спостерігає за реакцією дитини на звуки та за його поведінкою. Існує два види поведінкової аудіометрії: умовно- та безумовно-рефлекторна.
  • Імпедансометрія (тимпанометрія та визначення акустичного рефлексу)це діагностичний комплекс для визначення проблем у середньому та внутрішньому вусі, а також зі слуховим нервом. Метод дозволяє визначити поріг акустичного рефлексу. Процедура потребує завчасної підготовки, але проводиться доволі оперативно – за допомогою спеціального зонду створюється тиск на барабанну перетинку та відбувається подача звукового сигналу, далі оцінюється відображення сигналу від барабанної перетинки.
  • ОАЄ (отоакустична емісія) –інша назва даної методики – «отоакустичний тест». Завдяки такому дослідженню вдається отримати інформацію про роботу волоскових клітин та функціонування внутрішнього вуха. У разі відсутності проблем із равликом внутрішнього вуха, вона здатна як переробляти звуковий сигнал, так і поширювати його. Основна перевага методики – точне визначення чутливості слуху та можливість виявлення відмінностей між псевдо та реальною втратою слуху. Метод підходить новонародженим та дітям старшого віку, а також пацієнтам із різними порушеннями розвитку слуху.
  • КСВП (коротколатентні слухові викликані потенціали)цей метод дозволяє визначити точне місце ураження, отримати точну інформацію про роботу слухової та нервової системи. Найчастіше методика застосовується для обстеження дітей, до того ж пацієнти мають знаходитися у стані сну (природного або викликаного за допомогою медикаментів).
  • ASSR об’єктивна аудіометрія шляхом виявлення стаціонарних відповідей мозку на модульний тон) методика дозволяє оцінити стан слухової системи дітей віком від одного місяця. Важливо своєчасно провести цю процедуру, щоб уникнути не лише ускладнення проблем зі слухом, а і затримок у розвитку. Методика допомагає виявити різноманітні патології на різних стадіях, оцінити ступінь глухоти та призначити максимально ефективне лікування. Процедура проводиться у стані повного спокою або сну, але, на відміну від попередньої методики, в даному випадку не рекомендується викликати сон за допомогою медикаментів.

Професійна діагностика – запорука ефективного лікування

Не дивлячись на той факт, що усі вищеперераховані способи дослідження є сучасними та максимально точними, проводити діагностику повинні виключно кваліфіковані спеціалісти. Саме такі лікарі працюють у нашому Центрі «Беттертон». Наші співробітники пройшли повний курс навчання у американських колег та використовують для діагностики надсучасне обладнання. Ви можете проконсультуватися з лікарями нашого центру та вони допоможуть вам у виборі найефективнішої методики діагностики для вашої дитини з урахуванням її віку та призначень лікаря.

Заповніть форму і пройдіть комплексне аудіометричне дослідження слуху:

Loading...

Комплексне аудіометричне дослідження слуху
Оцініть статтю