Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Імпедансометрія вуха

Імпедансометрія– сучасна та точна методика дослідження функціональності середнього вуха. В першу чергу, завдяки цій процедурі можна виявити пошкодження, запалення у вусі та, звичайно ж, отримати повні дані про ступінь чутності

Записатися на імпедансометрію

Більшість патологій, які знаходяться всередині вуха, можна виявити саме завдяки цьому дослідженню; також, у разі підозри про порушення цілісності тканин, призначають імпедансометрію. Основний плюс обстеження полягає у тому, що воно не має протипоказань, хоча перед цим обов’язково проходять огляд у ЛОР-лікаря. Безпечність методики та її безболісність дозволяє проводити таке обстеження навіть у маленьких дітей.Объективная-импедансная-аудиометрия-в-лор-центре-для-взрослых-и-детей

Що таке акустична імпедансометрія?

Акустична імпедансометрія включає в себе комплекс процедур – три різних способи дослідження слуху та призначається при необхідності визначення стану слухового проходу та середнього вуха. При застосуванні акустичної імпедансометрії можна отримати максимально точні дані про стан слухової труби, середнього вуха, виявити чи спростувати наявність запального процесу.

Методика здатна визначити найрізноманітніші захворювання та проблеми як у повнолітніх пацієнтів, так і у найменших – починаючи від перфорації барабанної перетинки та закінчуючи паралічем лицевого нерву із запаленням у середньому вусі. Про такі поширені захворювання, як отит, говорити не доводиться. Основним показом до її проведення є діагноз, поставлений лікарем, та його підозри з приводу того чи іншого захворювання.

Імпедансометрія застосовується не лише у якості діагностики, але і для підбору слухового апарату або ж для спостереження позитивної динаміки у пацієнтів.

Імпедансометр рахується унікальним, універсальним пристроєм, здатним виявити проблему на ранній стадії, а завдяки своїй точності, часто застосовується для виявлення рецидивів.

У процесі нічого складного немає, і специфічної підготовки він не потребує, тест на слух можна провести амбулаторно. Протягом 5-10 хвилин відбувається наступне: у вухо людини вставляється зонд та спеціаліст вмикає прилад, який приводить у рух барабанну перетинку за рахунок перепадів тиску. Потім подаються звукові сигнали, і в тому випадку, якщо нерв не реагує – сигнал посилюється.

Важливо сказати: у центрі слуху «Беттертон» працюють чудові спеціалісти, які проведуть цю процедуру безболісно та швидко. Акустична імпедансометрія є абсолютно безпечною для здоров’я пацієнта, єдине, що від вас знадобиться – зберігати цілковитий спокій під час обстеження.

Прибори для проведення акустичної імпедансометрії

Як було сказано вище, спеціальної підготовки дана процедура не потребує. Єдиний підготовчий етап, який доведеться пройти пацієнту – це очищення слухового проходу та невеличкий інструктаж.

Прибори, необхідні для проведення одного із видів імпедансометрії – тимпанометрії – це:

  • гумовий зонд, який вставляють у вухо пацієнта;
  • пристрій, що змінює звукові частоти – імпедансометр;
  • а також маленький мікрофон, що вимірює тиск всередині вуха.

Якщо ж мова йде про акустичну рефлексометрію, то для цієї процедури використовують міні-навушники, через які подається заданий звуковий сигнал.

Основні тести акустичної імпедансометрії

Тимпанометрія

Тимпанометрія вважається одним із найбільш об’єктивних та максимально точних сучасних методів дослідження стану середнього вуха. Окрім того, що в ході дослідження вимірюється рухомість барабанної перетинки, ще вона дозволяє отримати інформацію про рухомість слухових кісточок.

Після проведення процедури лікар може зробити висновок стосовно наявності або відсутності таких захворювань як туботит, а також дати рекомендації з приводу проведення операції по видаленню аденоїдів. Саме ця методика дозволяє вчасно діагностувати хронічний запальний процес (нерідко він може не мати яскраво виражених симптомів), щоб вберегти дитину від подальших проблем зі слухом.

Саме дослідження призначається лише після того, як лікар перевірить прохідність слухового проходу та переконається у відсутності пошкоджень барабанної перетинки.

І процес діагностики, і винесення висновку спеціаліста займають не більше десяти хвилин. Єдине правило, якого необхідно дотримуватися у ході дослідження – повна нерухомість пацієнта.

Дослідження функції слухової труби

Якщо відбувається порушення в роботі євстахієвої труби, то імпедансометрія вважається найкращою перевіркою слуху та діагностики. Проблеми з трубою небезпечні тим, що якщо вчасно не виправити проблему, то є великий ризик отримати отит. Усе тому, що якщо орган функціонує неправильно або погано, перепад між внутрішнім тиском та зовнішнім стає занадто різким. Обмін повітря порушується, євстахієва труба закривається, вухо стає більш сприйнятливим до інфекцій та різного роду запалень.

У такій ситуації тестування проводиться тричі. Вперше дослідження проводиться при нормальному тиску, вдруге – при підвищеному, а останній раз – при зниженому тиску. Штучний тиск не підвищується і не понижується, усе відбувається природним шляхом – вдих та ковтання.

Три кінцеві результати дозволяють лікареві виявити відхилення від норми та призначити лікування, яке принесе максимальну користь.

Акустична рефлексометрія

Процедура, яка називається акустичною рефлексометрією, показує можливості сприйняття слухового каналу при мінімальному рівні звуку. Під час проведення дослідження цей рівень задано першопочатково, та скорочення м’язу, яке викликається при подачі звуку, відображається на апараті.

Існує два варіанти проведення процедури: іпсилатеральний та контралатеральний. Сама методика у обох випадках залишається незмінною, але при псилатеральній рефлексометрії сигнал подають в те вухо, де був виявлений акустичний рефлекс, а при контралатеральному – у протилежне.

У центрі слуху «Беттертон», філії яких знаходяться у Києві, Кременчузі, Львові та Білій Церкві ви можете зробити якісну діагностику слуху у дитини та отримати усі необхідні рекомендації з приводу лікування.

Форма для запису на обстеження:

[diagnostica_sluha_ua]

Імпедансометрія вуха
Оцініть статтю