Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Тимпанометрія

Тимпанометрія — це процедура, яка допомагає виміряти здатності барабанної перетинки і ланцюга слухових кісточок проводити хвилю слухового тиску; цей метод використовується для функціональної оцінки середнього вуха. Її призначають при хронічному тубоотит і аденоидите, а також при скаргах на погіршення слуху.

Обстеження допомагає оцінити провідність слухових кісточок і рухливість барабанної перетинки. Проводять його, створюючи в слухових проходах перепади тиску. У підсумку лікар отримує цінну інформацію, за якою може судити про стан слуху пацієнта, функції його середнього вуха. Пройти тімпанометрію в Києві можна звернувшись в центр «Беттертон». Ми пропонуємо об’єктивну діагностику за вигідними цінами.

Тимпанометрія дітей і дорослих: показання

Процедуру призначають, коли:

 • Пацієнт скаржиться на зниження слуху і болю у вухах
 • Були перенесені запальні захворювання середнього вуха (наприклад, отит)
 • У пацієнта часто утворюються  сірчані пробки
 • Є підозри на ушкодження барабанної перетинки
 • Потрібно перевірити стан слухових кісточок
 • Є підозра на пухлини в середньому вусі та інші захворювання
Обстеження проводять не тільки в разі наявності скарг або підозрі на хвороби. Його досить корисно проходити в профілактичних цілях. Це допоможе підтримувати слух в нормі і своєчасно виявляти різні порушення. Адже в ході процедури можуть виявитися проблеми, про які людина не підозрює:

 • Порушення провідності слухових кісточок (ковадла, молоточка, стремінця)
 • Скупчення рідини в середньому вусі
 • Травми і пошкодження барабанної перетинки, збільшення її товщини (тимпаносклероз)
 • Пухлини органів слуху

Найбільш часто проводиться тимпанометрія для дітей. Адже вони частіше страждають отитами і іншими запальними захворюваннями ЛОР-органів. Часом запальні процеси в середньому вусі можуть протікати безсимптомно, і тільки професійна діагностика зможе їх виявити. Але ж якщо не розпочати лікування вчасно, це може загрожувати серйозними порушеннями слуху в подальшому. Те ж саме можна сказати про дітей зі збільшеними аденоїдами.

Тимпанометрія: як проводиться, і що потрібно знати

Процедура не вимагає підготовки і може бути проведена відразу ж після візуального огляду пацієнта. Лікар попереджає його, що в ході обстеження потрібно дотримуватися спокою. Рухи, ковтання слини, жування і розмови можуть вплинути на результати, зробити їх некоректними. Адже вони змінюють тиск в слухових проходах.

Коротко про те, як роблять тимпанометрію:

 • Вушні канали оглядаються за допомогою отоскопа – для виявлення запальних вогнищ, аномалій, патологій
 • У слуховий канал вводиться зонд, підключений до спеціального приладу
 • У канал подаються перепади тиску, і вимірюється відгук

В процесі обстеження знімаються показання, які потім використовують для точної постановки діагнозу. Іноді при виявленні патологій може знадобитися додаткова діагностика з використанням інших методів. Час проведення тимпанометрії – близько 15-30 хвилин. Процедура абсолютно безболісна, тому не вимагає анестезії. Іноді в ході процедури можуть виникнути дискомфортні відчуття.

Коли проводиться тимпанометрія дитині, батьки можуть не хвилюватися – процедура безпечна і не викликає ускладнень. Зате вона дає багато корисної інформації, яка потім стане в нагоді для лікування. Діагностику за даною методикою можна проводити навіть в перші місяці життя. Також вона підходить пацієнтам будь-якого віку, тому є однією з найпопулярніших в сучасній аудіології.

Плюси і мінуси тимпанометрії

У даного методу чимало переваг.

Висока діагностична цінність – розшифровка тимпанометрії дає інформацію про патології барабанної перетинки, пошкодженні слухових кісточок, а також інших захворюваннях середнього вуха:

 • Оперативність – обстеження займає менше півгодини
 • Комфорт для пацієнта – процедура безболісна і пов’язана лише з легким дискомфортом, тому анестезії не потребує
 • Об’єктивність – дає максимально точні дані про функціональність елементів середнього вуха
 • Зручна видача результатів – лікар відразу ж отримує об’єктивну картину і може порівняти її з нормальної

З мінусів можна назвати лише неможливість оцінити гостроту слуху. Процедура допомагає лише визначити, чи є функціональні порушення, наскільки змінена провідність звуків. Також варто сказати, що не всі захворювання слухової системи можна виявити з її допомогою. Для більш розгорнутої діагностичної картини рекомендується пройти комплексне обстеження, що включає не тільки тімпанометр, а й інші методики.

Де пройти тимпанометрію в Києві?

Центр «Беттертон» пропонує широкий спектр  послуг з діагностики слуху. У нас проводиться тимпанометрія, ціна якої доступна всім, а достовірність не викликає сумнівів. У центрі використовується сучасне обладнання, що дозволяє виконати процедуру з максимальною точністю і швидко отримати результати. Наші кваліфіковані лікарі безпомилково розшифрують отримані результати і призначать відповідне лікування.

Також у нас можна пройти будь-які інші види аудіометричних обстежень: електрофізіологічні тести (КСВП, ASSR), тональна аудіометрія, скринінг новонароджених і т д. Щоб уточнити, як проводиться тимпанометрія і отримати відповіді на інші питання, зателефонуйте нам по телефону або зв’яжіться через спеціальну форму на сайті.

Форма для запису на обстеження:

Loading...

Лікарі

Тимпанометрія
Оцініть статтю