Аудіометрія слуху

аудометрія у києві фото
аудометрія у києві фото
аудометрія у києві фото

Аудіометрія – це дослідження гостроти слуху, що показує сприйняття звуку на різних частотах. Діагностику проводять за допомогою спеціального приладу – аудіометр. Він вимірює як кісткову, так і повітряну провідність. Прилад видає результат у вигляді аудіограми, по якій лікар діагностує ступінь втрати слуху. Існує кілька видів аудіометрії, які відрізняються один від одного типом впливу на слухову систему і способом реєстрації сигналу.

ЗАПИСАТИСЯ

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Види аудіометрії

  Існує кілька способів перевірки слуху.

  Тональна порогова аудіометрія

  Дослідження проводиться для вимірювання чутливості слуху на різних частотах. Для цього пацієнта поміщають у звуконепроникну кімнату і надягають йому навушники. Через них подають звуки в частотному діапазоні від 125 до 8000 Гц. Якщо пацієнт їх чує, то натискає спеціальну кнопку.

  Дослідження проводиться на сучасному цифровому клінічному обладнанні. Це дозволяє виявити навіть ті порушення слуху, про які людина не підозрює. Якщо це необхідно, за результатами діагностики лікар підбирає пацієнтові відповідний слуховий апарат і вносить у нього індивідуальні налаштування.

  Мовна аудіометрія

  Метод дозволяє отримати загальне уявлення про стан слуху пацієнта. Людині читають певні слова з таблиці, використовують нормальну мову, гучну і шепіт. На підставі того, як вона їх сприймає, роблять висновок про стан слуху. На основі діагностики проводиться реабілітація слуху.

  Ігрова аудіометрія

  Дітям діагностику слуху проводять в ігровій формі. Для цього дитину поміщають у звуконепроникну кімнату і проводять тестування за допомогою сучасного обладнання. За результатами діагностики розуміють, чи потрібна малюкові реабілітацію слуху.

  Об’єктивна імпедансна аудіометрія

  Дослідження показує функціональність середнього вуха: слухових кісточок, барабанної порожнини, слухової труби. Також із його допомогою визначають акустичні рефлекси. Діагностика проводиться за допомогою спеціального приладу з гнучким зондом. За його результатами діагностують отосклероз, гнійний і негнійний отит, порушення прохідності слухової труби. У центрі «Беттертон» імпедансометрія проводять без вікових обмежень – як дорослим, так і маленьким дітям.

  Отоакустична емісія

  Дослідження вимірює реакцію волоскових клітин внутрішнього вуха на звукову стимуляцію. Ці клітини є слуховими рецепторами, що відповідають за сприйняття звуків. Метод застосовується для діагностики нейросенсорної приглухуватості. Він не вимагає участі випробуваного, тому може застосовуватися для скринінгу новонароджених.

  Об’єктивна аудіометрія по слуховим викликаним потенціалам

  За допомогою цього дослідження можна перевірити функціональність всього звуковосприймаючого апарату: від равлика до кори головного мозку. Метод дозволяє одночасно з діагностикою слуху провести енцефалограму. Детальний опис методу КСВП: https://bettertone.com.ua/service/tests-ksvp-assr/.
  Объективная импедансная-аудиометрия в лор-центре для взрослых и детей фото

  Як проводиться аудіометрія

  Алгоритм проведення діагностики у кожного методу свій. При тональній пороговій аудіометрії звукові сигнали подають через навушники, помістивши пацієнта в звукоізольовану кімнату. При імпедансометрії для стимуляції використовують спеціальний зонд, при ОАЕ – внутрішньоканальні навушники, при КСВП – датчики.

  Усі зазначені методи абсолютно безболісні і не викликають дискомфорту. Коли обстежують дитину, її потрібно попередньо заспокоїти. Для цього часто використовують медикаментозний сон із застосуванням натуральних препаратів на основі трав.

  За результатами діагностики лікар отримує аудіограму, на підставі якої прописує лікування або розробляє схему реабілітації. Навіть найменша ступінь приглухуватості вимагає корекції. Тому важливо регулярно перевіряти стан слуху.

  Де пройти дослідження в Києві

  Шукаєте місце, де можна перевірити гостроту слуху та стан слухової системи? Зверніться в спеціалізований центр «Беттертон». Це мережа клінік, де слух тестують на сучасному обладнанні. Філії є не тільки в Києві, а й в Кривому Розі, Кременчуці, Білій Церкві, Львові.

  Щоб записатися на діагностику, потрібно зв’язатися з нами по одному з телефонів, зазначених в розділі «Контакти». Також можна зробити це за допомогою онлайн-консультанта.

  Що являє собою аудіограма

  Результат тональної аудіометрії прилад видає у вигляді аудіограми. Це графік, на якому вказана чутливість до звуку різних частот. Для кожного вуха заміряється окрема крива. По горизонталі відображаються частоти в Гц, а по вертикалі – гучність у дБ. При нормальному слуху аудіограма є прямою лінією, а мінімальна гучність сприйняття всіх частот знаходиться на рівні 20 дБ. Якщо вона підвищується хоча б до 25 дБ – слух вимагає корекції.

  Спеціаліст подає звуки на різних частотах. Мінімальна гучність, на якій людина чує звук, називається порогом. Тому тональну аудіометрію називають пороговою. У підсумку на аудіограмі відображається графічна замальовка слуху пацієнта. За нею лікар бачить, чи є відхилення від нормального сприйняття звуку, і наскільки вони сильні. Це дозволяє визначити ступінь приглухуватості.

  Залежно від типу ураження, туговухість буває:

  • кондуктивною;
  • нейросенсорною;
  • змішаною.

  Від типу і ступеня порушення слуху залежить підбір лікування або реабілітації.Объективная аудиометрия по отоакустической эмиссии фото

  Аудіограма при нейросенсорній приглухуватості

  Цей тип зниження слуху пов’язаний із порушенням роботи внутрішнього вуха, слухового нерва або кори головного мозку. У людини знижується слух і шумить у вухах. Це може статися в будь-якому віці, але частіше за все спостерігається у літніх людей. Залежно від перебігу захворювання, сенсоневральна туговухість буває:

  • гострою – слух знижується різко, максимум за місяць;
  • підгостра – слух знижується в термін 1-3 місяців;
  • хронічною – процес зниження слуху займає більше 90 днів.

  Аудиограмма КиевГостру сенсоневральної приглухуватості на ранніх стадіях можна вилікувати – ефективність лікування в цьому випадку становить 70-90 %. При підгострому зниженні слуху успіх можливий в 30-70% випадків. Хронічна приглухуватість лікуванню і відновленню не підлягає, її можна тільки компенсувати.

  Розрізняють декілька ступенів зниження слуху:

  1 – слуховий поріг від 20 до 40 дБ, людина чує мову з відстані менше 6 метрів;

  2 – поріг 41-55 дБ, звуки сприймаються на відстані до 3 метрів;

  3 – втрата слуху на рівні 56-70 дБ, чутно тільки гучну промову з близької відстані;

  4 – поріг чутності близько 90 дБ, людина не сприймає мову, а чує тільки дуже гучні звуки.

  При зниженні слуху вище 90 дБ діагностують глухоту.

  При необхідності, за результатами аудіометрії лікар призначить додаткові обстеження:

  • томографію;
  • проби камертоном;
  • лабораторну діагностику збудника інфекції.

  Щоб перевірити слух, запишіться на діагностику в центр «Беттертон»!

  Переваги проведення аудіометрії в нашій компанії

  15

  Одиниць сучасної медтехніки для проведення аудіометрії

  50

  Специалістів по диагностиці слуху

  > 5 000

  Скористались процедурою аудиометрія

  8

  Центрів слуху
  Лікарі, що надають цю послугу
  Ангелина Голдабенко
  Ангелина Голдабенко
  12:51 22 Apr 24
  Найкращий ЛОР центр з професійними лікарями! Без призначень фуфломіцинів, найкращий сервіс, а головне дитина йде без страху до лікаря. Окрема подяка лікарю Хуторній Ірині Сергіївні🤗рекомендую клініку як для дітей так і для дорослих.
  Ілля Кусік
  Ілля Кусік
  10:07 22 Apr 24
  Anna Solodovnikova
  Anna Solodovnikova
  09:23 22 Apr 24
  Дуже подобається як лікарі відносяться до дитини )
  Анна Химяк
  Анна Химяк
  07:06 22 Apr 24
  ! Нам порадили друзі, потім нас направив лікарь.А тепер з задоволенням радимо і ми !Відвідували ми 21.04.2024 з 5-річним дуже активним хлопчиком і сказати що ми задоволені , це не сказати нічого. Підхід до дитини був просто на найвищому рівні, з турботою та з підтримкою дитини та батьків На протязі всіх процедур, а що найбільше здивувало що не за всі кошти світу .Нас приймала Ольга Володимирівна - неймовірний лікар. З такими лікарями дитина не буде боятись нічого.нам зробили Імпедансометрію , і лікар Ольга Володимирівна з таким трепетом , з підтримкою , дуже обережно все зробила, пояснила , а що не мало важливо на доступному рівні все пояснила. Додатково нам зробили обстеження слуху на 3х апаратах щоб заспокоїти батьків, за що я дуже вдячно , тому що то як пояснювали дитині що потрібно робити і як на протязі процедури підтримували дитину, це неймовірно. Також нам промили вушко і дитині було комфортно.Окремо вдячна чудовій дівчинці Адміністратору , котра консультувала за всі процедури, додаткові питання , та була неймовірно ввічливою та створює неймовірний затишок.Щиро вдячні, за такий центр.
  Ольга Самарцева
  Ольга Самарцева
  09:19 21 Apr 24
  У центрі слуху були вже двічі, лікуємо дитині носика. Мені дуже подобається Ольга Володимирівна - лікарка дуже мʼяка, дитині і мені максимально комфортно. Подобається, що гарно все пояснюють і можу порадитися, відповідають на всі питання. При потребі можу завжди звернутися до Ольги Володимирівни. По лікуванню не призначають нічого лишнього та без доказової дії. Адміністратори ввічливі та приємні, завжди раді допомогти. В залі очікування є іграшки різні, дитині не сумно і є чим зайнятися)
  Oksana Oksana
  Oksana Oksana
  17:48 12 Apr 24
  Дійсно дуже гарний центр! Персонал привітний, ввічливий. Лікарі професіонали своєї справи. Все чітко та зрозуміло. Дуже дякую за прийом, консультацію та перевірку слуху! Персоналу - за привітність!
  Настя Китраль
  Настя Китраль
  07:18 12 Apr 24
  Дуже вдячні, за надану консультацію. Робили тімпанометрію сину.Прийом пройшов чудово, все пояснили, надали інформацію щодо подальших дій
  чвовтрво Паденко
  чвовтрво Паденко
  13:24 09 Apr 24
  Дякую лікарю Оганян Христина за 9 років співпрвці та гарного слуху))
  Вячеслав Бойко
  Вячеслав Бойко
  09:14 07 Apr 24
  Хороший центр, працюють професіонали, все зробили оперативно, дали рекомендації, як зробити за вухом.
  Наталья Чирец
  Наталья Чирец
  12:12 06 Apr 24
  Сьогодні відвідали цей чудовий Лор-центр. Персонал дуже уважний, гарне ставлення до діток, приємна атмосфера.
  Анна Болдуева
  Анна Болдуева
  12:53 04 Apr 24
  Дякуємо Перелерій Ользі за лікування отиту дитині,лікар уважна,все розповідає,дуже раджу,
  Легкая Татьяна
  Легкая Татьяна
  07:50 04 Apr 24
  Приємний персонал. Лікар дослідження провела швидко та професійно.
  Переглянути всі відгуки
  js_loader


  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *