Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Діагностика слуху – тест на слух

Дата: Оновлено:

У сучасному світі зниження слуху – явище не рідкісне. Наше життя має доволі потужний звуковий супровід, кожен день будь-яка людина піддається нехай невеликим, але все ж таки стресам, і з плином часу проблема не зникає, а поглиблюється – вікові зміни ніхто не відміняв.Люди дуже часто звертають увагу на дратівливі, голосні звуки, але лише тоді, коли вони заважають умиротвореному та гармонійному проведенню часу.

Записатися на діагностику слуху

Але в даному випадку мова піде про набагато важливіше питання – здоров’я людини. Аби не запустити захворювання, необхідно звертатися до лікаря не лише у разі недомагання, але ще й час від часу проходити профілактичний огляд. Будь-яку проблему краще вирішувати на початковому етапі.

Диагностика слуха , тест на слух фотоУ центрі діагностики слуху «Беттертон» на вас чекають професійні фахівці, сучасні методи діагностики та якісна допомога.

Чому варто перевірити слух?

За допомогою професійної діагностики людина дізнається, є у нього проблеми зі слухом чи ні. Процедура покаже тип приглухуватості та її ступінь. Це допоможе виявити патологію на ранній стадії і підібрати відповідні слухові апарати. Лікар підбере слухове рішення, яке ідеально підійде пацієнтові і буде компенсувати його порушення слуху.

Процедура діагностики

Діагностика слуху в центрі «Беттертон» включає:

   • опитування скарг – стандартна процедура, яку має пройти кожен пацієнт. Лікар поставить необхідні запитання, а ви розповісте, з якої саме причини занепокоїлися своїм слухом;
   • огляд лікаря – отоларинголога чи сурдолога. Мета огляду – виявити ймовірні причини, через які виникли проблеми зі слухом;
   • визначення характеру та ступеню порушення слуху – ці дані отримують у результаті аудіометричного дослідження. В цілому, порушення розрізняють як легкі (складно сприймається надто тихе мовлення), так і глибокі (складно сприймати навіть ті звуки, які посилені навушниками);
   • постановка діагнозу та пропозиції щодо можливих засобів компенсації втраченого слуху. Якщо вам потрібна не лише перевірка слуху, а й подальша кваліфікована допомога, то в будь-якому центрі слуху «Беттертон», одразу після діагностики, вам будуть озвучені можливі оптимальні шляхи вирішення проблеми

 Важливо пам’ятати: лікування цілком та повністю залежить від діагнозу та першопочаткових причин погіршення слуху. Якщо ж вас хвилює не власне здоров’я, а зниження слуху у дитини, то для дітей існують свої методи діагностики і з ними ви можете ознайомитися на нашому сайті. 

Можливі причини зниження слуху

Як не дивно, причиною зниження слуху може стати не лише постійний вплив шуму, а й інші чинники:

 • патології та хвороби носоглотки – зокрема, отримані в дитинстві травми носа та викривлення перегородки;
 • хвороби, безпосередньо пов’язані з органами слуху та ті, що викликають подальші проблеми з ними, наприклад, отит;
 • утворення сірчаних пробок – у даному випадку пробка фактично «забиває» вухо, заважає нормально проводити звук. Крім того, якщо вчасно її не позбутися, то є велика ймовірність отримати запалення або інфекцію;
 • прийом медикаментів – ряд препаратів має ототоксичний ефект. Як правило, це сильнодіючі медикаменти, які призначають за життєвими показаннями, проте існує високий ризик втрати слуху на тлі такої терапії;
 • літній вік – той фактор, застрахуватися від якого неможливо. Люди у віці є частими гостями у кабінеті отоларинголога;
 • робота на шумному виробництві (будівництво, завод, стрільбище, нічний клуб з гучною музикою);
 • вроджені дефекти.

Категорично не рекомендується займатися самолікуванням або, не з’ясувавши причину туговухості, намагатися виправити ситуацію. Тому тест на слух – перший та найважливіший крок на шляху до видужання.

Як підготуватися до огляду органів слуху?

Діагностика отоларинголога не вимагає спеціальної підготовки. Намагайтеся не застосовувати препарати для ЛОР-органів перед оглядом, щоб лікар побачив реальний стан організму. Сама процедура огляду не болюча.

Перевірка вух у дітей

Досвідчені доктора центру «Беттертон» ретельно перевіряють слух не тільки дорослим, але й дітям. Батькам потрібно уважно ставитися до дитячого слуху. Якщо дитина погано чує – йому потрібна термінова діагностика. Це допоможе надалі уникнути проблем з формуванням мови і розвитком.

Доступні дослідження в центрі «Беттертон»

Ми пропонуємо наступні методи діагностики:

   • Тональна аудіометрія. Якщо ви давно чули про сучасні методи та хочете перевірити слух на комп’ютері – це те, що вам потрібно. Тональне тестування дозволяє визначити мінімальний рівень звуку, який здатний розпізнати пацієнт, і поріг дискомфорту. Результати обстеження відображаються в аудіограмі, а саме обстеження проводиться за допомогою спеціалізованого апарату – аудіометра. На пацієнта надягають навушники, а потім подають звук. Якщо пацієнт чує звук, то натискає на спеціальну кнопку. Якщо вас турбує проблема зниження слуху у дитини старше 6-7 років, то така методика чудово підійде.
   • Мовленнєва аудіометрія. Мабуть, найвідоміший метод діагностики. Усім в дитинстві під час прийому ЛОР-лікаря нашіптували слова, щоб ви їх потім в точності відтворили. Метод, не дивлячись на простоту, має свої нюанси. Так, щоб підсумки були максимально об’єктивними, при тестуванні використовують певний, сталий набір слів. Це пов’язано з тим, що звичайне мовлення або цілі речення на слух сприймаються значно краще, ніж одне слово, тому при різних заданих тестах результати також можуть бути різними.
   • Отоскопія. За допомогою спеціального інструменту лікар оглядає зовнішнє вухо і барабанну перетинку. Це дозволяє виявити пошкодження, запалення і сірчані пробки, які заважають нормальному проходженню звуку.
   • Використання камертонів. Пацієнту прикладають до вуха камертон і вимірюють час відгуку на звуки. Ця методика складна і недостатньо точна, тому в сучасній практиці практично не застосовується.
   • Надпорогова аудіометрія. Звичне явище: люди, що страждають від хвороби вуха, скаржаться не лише на зниження слуху, а й на сильні болі при гучній розмові або будь-якому посиленню шуму навколо. На відміну від порогової аудіометрії, надпорогова вивчає реакцію на ті сигнали, які перевищують поріг сприйняття пацієнта. Це необхідно у тих випадках, коли необхідно знайти вогнище ураження слуху в усій системі. Таке дослідження обов’язково проводять, якщо мова йде про ураження слухового нерва.
   • Імпедансометрія. Цей метод діагностики може дати повну картину про тиск, тонус барабанної перетинки, рухомість, рефлекси та слухову трубу. Включає в себе тимпанометрію – простий та безболісний спосіб для виявлення отитів та отосклерозу, та акустичну рефлексометрію – тест, який часто використовується під час налаштування слухових апаратів, а також діагностики хвороб внутрішнього вуха.
   • Комп’ютерний підбір та налаштування слухових апаратів. Щоб слуховий апарат функціонував ідеально та не завдавав дискомфорту його власнику, на допомогу приходять комп’ютерні програми. Саме вони дозволяють співвіднести параметри апарату з особливостями слуху тієї чи іншої людини. Індивідуальність в даному випадку – єдиний вірний напрямок, адже є багато факторів, які повинні враховуватися при налаштуванні. Апарат підключається до комп’ютера та, відповідно до аудіограми, відбуваються необхідні налаштування.

У наших центрах слуху «Беттертон» в Києві, Львові, Кривому Розі, Кременчуці та Білій Церкві працюють висококласні фахівці, які завжди готові прийти на допомогу. Комп’ютерне дослідження слуху у нас допоможе точно визначити причину зниження Вашого слуху, провести якісну діагностику. За його результатами наші лікарі зможуть дати слушну поради, як покращити слух.

Запишіться на діагностику слуху використовуючи форму нижче:

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

* Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
 • заповнення і відправки форми запису на сайті;
 • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.
Діагностика слуху – тест на слух
5
Середня оцінка «4.7» Проголосували 3
Діагностика слуху – тест на слух
5

Останні публікації від автора