Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Діагностика слуху – тест на слух

У сучасному світі зниження слуху – явище не рідкісне. Наше життя має доволі потужний звуковий супровід, кожен день будь-яка людина піддається нехай невеликим, але все ж таки стресам, і з плином часу проблема не зникає, а поглиблюється – вікові зміни ніхто не відміняв.

Люди дуже часто звертають увагу на дратівливі, голосні звуки, але лише тоді, коли вони заважають умиротвореному та гармонійному проведенню часу.

Записатися на діагностику слуху

Але в даному випадку мова піде про набагато важливіше питання – здоров’я людини. Аби не запустити захворювання, необхідно звертатися до лікаря не лише у разі недомагання, але ще й час від часу проходити профілактичний огляд. Будь-яку проблему краще вирішувати на початковому етапі.

Диагностика слуха , тест на слух фотоУ центрі діагностики слуху «Беттертон» на вас чекають професійні фахівці, сучасні методи діагностики та якісна допомога.

Чому варто перевірити слух?

За допомогою професійної діагностики людина дізнається, є у нього проблеми зі слухом чи ні. Процедура покаже тип приглухуватості та її ступінь. Це допоможе виявити патологію на ранній стадії і підібрати відповідні слухові апарати. Лікар підбере слухове рішення, яке ідеально підійде пацієнтові і буде компенсувати його порушення слуху.

Процедура діагностики

Діагностика слуху в центрі «Беттертон» включає:

   • опитування скарг – стандартна процедура, яку має пройти кожен пацієнт. Лікар поставить необхідні запитання, а ви розповісте, з якої саме причини занепокоїлися своїм слухом;
   • огляд лікаря – отоларинголога чи сурдолога. Мета огляду – виявити ймовірні причини, через які виникли проблеми зі слухом;
   • визначення характеру та ступеню порушення слуху – ці дані отримують у результаті аудіометричного дослідження. В цілому, порушення розрізняють як легкі (складно сприймається надто тихе мовлення), так і глибокі (складно сприймати навіть ті звуки, які посилені навушниками);
   • постановка діагнозу та пропозиції щодо можливих засобів компенсації втраченого слуху. Якщо вам потрібна не лише перевірка слуху, а й подальша кваліфікована допомога, то в будь-якому центрі слуху «Беттертон», одразу після діагностики, вам будуть озвучені можливі оптимальні шляхи вирішення проблеми

Важливо пам’ятати: лікування цілком та повністю залежить від діагнозу та першопочаткових причин погіршення слуху. Якщо ж вас хвилює не власне здоров’я, а зниження слуху у дитини, то для дітей існують свої методи діагностики і з ними ви можете ознайомитися на нашому сайті.

Можливі причини зниження слуху

Як не дивно, причиною зниження слуху може стати не лише постійний вплив шуму, а й інші чинники:

 • патології та хвороби носоглотки – зокрема, отримані в дитинстві травми носа та викривлення перегородки;
 • хвороби, безпосередньо пов’язані з органами слуху та ті, що викликають подальші проблеми з ними, наприклад, отит;
 • утворення сірчаних пробок – у даному випадку пробка фактично «забиває» вухо, заважає нормально проводити звук. Крім того, якщо вчасно її не позбутися, то є велика ймовірність отримати запалення або інфекцію;
 • прийом медикаментів – ще одна причина, на яку рідко звертають увагу при проблемах зі слухом. Якщо ви вживали ліки занадто довго та забули про термін «індивідуальна непереносимість», то цілком можливо, що саме таблетка чи мікстура негативно вплинула на слух;
 • літній вік – той фактор, застрахуватися від якого неможливо. Люди у віці є частими гостями у кабінеті отоларинголога;
 • робота на шумному виробництві (будівництво, завод, стрільбище, нічний клуб з гучною музикою);
 • вроджені дефекти.

Категорично не рекомендується займатися самолікуванням або, не з’ясувавши причину туговухості, намагатися виправити ситуацію. Тому тест на слух – перший та найважливіший крок на шляху до видужання.

Як підготуватися до огляду органів слуху?

Діагностика отоларинголога не вимагає спеціальної підготовки. Потрібно лише очистити вушні канали від сірки, промивши водою або перекисом водню. Сама процедура огляду не болюча.

Перевірка вух у дітей

Досвідчені доктора центру «Беттертон» ретельно перевіряють слух не тільки дорослим, але й дітям. Батькам потрібно уважно ставитися до дитячого слуху. Якщо дитина погано чує – йому потрібна термінова діагностика. Це допоможе надалі уникнути проблем з формуванням мови і розвитком.

Доступні дослідження в центрі «Беттертон»

Ми пропонуємо наступні методи діагностики:

   • Тональна аудіометрія. Якщо ви давно чули про сучасні методи та хочете перевірити слух на комп’ютері – це те, що вам потрібно. Тональне тестування дозволяє визначити мінімальний рівень звуку, який здатний розпізнати пацієнт, і поріг дискомфорту. Результати обстеження відображаються в аудіограмі, а саме обстеження проводиться за допомогою спеціалізованого апарату – аудіометра. На пацієнта надягають навушники, а потім подають звук. Якщо пацієнт чує звук, то натискає на спеціальну кнопку. Якщо вас турбує проблема зниження слуху у дитини, то така методика чудово підійде.
   • Мовленнєва аудіометрія. Мабуть, найвідоміший метод діагностики. Усім в дитинстві під час прийому ЛОР-лікаря нашіптували слова, щоб ви їх потім в точності відтворили. Метод, не дивлячись на простоту, має свої нюанси. Так, щоб підсумки були максимально об’єктивними, при тестуванні використовують певний, сталий набір слів. Це пов’язано з тим, що звичайне мовлення або цілі речення на слух сприймаються значно краще, ніж одне слово, тому при різних заданих тестах результати також можуть бути різними.
   • Отоскопія. За допомогою спеціального інструменту лікар оглядає зовнішнє вухо і барабанну перетинку. Це дозволяє виявити пошкодження, запалення і сірчані пробки, які заважають нормальному проходженню звуку.
   • Використання камертонів. Пацієнту прикладають до вуха камертон і вимірюють час відгуку на звуки. Ця методика складна і недостатньо точна, тому в сучасній практиці практично не застосовується.
   • Надпорогова аудіометрія. Звичне явище: люди, що страждають від хвороби вуха, скаржаться не лише на зниження слуху, а й на сильні болі при гучній розмові або будь-якому посиленню шуму навколо. На відміну від порогової аудіометрії, надпорогова вивчає реакцію на ті сигнали, які перевищують поріг сприйняття пацієнта. Це необхідно у тих випадках, коли необхідно знайти вогнище ураження слуху в усій системі. Таке дослідження обов’язково проводять, якщо мова йде про ураження слухового нерва.
   • Імпедансометрія. Цей метод діагностики може дати повну картину про тиск, тонус барабанної перетинки, рухомість, рефлекси та слухову трубу. Включає в себе тимпанометрію – простий та безболісний спосіб для виявлення отитів та отосклерозу, та акустичну рефлексометрію – тест, який часто використовується під час налаштування слухових апаратів, а також діагностики хвороб внутрішнього вуха.
   • Комп’ютерний підбір та налаштування слухових апаратів. Щоб слуховий апарат функціонував ідеально та не завдавав дискомфорту його власнику, на допомогу приходять комп’ютерні програми. Саме вони дозволяють співвіднести параметри апарату з особливостями слуху тієї чи іншої людини. Індивідуальність в даному випадку – єдиний вірний напрямок, адже є багато факторів, які повинні враховуватися при налаштуванні. Апарат підключається до комп’ютера та, відповідно до аудіограми, відбуваються необхідні налаштування.

У наших центрах слуху «Беттертон» в Києві, Львові, Кривому Розі, Кременчуці та Білій Церкві працюють висококласні фахівці, які завжди готові прийти на допомогу. Комп’ютерне дослідження слуху у нас допоможе точно визначити причину зниження Вашого слуху, провести якісну діагностику. За його результатами наші лікарі зможуть дати слушну поради, як покращити слух.

Запишіться на діагностику слуху використовуючи форму нижче:

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

* Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
 • заповнення і відправки форми запису на сайті;
 • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.
Діагностика слуху – тест на слух
5
Середня оцінка «4.7» Проголосували 3
Діагностика слуху – тест на слух
5
Анастасия Вячеславовна Мазанович

Анастасия Вячеславовна Мазанович

Отоларинголог (ЛОР) для детей и взрослых у Беттертон
Лор-врач Мазанович А В. Занимается диагностикой, лечением и профилактикой воспалительных, аллергических, дегенеративных процессов во внешнем и среднем ухе, околоносовых пазухах и носу, глотке, гортани. Ведет взрослый прием.
Анастасия Вячеславовна Мазанович

Останні публікації від Анастасия Вячеславовна Мазанович