Аудіологічній скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

 

Статистичні дані сучасної медицини наводять факти того, що сьогодні на 1000 здорових малюків з’являються троє з відхиленнями чутності або набувають їх в перші місяці після народження. Фактори ризику зазвичай проявляються до і після пологів, а також у процесі появи дитини.

До цих факторів відносять:

 • дефекти генетичного характеру;
 • мутогенне формування органів голови та обличчя;
 • недостатня вага немовляти (до півтора кг);
 • інфекційні захворювання, якими мама перехворіла в період вагітності (токсоплазмоз, краснуха, герпес і інші);
 • застосування шкідливих медикаментів;
 • тяжка форма жовтяниці;
 • знаходження в реанімації або ШВЛ більше 2-х діб.

Чи потрібно робити скринінг новонародженим?

Аудіоскринінговий огляд завжди проводиться поетапно. Спочатку діагностування ведеться із застосуванням спеціальних приладів, які реєструють викликану ОАЕ. На наступному етапі скринінгу працюють системи, які реєструють слухові викликані потенціали мозку.

Вивчення здібностей сприйняття звуків у новонароджених проводиться з моменту їх народження, в цьому полягає мета тотального скринінгу.

Процедура реєстрації отоакустичної емісії атравматична і безболісна. Вона полягає в тому, що у вухо малюка відправляється тестовий сигнал для отримання та реєстрації відповідних показників, які дають можливість зробити висновок про наявність чи відсутність патології.

Що являє собою аудіологічний скринінг?

Аудіологічним скринінгом називається найбільш раннє діагностування слуху. Це обстеження проводять з 3-го дня життя дитини.

Раннє діагностування дитячих патологій слуху дуже важливо і першочергово.

Аудіологічний контроль при дослідженні дітей дозволяє:

 • визначити тип слухової патології, а також ступінь приглухуватості;
 • слухопротезувати немовлят у віці 2-х місяців;
 • своєчасно розпочати відповідне лікування;
 • провести кохлеарну імплантацію (електропротезування дітей з приглухуватістю і глухотою 4-го ступеня);
 • розпочати ранню адаптацію дитини після всіх маніпуляцій (відвідування занять з сурдопедагогом).

Є наукові докази того, що найбільш ефективним є відновлення слуху з використанням спеціальних програм саме в перші півроку після народження дитини.

Результати скринінгу

Первинний скринінговий огляд показує необхідність подальшого тестування з приводу можливих проблем з вухами. Якщо малюк не проходить тест, він направляється в центр дослідження слуху для повторного діагностування. Зазвичай це робиться протягом місяця.

У разі незадовільних результатів при повторному дослідженні проводиться другий етап діагностики, після якого вже встановлюється остаточний діагноз і визначається ступінь патології.

Проведення двохетапного скринінгу демонструє єдино правильний підхід у визначенні наявності патологій слуху.

Саме на підставі отриманих даних може бути призначено правильне лікування, прийнято рішення про необхідність протезування або кохлеарної імплантації, а також призначені заходи, які допоможуть дитині в майбутньому відмінно чути.

Альтернативне діагностування порушень слуху

Метод КСВП заснований на діагностиці та корекції слухових функцій у дітей до року. КСВП є альтернативним варіантом методу отоакустичної емісії. Показники чутливості в даній методиці більш високі, але збір інформації відбувається довше.

Форма для запису на обстеження:

Loading...

Аудіологічній скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)
Оцініть статтю