Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Аудіологічній скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

У перші місяці життя малюка дуже важливо переконатися в тому, що він здоровий, і всі системи його організму функціонують нормально. Сучасна медицина надає батькам таку можливість, пропонуючи ряд скринінгових процедур. Щоб визначити, наскільки хороший у дитини слух, проводять скринінг вуха у новонароджених методом отоакустичної емісії. Це комплексна перевірка, що складається з декількох етапів.

Записатися на обстеження

Записатися

 

Чому необхідно проводити аудіологічний скринінг в 3 місяці?

Сьогодні багато дітей з’являється на світ зі слуховими порушеннями. Про цю невтішну тенденцію говорить статистика, яка показує, що на 1000 новонароджених припадає від двох до шести з цими відхиленнями. Також є ймовірність, що навіть якщо вроджений слух у дитини хороший, він може погіршитися внаслідок перенесених хвороб та інших чинників.Объективная аудиометрия по отоакустической эмиссии

Причини приглухуватості у дітей:

 • Спадкова схильність

 • Родові травми

 • Аномалії форми голови і вух

 • Перенесені в ході вагітності інфекційні захворювання: краснуха, грип, герпес, токсоплазмоз і т д

 • Мала вага при народженні – до 1,5 кг

 • Асфіксія при народженні, перебування в реанімації більше 2-х діб

 • Перенесена в дитинстві жовтяниця

 • Лікування важкими ліками

Важливість аудіологічного скринінгу дітей

Без нормального слуху неможливе правильне формування мови. Тому діти, що народжуються з приглухуватістю, потребують коригувальних заходів.

Проблема ця ширша, ніж може здатися – за статистикою порушення слуху зустрічаються у новонароджених удвічі частіше, ніж синдром Дауна і «заяча губа». З 100 малюків близько 6 з’являються на світ з поганим слухом.

Якщо у вас в родині сталося щасливе поповнення, центр «Беттертон» рекомендує перевірити слух у дитини в перші місяці життя. Ми маємо в своєму розпорядженні сучасне обладнання, що дозволяє діагностувати туговухість у грудних дітей. Добре було б проводити перевірку не пізніше ніж на 6-му місяці життя. Проблема в тому, що найчастіше батьки звертають увагу на проблему, коли дитині вже 2-3 роки, і у неї формується сильний дефіцит звукової інформації.

За статистикою від 2 до 6

з кожної 1000 новонароджених

страждають втратою слуху

Скринінг слуху в центрі «Беттертон» – це абсолютно безболісна, нескладна і швидка процедура. Вона дозволяє виявити відхилення порогів звукосприйняття у малюків, починаючи з третього дня життя. Це дозволяє вчасно вжити заходів і забезпечити дитині нормальні умови для розвитку.

Що таке скринінг вуха новонароджених, і що він дає?

Аудіологічний скринінг – це обстеження дітей  на предмет слухових порушень. Він має високу діагностичну цінність по ряду причин:

 • Точно визначає ступінь приглухуватості і її тип у малюків

 • У разі оборотних розладів дозволяє призначити правильні заходи терапії

 • Дозволяє вибрати відповідний спосіб реабілітації: слуховий апарат чи кохлеарний імплантат (підходить дітям з глухотою і 4 ступенем приглухуватості)

 • Дає важливі дані для підбору слухового апарату

 • Дозволяє рано почати адаптацію і забезпечити дитині правильний розвиток

Часте питання серед батьків – коли краще проводити процедуру. Найоптимальніший варіант – аудіологічний скринінг в 3 місяці. В цілому ж, рекомендується робити це не пізніше 6 місяця життя. Доведено, що розпочата в цей період реабілітація найбільш успішна. Адже головний плюс скринінгу – він дозволяє визначити порушення до того, як вони стануть помітні.

Як працює апарат для аудіологічного скринінгу новонароджених і проводиться обстеження?

Найпопулярніше обстеження для малюків – ОАЄ (отоакустична ємісія). З його допомогою визначається функціональність волоскових клітин внутрішнього вуха. Чому цей показник важливий? Справа в тому, що вроджена приглухуватість в більшості випадків зумовлена саме патологіями цієї частини слуховий системи. Сам метод діагностики досить простий і інформативний. Для обстеження використовується спеціальний зонд, через який подаються звукові сигнали.

Діагностика по методу ОАЄ в центрі «Беттертон» проводиться двома способами – затримана викликана емісія (ЗВОАЄ) і на частоті продукту спотворення (ПІОАЄ). 

 

У першому випадку через зонд з телефоном подаються широкосмугові клацання, які проходять через зовнішнє і середнє вухо, досягаючи равлика.

 

 

 

 

Ці стимули збуджують волоскові клітини, і потім їх коливання реєструються за допомогою спеціального обладнання.

 

В ході ЗВОАЄ подається серія імпульсів і змірюється реакція. При цьому відгук на високочастотні звуки надходить раніше, а на низькочастотні – з деяким запізненням.

 

 

 

 

Це пояснюється тим, що волоскові клітини, чутливі до високих частот, розташовуються ближче. Відповідь реєструється за допомогою вбудованого мікрофона.

 

ПІОАЄ відрізняється тим, що у вуха одночасно подаються сигнали двох різних частот.

 

 

 

Таким чином, вдається зареєструвати відгук не тільки на заданій частоті, але і на частоті продукту спотворення (ПІ). 

Цей метод дозволяє розпізнати нелінійну чутливість до акустичних сигналів.

Крім ОАЄ, в центрі «Беттертон» для тестування новонароджених доступні методи КСВП і ASSR. КСВП дає можливість досліджувати не тільки волоскові клітини, але і всі структури внутрішнього вуха і слухових центрів головного мозку. Він заміряє відгук на викликані коротколатентні потенціали. ASSR дає інформацію про пороги сприйняття на основі виміряної реакції кори головного мозку.

Підготовка дитини до діагностики і трактування її результатів

Перевіряти дитячий слух можна вже на третьому дні життя. Проводити обстеження потрібно уві сні. І бажано за годину до цього змінити малюкові підгузник і погодувати його. У центрі «Беттертон» перевага віддається природному сну, але в деяких випадках допускається медикаментозний з використанням сприятливих седативних препаратів.

Скринінг проводиться на сучасному обладнанні, і за результатами дослідження програма автоматично виносить вердикт:

 • «Пройшов» – слух в порядку, про що фахівці центру з задоволенням повідомляють батькам.
 • «Не пройшов» – вказує на наявність приглухуватості, в цьому випадку краще повторити процедуру, щоб точно впевнитися.
 • «Занадто шумно» – приладу не вдалося отримати адекватні результати через зовнішній шум, або ж якщо дитина прокинулася під час обстеження і почала рухатися, вередувати. У таких ситуаціях процедуру теж рекомендується повторити.

Якщо в ході тесту виявлено наявність приглухуватості, доктора центру «Беттертон» призначають додаткові обстеження, щоб отримати точну картину ураження слуху. Це необхідно для виявлення порогів сприйняття, щоб в подальшому правильно провести реабілітацію. Як правило, при найменших відхиленнях від норми у дітей рекомендується купити слуховий апарат.

Ваш малюк заслуговує нормального розвитку і щасливого майбутнього! Щоб не обмежувати його в цьому, пройдіть обстеження прямо зараз! Центр «Беттертон» пропонує аудіологічний скринінг, ціна якого доступна всім. При цьому ми гарантуємо високий рівень об’єктивності і точну постановку діагнозу. Ви зітхнете з полегшенням, дізнавшись, що у вашого малюка хороший слух! Якщо ж це виявиться не так, ми підберемо ефективні способи реабілітації, які допоможуть йому жити повноцінно!

Переваги проведення ОАЄ в нашій компанії

15

Одиниць сучасної медтехніки для проведення ОАЄ

15

Фахівців з ОАЄ

> 2 000

Скористалися процедурою ОАЄ

8

Центрів слуху

Форма для запису на обстеження:

[diagnostica_sluha_ua]

Аудіологічній скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)
Середня оцінка «5» Проголосували 1