Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00
  Контакти : (067) 239-69-18 / (096) 634-48-48 / (050) 035-87-17

Аудіологічній скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

Зміст сторінки:

 1. Чому необхідно проводити аудіологічний скринінг в 3 місяці?
 2. Що таке скринінг вуха новонароджених, і що він дає?
 3. Як працює апарат для аудіологічного скринінгу новонароджених і проводиться обстеження?
 4. Записатись на прийом

У перші місяці життя малюка дуже важливо переконатися в тому, що він здоровий, і всі системи його організму функціонують нормально. Сучасна медицина надає батькам таку можливість, пропонуючи ряд скринінгових процедур. Щоб визначити, наскільки хороший у дитини слух, проводять скринінг вуха у новонароджених методом отоакустической емісії. Це комплексна перевірка, що складається з декількох етапів.

Чому необхідно проводити аудіологічний скринінг в 3 місяці?

Сьогодні багато дітей з’являється на світ зі слуховими порушеннями. Про цю невтішну тенденцію говорить статистика, що показує, що на 1000 новонароджених припадає троє з цими відхиленнями. Також є ймовірність, що навіть якщо вроджений слух у дитини хороший, він може погіршитися внаслідок перенесених хвороб та інших чинників.

Причини приглухуватості у дітей:

 • спадкова схильність
 • родові травми
 • Аномалії форми голови і вух
 • Перенесені в ході вагітності інфекційні захворювання: краснуха, грип, герпес, токсоплазмоз і т д
 • Мала вага при народженні – до 1,5 кг
 • Асфіксія при народженні, перебування в реанімації більше 2-х діб
 • Перенесена в дитинстві жовтяниця
 • Лікування важкими ліками

До тих пір, поки дитина аудіологічний скринінг не пройшла, ви не можете бути впевнені, що його слух в нормі. Цю процедуру необхідно робити профілактично. Адже в разі, якщо у малюка туговухість, його розвиток потрібно коригувати з ранніх місяців спеціальними заходами. В іншому випадку перспективи його виявляться не райдужними: затримка мови, психічні відхилення, труднощі з формуванням інтелекту.

Однак якщо виявити розлади слуху до 6 місяців, майбутнє малюка не опиниться під загрозою. Йому поставлять діагноз, виберуть спосіб слухової реабілітації, призначать заняття з сурдологом. І в подальшому він абсолютно не відставатиме від однолітків. Сьогодні сфера слухової реабілітації далеко просунулась!

Що таке скринінг вуха новонароджених, і що він дає?

Аудіологічний скринінг – це обстеження дітей немовлячого віку на предмет слухових порушень. Він має високу діагностичну цінність по ряду причин:

 • Точно визначає ступінь приглухуватості і її тип у малюків
 • У разі оборотних розладів дозволяє призначити правильні заходи терапії
 • Дозволяє вибрати відповідний спосіб реабілітації:  слуховий апарат або кохлеарний імплантат (підходить дітям з глухотою і 4 ступенем приглухуватості)
 • Дає важливі дані для підбору слухового апарату
 • Дозволяє рано почати адаптацію і забезпечити дитині правильний розвиток

Частий питання серед батьків – коли краще проводити процедуру. Найоптимальніший варіант – аудіологічний скринінг в 3 місяці. В цілому ж, рекомендується робити це не пізніше 6 місяця життя. Доведено, що розпочата в цей період реабілітація найбільш успішна. Адже головний плюс скринінгу – він дозволяє визначити порушення до того, як вони стануть помітні.

Як працює апарат для аудіологічного скринінгу новонароджених і проводиться обстеження?

Процедура проводиться в два етапи. На першому етапі за допомогою спеціальних приладів реєструють викликану отоакустичну емісію. На другому – викликані слухові потенціали, що виникають в головному мозку. Коли проводиться аудіологічний скринінг, апарат відправляє в вухо малюка спеціальні сигнали. І далі відстежується реакція на них. Відповідні показники реєструються і дозволяють отримати картину слуху.

Обстеження за даною методикою абсолютно безпечно і не викликає дискомфорту у дитини. Тому проводити його можна починаючи з 3 дня життя малюка. Але багато батьків схиляються до того, що найкращий час – 3 місяці, коли немовля вже досить зміцнів і може тримати голівку. Втім, на результати це ніяк не впливає, так що можете вирушати на діагностику відразу ж після виписки з пологового будинку!

При первинному тесті апарат для аудіологічного скринінгу новонароджених видає результати, що дозволяють виявити або виключити туговухість. Якщо виявлено, що слух не в нормі, малюкові призначають другий етап діагностики, що дозволяє визначити ступінь ураження і поставити точний діагноз. На підставі результатів призначається лікування або спосіб реабілітації, підбираються заходи адаптації дитини.

Альтернатива скринінгу за методом ОАЕ – КСВП. Це реєстрація короткохвильових викликаних слухових потенціалів, завдяки якій теж вельми успішно діагностують слух у дітей до 1 року. Дана методика дає більш чутливі свідчення, але обстеження по ній вимагає більше часу.

Ваш малюк заслуговує нормального розвитку і щасливого майбутнього! Щоб не обмежувати його в цьому, пройдіть обстеження прямо зараз! Центр «Беттертон» пропонує аудіологічний скринінг, ціна якого доступна всім. При цьому ми гарантуємо високий рівень об’єктивності і точну постановку діагнозу. Ви зітхнете з полегшенням, дізнавшись, що у вашого малюка хороший слух! Якщо ж це виявиться не так, ми підберемо ефективні способи реабілітації, які допоможуть йому жити повноцінно!

Форма для запису на обстеження:

Loading...

Аудіологічній скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)
Середня оцінка «5» Проголосували 1