Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

Аудиологический скрининг новорожденных методом отоакустической эмиссии (ОАЭ)
Аудиологический скрининг новорожденных методом отоакустической эмиссии (ОАЭ)
Аудиологический скрининг новорожденных методом отоакустической эмиссии (ОАЭ)

У перші місяці життя малюка дуже важливо переконатися в тому, що він здоровий, і всі системи його організму функціонують нормально. Сучасна медицина надає батькам таку можливість, пропонуючи ряд скринінгових процедур. Щоб визначити, наскільки хороший у дитини слух, проводять скринінг вуха у новонароджених методом отоакустичної емісії. Це комплексна перевірка, що складається з декількох етапів.

Записатися на процедуру

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Чому необхідно проводити аудіологічний скринінг в 3 місяці?

  Сьогодні багато дітей з’являється на світ зі слуховими порушеннями. Про цю невтішну тенденцію говорить статистика, яка показує, що на 1000 новонароджених припадає від двох до шести з цими відхиленнями. Також є ймовірність, що навіть якщо вроджений слух у дитини хороший, він може погіршитися внаслідок перенесених хвороб та інших чинників.

  Причини приглухуватості у дітей:

  • Спадкова схильність
  • Родові травми
  • Аномалії форми голови і вух
  • Перенесені в ході вагітності інфекційні захворювання: краснуха, грип, герпес, токсоплазмоз і т д
  • Мала вага при народженні – до 1,5 кг
  • Асфіксія при народженні, перебування в реанімації більше 2-х діб
  • Перенесена в дитинстві жовтяниця
  • Лікування важкими ліками

  Важливість аудіологічного скринінгу дітей

  Без нормального слуху неможливе правильне формування мови. Тому діти, що народжуються з приглухуватістю, потребують коригувальних заходів

  Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

  Проблема ця ширша, ніж може здатися – за статистикою порушення слуху зустрічаються у новонароджених удвічі частіше, ніж синдром Дауна і «заяча губа». З 100 малюків близько 6 з’являються на світ з поганим слухом.

  Якщо у вас в родині сталося щасливе поповнення, центр «Беттертон» рекомендує перевірити слух у дитини в перші місяці життя. Ми маємо в своєму розпорядженні сучасне обладнання, що дозволяє діагностувати туговухість у грудних дітей. Добре було б проводити перевірку не пізніше ніж на 6-му місяці життя. Проблема в тому, що найчастіше батьки звертають увагу на проблему, коли дитині вже 2-3 роки, і у неї формується сильний дефіцит звукової інформації.

  За статистикою від 2 до 6 з кожної 1000 новонароджених страждають втратою слуху

  Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

  Скринінг слуху в центрі «Беттертон» – це абсолютно безболісна, нескладна і швидка процедура. Вона дозволяє виявити відхилення порогів звукосприйняття у малюків, починаючи з третього дня життя. Це дозволяє вчасно вжити заходів і забезпечити дитині нормальні умови для розвитку.

  Що таке скринінг вуха новонароджених, і що він дає?

  Аудіологічний скринінг – це обстеження дітей  на предмет слухових порушень. Він має високу діагностичну цінність по ряду причин:

  • Точно визначає ступінь приглухуватості і її тип у малюків
  • У разі оборотних розладів дозволяє призначити правильні заходи терапії
  • Дозволяє вибрати відповідний спосіб реабілітації: слуховий апарат чи кохлеарний імплантат (підходить дітям з глухотою і 4 ступенем приглухуватості)
  • Дає важливі дані для підбору слухового апарату
  • Дозволяє рано почати адаптацію і забезпечити дитині правильний розвиток

  Часте питання серед батьків – коли краще проводити процедуру. Найоптимальніший варіант – аудіологічний скринінг в 3 місяці. В цілому ж, рекомендується робити це не пізніше 6 місяця життя. Доведено, що розпочата в цей період реабілітація найбільш успішна. Адже головний плюс скринінгу – він дозволяє визначити порушення до того, як вони стануть помітні.

  Як працює апарат для аудіологічного скринінгу новонароджених і проводиться обстеження?

  Найпопулярніше обстеження для малюків – ОАЄ (отоакустична ємісія). З його допомогою визначається функціональність волоскових клітин внутрішнього вуха. Чому цей показник важливий? Справа в тому, що вроджена приглухуватість в більшості випадків зумовлена саме патологіями цієї частини слуховий системи. Сам метод діагностики досить простий і інформативний. Для обстеження використовується спеціальний зонд, через який подаються звукові сигнали.

  Діагностика по методу ОАЄ в центрі «Беттертон» проводиться двома способами – затримана викликана емісія (ЗВОАЄ) і на частоті продукту спотворення (ПІОАЄ).

  Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

   

  У першому випадку через зонд з телефоном подаються широкосмугові клацання, які проходять через зовнішнє і середнє вухо, досягаючи равлика.

   

  Ці стимули збуджують волоскові клітини, і потім їх коливання реєструються за допомогою спеціального обладнання.

  Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

  Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

   

  В ході ЗВОАЄ подається серія імпульсів і змірюється реакція. При цьому відгук на високочастотні звуки надходить раніше, а на низькочастотні – з деяким запізненням.

   

  Це пояснюється тим, що волоскові клітини, чутливі до високих частот, розташовуються ближче. Відповідь реєструється за допомогою вбудованого мікрофона.

  Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

  Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

   

  ПІОАЄ відрізняється тим, що у вуха одночасно подаються сигнали двох різних частот.

  Таким чином, вдається зареєструвати відгук не тільки на заданій частоті, але і на частоті продукту спотворення (ПІ). 

  Цей метод дозволяє розпізнати нелінійну чутливість до акустичних сигналів.

  Аудіологічний скринінг новонароджених методом отоакустичної емісії (ОАЕ)

  Крім ОАЄ, в центрі «Беттертон» для тестування новонароджених доступні методи КСВП і ASSR. КСВП дає можливість досліджувати не тільки волоскові клітини, але і всі структури внутрішнього вуха і слухових центрів головного мозку. Він заміряє відгук на викликані коротколатентні потенціали. ASSR дає інформацію про пороги сприйняття на основі виміряної реакції кори головного мозку.

  Підготовка дитини до діагностики і трактування її результатів

  Перевіряти дитячий слух можна вже на третьому дні життя. Проводити обстеження потрібно уві сні. І бажано за годину до цього змінити малюкові підгузник і погодувати його. У центрі «Беттертон» перевага віддається природному сну, але в деяких випадках допускається медикаментозний з використанням сприятливих седативних препаратів.

  Скринінг проводиться на сучасному обладнанні, і за результатами дослідження програма автоматично виносить вердикт:

  • «Пройшов» – слух в порядку, про що фахівці центру з задоволенням повідомляють батькам.
  • «Не пройшов» – вказує на наявність приглухуватості, в цьому випадку краще повторити процедуру, щоб точно впевнитися.
  • «Занадто шумно» – приладу не вдалося отримати адекватні результати через зовнішній шум, або ж якщо дитина прокинулася під час обстеження і почала рухатися, вередувати. У таких ситуаціях процедуру теж рекомендується повторити.

  Якщо в ході тесту виявлено наявність приглухуватості, доктора центру «Беттертон» призначають додаткові обстеження, щоб отримати точну картину ураження слуху. Це необхідно для виявлення порогів сприйняття, щоб в подальшому правильно провести реабілітацію. Як правило, при найменших відхиленнях від норми у дітей рекомендується купити слуховий апарат.

  Ваш малюк заслуговує нормального розвитку і щасливого майбутнього! Щоб не обмежувати його в цьому, пройдіть обстеження прямо зараз! Центр «Беттертон» пропонує аудіологічний скринінг, ціна якого доступна всім. При цьому ми гарантуємо високий рівень об’єктивності і точну постановку діагнозу. Ви зітхнете з полегшенням, дізнавшись, що у вашого малюка хороший слух! Якщо ж це виявиться не так, ми підберемо ефективні способи реабілітації, які допоможуть йому жити повноцінно!

  Переваги проведення аудіометрії в нашій компанії

  15

  Одиниць сучасної медтехніки для проведення ОАЄ

  15

  Фахівців з ОАЄ

  > 2 000

  Скористалися процедурою ОАЄ

  8

  Центрів слуху
  Лікарі, що надають цю послугу
  Записатися на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Відгуки
   Ангелина Голдабенко
   Ангелина Голдабенко
   12:51 22 Apr 24
   Найкращий ЛОР центр з професійними лікарями! Без призначень фуфломіцинів, найкращий сервіс, а головне дитина йде без страху до лікаря. Окрема подяка лікарю Хуторній Ірині Сергіївні🤗рекомендую клініку як для дітей так і для дорослих.
   Ілля Кусік
   Ілля Кусік
   10:07 22 Apr 24
   Anna Solodovnikova
   Anna Solodovnikova
   09:23 22 Apr 24
   Дуже подобається як лікарі відносяться до дитини )
   Анна Химяк
   Анна Химяк
   07:06 22 Apr 24
   ! Нам порадили друзі, потім нас направив лікарь.А тепер з задоволенням радимо і ми !Відвідували ми 21.04.2024 з 5-річним дуже активним хлопчиком і сказати що ми задоволені , це не сказати нічого. Підхід до дитини був просто на найвищому рівні, з турботою та з підтримкою дитини та батьків На протязі всіх процедур, а що найбільше здивувало що не за всі кошти світу .Нас приймала Ольга Володимирівна - неймовірний лікар. З такими лікарями дитина не буде боятись нічого.нам зробили Імпедансометрію , і лікар Ольга Володимирівна з таким трепетом , з підтримкою , дуже обережно все зробила, пояснила , а що не мало важливо на доступному рівні все пояснила. Додатково нам зробили обстеження слуху на 3х апаратах щоб заспокоїти батьків, за що я дуже вдячно , тому що то як пояснювали дитині що потрібно робити і як на протязі процедури підтримували дитину, це неймовірно. Також нам промили вушко і дитині було комфортно.Окремо вдячна чудовій дівчинці Адміністратору , котра консультувала за всі процедури, додаткові питання , та була неймовірно ввічливою та створює неймовірний затишок.Щиро вдячні, за такий центр.
   Ольга Самарцева
   Ольга Самарцева
   09:19 21 Apr 24
   У центрі слуху були вже двічі, лікуємо дитині носика. Мені дуже подобається Ольга Володимирівна - лікарка дуже мʼяка, дитині і мені максимально комфортно. Подобається, що гарно все пояснюють і можу порадитися, відповідають на всі питання. При потребі можу завжди звернутися до Ольги Володимирівни. По лікуванню не призначають нічого лишнього та без доказової дії. Адміністратори ввічливі та приємні, завжди раді допомогти. В залі очікування є іграшки різні, дитині не сумно і є чим зайнятися)
   Oksana Oksana
   Oksana Oksana
   17:48 12 Apr 24
   Дійсно дуже гарний центр! Персонал привітний, ввічливий. Лікарі професіонали своєї справи. Все чітко та зрозуміло. Дуже дякую за прийом, консультацію та перевірку слуху! Персоналу - за привітність!
   Настя Китраль
   Настя Китраль
   07:18 12 Apr 24
   Дуже вдячні, за надану консультацію. Робили тімпанометрію сину.Прийом пройшов чудово, все пояснили, надали інформацію щодо подальших дій
   чвовтрво Паденко
   чвовтрво Паденко
   13:24 09 Apr 24
   Дякую лікарю Оганян Христина за 9 років співпрвці та гарного слуху))
   Вячеслав Бойко
   Вячеслав Бойко
   09:14 07 Apr 24
   Хороший центр, працюють професіонали, все зробили оперативно, дали рекомендації, як зробити за вухом.
   Наталья Чирец
   Наталья Чирец
   12:12 06 Apr 24
   Сьогодні відвідали цей чудовий Лор-центр. Персонал дуже уважний, гарне ставлення до діток, приємна атмосфера.
   Анна Болдуева
   Анна Болдуева
   12:53 04 Apr 24
   Дякуємо Перелерій Ользі за лікування отиту дитині,лікар уважна,все розповідає,дуже раджу,
   Легкая Татьяна
   Легкая Татьяна
   07:50 04 Apr 24
   Приємний персонал. Лікар дослідження провела швидко та професійно.
   Переглянути всі відгуки
   js_loader

   Часті Питання

   Для того щоб виявити слухові порушення у новонароджених дітей

   На сайті bettertone.com.ua ви можете знайти всю інформацію про отоларингології регіональних та київських клінік. Є можливість вибрати хорошого ЛОРа з вашого міста за відгуками користувачів і зробити запис на консультацію через інтернет.

   Вартість даної процедури дорівнює 1000 грн.

   Точно визначить ступінь приглухуватості у дитини, дозволить призначити правильні методи терапії. Дасть важливі дані для підбору слухового апарату.   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *