Зниження слуху, викликане утворенням вушної пробки

Зниження слуху, викликане утворенням вушної пробки

Нерідко вушні корки викликають зниження слуху з подальшим проявом приглухуватості.

Під терміном «вушна пробка» мається на увазі скупчення в зовнішньому проході вушної сірки у великій кількості, яке викликається підвищеною активністю залоз, що виділяють сірку.

Від чого з’являється сірчана пробка?

Будова вуха в кожної людини індивідуальна, тому ці утворення можуть виникати з будь-яких причин. Найчастіше вони пов’язані з особливостями слухового проходу: його своєрідна анатомічна будова, коли прохід дуже вузький або звивистий. Також причинами можуть послужити сторонні тіла всередині проходу, подразнення його стінок.

Сірчані корки виникають при високій в’язкості, що не властива нормальній вушній сірці. Спочатку пробка зазвичай м’яка і людина її майже не відчуває. Але проходить деякий час і вона твердне, розширюється й нарешті перекриває слуховий прохід. Людина починає скаржитися на закладеність вуха. Виникає автофонія – коли власний голос сприймається занадто гучно. Зрештою знижується слух.

Як проявляється поява вушної пробки?

Головним проявом є погіршення слуху, що особливо помітно, коли в вухо потрапляє волога. Взагалі вушна пробка досить довго себе ніяк не показує. Хворий не відчуває ніякого дискомфорту доти, поки скупчення сірки, що збільшилося у розмірах, не перекриє собою вушний прохід. Найчастіше погіршення слуху припадає на купальний сезон, коли хочеться поринути в басейн або природне водоймище. Під дією води грудка сірки збільшується та закупорює слуховий прохід.

Звичайно розташовуються грудки сірки поблизу барабанної перетинки, іноді навіть саме на ній. Якщо при цьому спостерігається подразнення нервових закінчень перетинки, то людина відчуває ряд неприємних симптомів, таких як головний біль, нудота, запаморочення. Тут вже необхідний терміновий візит до лікаря, бо тривалий контакт сірчаних утворень з перетинкою призводить до розвитку середнього отиту.Промивання вуха при вушній пробці

Що слід робити при утворенні вушної пробки?

Проявити себе сірчана пробка може абсолютно несподівано. Коли ви купаєтеся або просто миєте голову, краплі води потрапляють у вухо, що призводить до збільшення пробки. Якщо ви відчули перераховані симптоми, то ні в якому разі не можна пробувати вийняти пробку самостійно. Ви ризикуєте пошкодити ніжну барабанну перетинку, а також стінки проходу. Витягти сірчану грудку допоможе фахівець.

Якщо корок занадто твердий і під напором води не вимивається, доведеться кілька днів закапувати у вухо перекис водню. Робити це слід 4 рази протягом дня. Таким чином сірчана грудка розм’якне і її можна буде видалити. Перекис водню зможе розм’якшити сірчану грудку вже через 3 дні.

Але іноді трапляється, що сірчана пробка стає настільки цупкою, що простий перекис вже не допомагає її розм’якшити. На допомогу в такій ситуації приходить А-церумен, який спеціально розроблений для найшвидшого розм’якшення скам’янілих утворень. Цим засобом лікар може скористатися безпосередньо перед видаленням. Один мілілітр А-церумена розм’якшить закорковування протягом декількох хвилин.

Якщо ж говорити про видалення вушної пробки вдома, то єдиним способом можна вважати її розчинення А-церуменом. Однак слід мати на увазі, що повністю утворення розчиняється лише у чверті випадків. У інших випадках не обійтися без промивання вуха. Цей препарат застосовується згідно з прикладеною інструкцією, при цьому важливо враховувати можливі протипоказання. Застосовувати А-церумен можна дітям старше двох з половиною років.

Органи слуху слід берегти. При будь-яких погіршеннях чутності негайно звертайтеся до фахівців клініки «Беттертон», розташованої в Кременчуці. Адреса клініки: вул. Театральна (Воровського), 34 к. 8 (район Автовокзалу).

Запис за тел.:097 555 48 18, 700 612, 099 430 85 15.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Comments (2)

  • Марина Відповісти

   І як часто утворрюються вушні пробки після 30 років? завжди цікаво було бо мені здається в мене постійно вони у вухах(

   20.08.2021 о 12:49
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня. Вушні сірчані пробки з’являються у кожної людини з різних та індивідуальних саме для нього причин. Це не залежить від віку, статі або ж умов життя. Для того, щоб дізнатись чи є вони у Вас потрібно звернутись до ЛОР лікаря, тому що виявити це самому в домашніх умовах неможливо. Вже на прийомі лікар Вас зорієнтує з приводу вашої ситуації. Ми працюємо 7 днів на тиждень. Звертайтесь, ми будемо раді Вас допомогти Вам!

    17.09.2021 о 13:24

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *