У мене почав зникати слух – що робити?

У мене почав зникати слух – що робити?

Кількість людей з порушеннями слуху зростає по всьому світу і в Україні. Від 10 до 20% дорослих людей і приблизно 5% дітей страждають від цієї недуги в тій чи іншій мірі.

Зміст сторінки:

Причини порушення слуху

Серед причин порушення та втрати слуху можуть бути вроджені та набуті. Перші найчастіше пов’язані з генетично зумовленим недорозвиненням органу слуху, а також з інфекційними захворюваннями під час вагітності.

Придбана туговухість може розвинутися через вплив негативних факторів зовнішнього середовища, перенесених травм, токсичного впливу деяких лікарських препаратів, ускладнень інфекцій, вікових змін після 55 років. Зараз в зоні ризику підлітки, які можуть довго слухати гучну музику через навушники.

Порушення слуху відносяться до тих патологій, які не визначаються візуально, тому люди, які страждають від них, можуть бути обмежені в спілкуванні і соціальній активності.

Ознаки втрати слуху

Зазвичай слух погіршується поступово. Варто звернути увагу на такі прояви як:

 • порушення розуміння мови більш високих частот (жінки, діти);
 • неможливість повноцінної участі в розмові, особливо в шумних місцях або по телефону;
 • постійні прохання повторити сказане;
 • перегляд телевізійних передач на максимальній гучності.

Важливо якомога швидше отримати консультацію ЛОР-лікаря або сурдолога в центрі слуху, так як зазвичай такі порушення прогресують. Спеціаліст проведе необхідні дослідження (аудіометрію), щоб оцінити ступінь втрати слуху, і запропонує оптимальний спосіб корекції. Один з них – це підбір і установка слухового апарату, спеціального медичного пристрою.

Деякі пацієнти вважають, що можуть самостійно купити слуховий апарат. Не рекомендується це робити без призначення лікаря. Тільки він зможе підібрати і налаштувати найбільш підходящий пристрій в залежності від ступеня приглухуватості, віку та інших особливостей.

Види сучасних цифрових слухових апаратів

Слухові апарати нового покоління представлені цифровими пристроями. На відміну від аналогових, які тільки підсилюють звукову хвилю, це більш складні механізми. Вони складаються з мікрофона, динаміка і цифрового процесора. Вони здатні приймати звуки, перетворювати їх і трансформувати в звукову хвилю, яку чує вухо. При цьому придушуються шуми, а мова стає більш чіткою. Такі слухові апарати допомагають чути навіть людям з повною втратою слуху. Так, вони не лікують глухоту, але можуть практично повністю компенсувати порушення і повернути людину до повноцінного життя.

Які завдання вирішують слухові апарати:

 • значне поліпшення слуху і розуміння мови
 • попередження соціальної ізоляції для глухих
 • можливість продовжувати роботу навіть для пенсіонерів
 • підтримка інтелектуальних здібностей (часто втрату слуху оточуючі сприймають як розвиток недоумства)
 • збереження власної безпеки, тобто здатність сприймати сигнали тривоги, реагувати на непередбачені ситуації і т.д.

Індивідуальні слухові апарати відрізняються один від одного не тільки принципами роботи, але і місцем установки. Серед них можна вибрати дитячі моделі, для молодих людей і для пацієнтів похилого віку з вадами слуху.

Види слухових апаратів:

 • Завушні – основна частина встановлюється за вушною раковиною, а в вусі розташовується спеціальний вкладиш. Це найбільш зручні слухові апарати по простоті використання і догляду, тому підходять дітям і літнім.
 • Внутрішньовушні – створені для розміщення у вушній раковині. Невеликий розмір і прозорий матеріал можуть їх зробити малопомітними.
 • Внутрішньоканальні – розташовуються в вушному проході. Наймініатюрніші, є навіть невидимі, які повністю ховаються в слуховому каналі у барабанної перетинки. Підходять для людей з невеликим ступенем приглухуватості, так як маленький розмір не забезпечує достатню потужність. Вимагають ретельного догляду через можливість скупчення сірки, тому не рекомендовані для дітей.
 • Керовані з iPhone – використовують спеціальний мобільний додаток, а деталі телефону (мікрофон, динамік) стають складовими слухового апарату. Всі телефонні дзвінки, музика потоком спрямовуються в слуховий апарат. При цьому забезпечується максимально чистий звук, розбірливість мови і придушення сторонніх шумів.

Інші слухові апарати представлені модифікаціями перерахованих вище пристроїв. Так, наприклад, можна замовити апарат, який компенсує односторонню втрату слуху.

Ціна на слухові апарати сильно варіюється в залежності від типу пристрою (від базових моделей до преміум-класу).

Як вибрати слуховий апарат?

У Києві хороший слуховий апарат вам допоможуть підібрати в центрі слуху Беттертон. Для цього достатньо записатися на консультацію.

Етапи вибору слухового апарату:

 1. Діагностика слуху, яка включає в себе:
 • тональне тестування – визначає чутливість до звукових хвиль різної частоти за допомогою цифрового аудіометру,
 • мовну аудіометрію – на сприйнятливість голосу і шепоту,
 • комп’ютерне дослідження – обробка сигналів з мозку у відповідь на звукові сигнали;

2)консультація лікаря-сурдолога: за результатами тестів фахівець допоможе вибрати оптимальний варіант слухового апарату, налаштувати і протестувати його.

Фахівці нашого центру працюють з американськими слуховими апаратами фірми Starkey. Це один з провідних виробників слухових рішень з широкою лінійкою пристроїв, серед яких можна знайти те, що підійде саме вам.

Зателефонуйте або залиште заявку на сайті, пройдіть діагностику і почніть нове життя з повноцінним слухом.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *