Як правильно слухати музику в навушниках?

Насадки для навушників AirPods індивідуальні (амбушюри)

Як правильно слухати музику в навушниках?

Серед сучасних людей захоплення навушниками досить популярно. Вони не уявляють своє життя без цього аксесуара і хочуть, щоб музика супроводжувала на кожному кроці. Особливо це стосується молоді. І тут саме час замислитися, як впливають навушники на слух? Давайте розберемося!
Навігація на сторінці:

Особливості будови і види навушників

Перш за все, навушники відрізняються за типом конструкції:

 • Вставні – являють собою вкладиш, який вставляється у вушну раковину. Їх також часто називають «кнопочками». З точки зору слухача така форма може здатися зручною – за рахунок компактності і хорошої звукоізоляції. Але в той же час тривале їх носіння може нашкодити слуху.
 • Накладні – мають досить об’ємні розміри і притискаються до вушної раковини, охоплюючи її навколо. Такі аксесуари не зовсім зручно носити з собою, зате для слуху вони становлять менший стрес.
 • Внутрішньоканальні – найшкідливіший тип навушників. За рахунок глибокої посадки розташовуються в максимальній близькості до барабанної перетинки і створюють якийсь вакуум. При цьому передають частоти високого діапазону і не мають обмежень по гучності. Звідси у їх користувачів нерідко з’являється шум у вухах і поступово розвивається втрата слуху.
 • Повнорозмірні – найбезпечніший вид навушників. Повністю охоплюють вухо і забезпечують хорошу передачу звуків. Плюс також в тому, що ця категорія має шумопоглинання, що знижує навантаження на слух.

Також навушники можуть бути дротяними і бездротовими. У другому випадку сигнал передається від гаджета по Bluetooth або Wi-Fi зв’язку – це позбавляє користувача від проблеми вічно довгих дротів.слушаем музыку в наушниках правильно

Правильне використання навушників

Багато хто звик слухати музику на максимальній гучності, щоб відчути ефект “повного занурення”. І якщо включати колонки на всю міць не кожен зважиться – все-таки це заважає оточуючим, то у випадку з навушниками обмежень немає. Але при цьому люди забувають про те, що їх ресурс не безмежний. І повальне захоплення гучною музикою може привести до серйозних наслідків.

Останнім часом багато суперечок про те, чи шкідливі навушники для слуху. З одного боку, це зручний аксесуар, але тільки якщо користуватися ним розумно. Бажано «дозувати» час перебування в навушниках. Покористувавшись ними 30-40 хвилин, краще робити перерви.

Які небезпеки таять навушники?

При необережному використанні цей аксесуар може принести чимало шкоди:

 • Розвивається туговухість – оскільки навушники, розташовуючись близько до барабанної перетинки, дають на неї сильне навантаження
 • З’являється частий шум у вухах – при використанні неякісних аксесуарів без шумозаглушення
 • Утворюються сірчані пробки – при експлуатації внутрішньоканальних моделей, які розташовуються глибоко всередині слухового проходу і утрамбовують сірку, заважаючи природному самоочищенню вуха

Щоб не виявлялися ці ускладнення, потрібно грамотно користуватися навушниками.

Шкала шумів і їх вплив на слух

Гучність вимірюється в децибелах (дБ), людина зі здоровим слухом здатна вловлювати звуки починаючи від 10-20 дБ. Комфортними для сприйняття вважаються звуки в межах 40-55 дБ. Починаючи від 60 дБ зазвичай говорять про підвищену гучність. Навушники в середньому створюють перед людським вухом навантаження в 90-100 дБ. Така акустична травма призводить до постійного напруження, і в підсумку відмирають волоскові клітини внутрішнього вуха. Це і є відповідь на питання, чи шкідливі навушники для слуху.

Як правильно носити навушники?

Для початку варто сказати про те, як вибрати навушники? Багато сьогодні віддають перевагу внутрішньоканальним моделям, і це справжня біда. Адже вони є самими шкідливими. Краще купувати накладні або повнорозмірні навушники – вони менш шкідливі для вух і не так сильно їх перевантажують. Хоча і програють в плані портативності. Зате якщо говорити про те, які навушники менше псують слух, то це однозначно повнорозмірні – в них продумані різні ступені захисту.

Тим, кому важлива компактність, можна купити вставні навушники, але використовувати їх не на повній гучності. Також варто сказати про те, як правильно носити навушники. Не варто використовувати їх в режимі 24/7. Краще включати пару раз в день – наприклад, по дорозі на роботу і назад. Тим, хто по роботі змушений використовувати ці аксесуари, потрібно періодично робити перерви.

Якщо важлива практичність та якість звучання внутрішньоканальних навушників, вам в пригоді стануть індивідуальні насадки для навушників. Вони забезпечують максимальну звукоізоляцію прицьому знижуючи навантаження на вуха і тим самим захищаючи від зниження слуху, та транслюють чистий звук високої якості.

Рекомендації з охорони слуху

Відмовляти собі в задоволенні слухати улюблену музику – це зайве, потрібно просто розуміти, як вибрати навушники. Також важливо регулярно відвідувати отоларинголога і перевіряти слух, щоб виявити проблеми з ним на ранніх стадіях. Якщо ж вони з’явилися, це завжди можна виправити за допомогою грамотної реабілітації!

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ
*експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *