Їздиш на мотоциклі? Дізнайся, як захистити свій слух!

Їздиш на мотоциклі? Дізнайся, як захистити свій слух!

Їзда на мотоциклі – більше, ніж просто пересування. Це справжня пристрасть, захоплення і навіть спосіб життя. Ти теж не мислиш свого життя без улюбленого байка і шуму мотора? Це, звичайно, круто, але думав ти про таку штуку, як захист слуху? Адже під час швидкої  їзди вуха страждають від шуму дороги і зустрічного вітру. Вони безжально атакують ревом мотора і забруднюються пилом.

Не дарма у тих, чиї хобі або робота пов’язані з мотоциклами, поступово псується слух. Вони самі не помічають цього, але з часом відчувають дискомфорт при спілкуванні, часто перепитують, не можуть знайти джерело звуку на вулиці. Думаєш, з тобою цього не станеться? Даремно, адже від розвитку приглухуватості не застрахований ніхто. Краще подумати про те, як підібрати засоби захисту органів слуху.

Навігація по сторінці:

Як захистити свій слух при їзді на мотоциклі?

защита слуха у мотоциклистовЯкщо брати швидкість, з якою пересувається «залізний кінь», то в середньому це від 60 до 160 км / г. При цьому навколо шолома створюється турбулентний потік повітря, що виробляє шум 90-110 дБ. Про всяк випадок нагадуємо, що гучність, яка небезпечна для слухової системи стартує від 85 дБ. Такі звуки створюють акустичну травму, від якої гинуть волоскові клітини внутрішнього вуха.

Як захистити свій слух, якщо життя без двоколісного товариша немислиме? Єдиний порятунок мотоциклістів – захист, для якого сьогодні розробили спеціальні аксесуари. По-перше, потрібно використовувати шолом, це навіть не обговорюється, оскільки він відповідає за безпеку на дорозі. Але шолом не захищає від шуму так, як це потрібно твоїм вухам. Тому краще використовувати спеціальні засоби захисту слуху.

Захист слуху за допомогою берушей

Цей маленький і доступний аксесуар давно повинен стати вірним супутником байкера на дорозі. На жаль, знають про нього далеко не всі. Але ж сьогодні є різноманітний асортимент берушейсеред яких зустрічаються як водійські, так і пасажирські.

Беруші для мотоциклістів

берушиТим, хто управляє двоколісним транспортом, потрібен надійний захист органів слуху. Адже водій сидить попереду, а значить, і вітру на нього потрапляє більше, і шум мотора для нього голосніше. Тому беруші для мотоциклістів-байкерів повинні мати максимальну ступінь шумозаглушення. Сьогодні їх асортимент досить широкий, пропонуються різні матеріали і типи.

Найбільш популярними є пінопропіленові вкладиші, які відмінно заглушають шум вітру і досить довго служать. Також серед водіїв мотоциклів попитом користуються силікон і віск – за рахунок зручності установки. Але їх мінус в тому, що вони швидко брудняться, тому для тривалих подорожей не підходять.

Купуючи беруші, потрібно завжди звертати увагу на рівень шумозаглушення. В середньому мотоциклістові потрібно 30-40 дБ. Це означає, що гучність шуму знизиться приблизно до 50-70 дБ, які вже не становлять загрози для вух.

Деякі моделі мото-берушей оснащені спеціальним фільтром. Коли він встановлений, звуки відчуваються більш приглушено, тобто, можна їздити на більш високих швидкостях. А при неспішних поїздках фільтр виймається або змінюється, і придушення стає менше. Деякі моделі йдуть в комплекті зі спеціальним аплікатором – для зручності установки.

Беруші для пасажирів

Тому, хто сидить за спиною у водія байка, теж потрібно потурбуватися про свій слух. Хоча звукове навантаження на нього менше, але вуха все одно піддаються важкому випробуванню. Чи треба говорити про те, що краще використовувати шолом? Але і цього недостатньо! Беруші для вух з шумозаглушенням 10-30 дБ допоможуть захиститися від зайвого акустичного тиску.

Міфи про беруші

Незважаючи на те, що за допомогою цих маленьких і доступних пристроїв можна легко захистити слух, далеко не всі мотоциклісти їх використовують. А все тому, що вони знаходяться у владі небезпечних оман::

 • Беруші знижують рівень безпеки, оскільки не чути сирену, інший мотор і інші важливі сигнали

 • Захист слуху потрібен лише тим, хто водить мотоцикл з прямотоком

 • Шолом достатньо знижує шум

Насправді, все це невірно, а тепер ми розповімо чому!

Наскільки безпечно використання берушей при їзді на мотоциклі?

Отже, розвіємо перший міф. Справа в тому, що механізм роботи берушей набагато складніше, ніж проста блокування звуків, хоч на перший погляд влаштовані вони дуже нехитро. Ці маленькі аксесуари пригнічують хвилі високої частоти, до яких відноситься шум вітру. А звук сирени, який наближається, гудки від сусідніх транспортних засобів – це низькі частоти, які беруші пропускають. В результаті, водій надійно захищений від непотрібних йому шумів, але прекрасно чує корисні сигнали.

Для яких мотоциклів потрібні захисні засоби для вух?

Для всіх без винятку. Незалежно від потужності двигуна, шум зустрічного вітру при швидкісній їзді все одно тисне на вуха. Саме він згубно впливає на твої барабанні перетинки. Тому що, як говорилося вище, найбільшу небезпеку представляють високі частоти.

Чи достатньо шолома?

Ні, потрібен додатковий захист органів слуху. Сьогодні звичайно є спеціальні шумопригнічуючі шоломи, але їхня дія не достатньо сильна. При їзді на високій швидкості у людини вже через 2 хвилини починається відмирання волоскових клітин. Це означає, що слух знижується необоротно, і з часом проблема посилюється.

Їзда на мотоциклі викликає непомітне, але необоротне зниження слуху

У людських вух є своя межа навантаження, яку вони здатні витримати. Якщо акустичний тиск становить 85-90 дБ, тривалість не повинна перевищувати 8 годин. При рівні шуму 100 дБ цей проміжок скорочується до 2 годин, а понад 115 дБ – до 15 хвилин. Тобто, їздити на звичній для багатьох байкерів швидкості без берушей можна не більше 15 хвилин. Нереально, правда?

изготовление слепков для берушей

Ти все ще думаєш, що з тобою цього не станеться? Не потрібно себе обманювати! Ще в далекому 1995 році англійські вчені провели експериментВони відібрали 18 мотоциклістів і відправили їх на трек, де протягом години влаштували гонки на швидкості 128 км / ч. Гострота слуху вимірювалася до і після. В результаті у всієї групи було виявлено зниження порога сприйняття в середньому на 10,3 дБ.

Красномовні цифри, чи не так? І це всього за годину! А тепер згадай, скільки часу в сумі ти ганяв по трасі без берушей? І подумай, що для тебе важливіше – якісне, комфортне життя або хобі? Хороша новина в тому, що вибирати не потрібно! Не варто відмовляти собі в задоволенні прокотитися «з вітерцем» на улюбленому двоколісному товариші. Потрібно лише використовувати спеціальні захисні засоби!

У нашому центрі «Беттертон» можна підібрати беруші з різних матеріалів, з досить сильним ступенем шумозаглушення. Також ми пропонуємо послугу виготовлення індивідуальних берушей, які ідеально підійдуть твоїм вухам!

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностики слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *