Як позбутися від дзвону у вухах?

лор детский киев

Як позбутися від дзвону у вухах?

Неприємний дзвін у вухах – досить популярна проблема серед людей різного віку. Науково вона називається тинітус і описується, як відчуття постійного звучання, яке не викликане зовнішніми джерелами. Сильний шум у вухах – тривожний сигнал про те, що в організмі щось не так. Він може свідчити про хвороби різного характеру.

Захворювання, при яких проявляється дзвін у вухах

Основні причини тинітусу – патології в середньому, зовнішньому або внутрішньому вусі. Наприклад, часто їм страждають пацієнти після отиту та інших запальних процесів. Та не тільки хвороби органів слуху викликають це явище. Також воно проявляється:

 • У пацієнтів із гіпертонічною хворобою – при підвищенні артеріального тиску спостерігається пульсуючий тинітус в поєднанні з запамороченням
 • У пацієнтів, які страждають метаболічними захворюваннями – цукровим діабетом, порушеннями роботи щитовидної залози, гіпоглікемією
 • При остеохондрозі – шум у вухах викликаний стисканням хребетної артерії та неправильним кровообігом
 • Внаслідок травми голови або органів слуху
 • При атеросклерозі – закупорка судин викликає постійний тинітус
 • При порушеннях роботи ЦНС – розсіяному склерозі, неправильному мозковому кровообігу, аневризмах
 • Внаслідок пухлинних захворювань
 • У пацієнтів, які страждають на хворобу Меньєра

Симптоми тинітусу: дзвін, шипіння, свист, хрипи або дзижчання та закладеність у вухах. Іноді пацієнти також скаржаться на те, що чують музику, дзенькіт, обривки мови. Щоб виявити, від чого шум у вухах, потрібно пройти обстеження у спеціалізованому центрі.

Діагностика

Аби зрозуміти, як позбутися тинітусу, потрібно для початку виявити його причину. Для цього варто звернутися до отоларинголога. Спочатку буде проведена консультація, на якій лікар проведе опитування, виявивши скарги, потім піде візуальний огляд та перевірка слуху аудіометричного методами. За результатами обстеження ставиться діагноз, та призначаються необхідні терапевтичні заходи.

Методи діагностики:  

 • Отоскопія – успішно виявляє отити, фурункули, сірчані пробки. Доктор вставляє у вухо пацієнта спеціальні вушні воронки, а потім оглядає за допомогою отоскопу.
 • Тональна порогова аудіометрія – допомагає визначити поріг чутності, підходить для визначення патологій слухового нерва, запальних процесів, травм барабанної перетинки.
 • Аускультація скроневої області – підходить для діагностики судинних захворювань, здійснюється шляхом пальпації та прослуховування фонендоскопом скроневої частки.
 • Інші – МРТ, рентгенографія, КТ, дослідження вестибулярної функції.

Варто розуміти, що різкий дзвін у вухах – сигнал про серйозні захворювання, тому краще звернутися до лікаря якомога раніше, поки ситуація не погіршилася.

Лікування

Щоб зрозуміти, як прибрати тинітус, потрібно виявити його причину. Коли на руках  у лікаря вже є діагноз, він призначає відповідні заходи. Зазвичай лікування шуму у вухах включає прийом ліків, група яких залежить від специфіки захворювання. Також додатково призначаються фізіотерапевтичні процедури, в рідкісних випадках – операції.

Що робити, якщо тинітус не прибирається медикаментозно? Якщо причиною стало зниження слуху, допоможе грамотно підібраний слуховий апарат. Завдяки посиленню навколишніх звуків він активізує слухову частину нервової системи, що сприяє зниженню сприйняття шуму.

Як лікувати шум у вухах у дитини?

Дитячий організм у процесі розвитку більш вразливий до ліків, ніж дорослий, тому призначати їх слід дуже акуратно. Та й сам тинітус в дитини відчувається дещо інакше, за рахунок чутливості барабанної перетинки. Досвідчений лікар завжди враховує це при призначенні процедур і дозування ліків.

За більш детальною інформацією можна записатися на прийом до нашого центру слуху «Беттертон». Наші кваліфіковані лікарі знають, як лікувати шум у вухах! Зверніться до головного відділення в Києві, або відвідайте центр у найближчому місті України.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *