Цей крихкий слух – які звички можуть обернутися глухотою?

проверка слуха

Цей крихкий слух – які звички можуть обернутися глухотою?

Згідно зі статистикою, у світі близько 360 мільйонів людей з порушеннями слуху. Це досить неприємне явище, яке заважає повноцінно жити. Туговухість може розвинутися з різних причин, незалежних від людини. Але в багатьох випадках люди самі її провокують. Існує чимало небезпечних звичок, які можуть привести до часткової або повної глухоти. І по можливості слід від них відмовитися.

Навігація по сторінці:

Поразка слуху може вибити людину з колії, занурити в депресію. Але якщо звернути на проблему увагу вчасно, слабочуючий нормально пройде реабілітацію і адаптується до нового стану. Замість цього люди вважають за краще закривати очі на проблему. Але ж якщо пройти діагностику, виявивши перші симптоми, і купити слуховий апарат, можна уникнути подальшої втрати слуху. Також варто виключити фактори ризику, що призводять до приглухуватости.

Травми вух

серная пробка у ребенка фотоСильний удар в область вуха може обернутися повною або частковою втратою слуху. Особливо часто це зустрічається серед спортсменів, які захоплюються бойовими мистецтвами. У місці удару утворюється гематома, з’являється набряклість. Все це призводить до того, що звуки відображаються некоректно. І часті травми руйнівно впливають на слух, оскільки можуть зашкодити не тільки саме вухо, але і мозкові центри.

Ще однією небезпекою є нешкідливий на перший погляд пірсинг. Сьогодні модно проколювати собі не тільки вушні мочки, але і хрящі. Якщо процедура зроблена непрофесійно, є ризик занесення інфекції – перихондрита. Вона може доставити багато дискомфорту і навіть повністю зруйнувати хрящову тканину, після чого слух вже ніколи не буде колишнім.

Видатки лікування

Серед нашого народу є одна популярна “традиція”: захворівши, ми не відразу йдемо до лікарні, а намагаємося впоратися своїми силами. Популярний приклад – банальна застуда, яку багато хто відразу починають лікувати антибіотиками. При цьому дозування вибирається в кращому випадку «на око», а в гіршому – вдвічі більше зазначеної в інструкції, «щоб напевно». В результаті препарати не виводяться з організму і впливають на слух.

Вміщені в антибіотиках речовини накопичуються в структурах внутрішнього вуха. Це призводить до відмирання волоскових клітин, які вже не відновлюються. І тоді єдиним виходом стане слуховий апарат, купити який можна в центрі «Беттертон». При сильному передозуванні ліків можливі і більш серйозні наслідки – порушення роботи вестибулярного апарату, розлади нервової системи і т д.

Неправильна гігієна

Туалет уха фотоВухо – тонкий і чутливий інструмент, який потрібно підтримувати в чистоті, регулярно видаляйте накопичичену сірку. Біда в тому, що в цій справі можна перестаратися, особливо якщо застосовувати вушні палички. Цей на вигляд безневинний аксесуар здатний доставити вухам чимало проблем:

 • Пошкодити барабанну перетинку
 • Порушити природні процеси очищення
 • Спровокувати шкірне роздратування
 • Занести інфекцію, подряпавши слуховий канал
 • Проштовхнути пробку всередину

Як правильно доглядати за вухами читайте в статті – Грамотний догляд за вухами запобігає появі безлічі проблем.

Неякісні навушники беруші

асадки-для-наушниковСуперечки навколо використання навушників не вщухають, і неспроста. Насолоджуючись улюбленою музикою, нам хочеться зробити її голосніше, щоб віддатися у владу мелодії. Ми навіть не замислюємося, яке навантаження на вуха це надає, але ж вона може становити до 160 дБ. Це згубна гучність для вух, постійний вплив якої вражає слухову систему. Читайте статтю – Як правильно слухати музику в навушниках?

Беруші сумнівної якості теж можуть нашкодити, якщо їх матеріал викликає алергічні реакції. Тому краще замовляти їх індивідуально – таку послугу надає центр «Беттертон».  Детальніше про беруші – Виготовлення індивідуальних берушей.

Тут можна пройти діагностику слуху, підібрати слухові апарати, купити до них аксесуари і якісні беруші.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *