Чи впливають продукти харчування на Ваш шум у вухах?

аксесуари для слухових апаратів

Чи впливають продукти харчування на Ваш шум у вухах?

Ця стаття була написана, щоб допомогти вам розібратися в тому, чи можуть продукти, які Ви вживаєте, вплинути на Ваш шум у вухах.

Продукти

Ряд людей з тиннитусом (шум у вухах) пов’язують погіршення їх шуму у вухах з прийняттям певних продуктів. Однак, еквівалентна кількість людей знаходять, що ці ж продукти навпаки покращують тиннитус!

Інформація в Інтернеті показує, що багато продуктів можуть викликати або посилити дзвін у вухах. Існують деякі слабкі докази того, що харчові фактори можуть впливати на хворобу Меньєра, але це, як правило, більше пов’язано із запамороченням Меньєра, а не шумом у вухах.

Для всіх інших різновидів тиннитусe немає надійного дослідження, яке б зв’язало вживання певних продуктів з шумом у вухах.

Звичайно, не існує ніякого харчового продукту, який безумовно викликає або посилює тиннитус у кожної людини. Якщо і є якись взаємозв’язок з вживаним продуктом і тиннитусом, то швидше за все, це просто особиста індивідуальна реакція кожної людини. На жаль, для визначення таких реакцій немає простого тесту.

Єдиний спосіб визначити, чи впливає харчовий продукт на шум у вухах, – це видалити його з раціону, а потім повторно ввести. Іноді важко визначити ймовірного винуватця. В такому випадку можна вести щоденник про те, які продукти Ви вживаєте, і подивитися, чи є який-небудь зв’язок між поганими періодами шуму у вухах і окремими продуктами і напоями.

Бажано, в щоденнику докладно, вказувати, тип м’яса, овочів, сиру, риби і т. д., Наприклад, один з видів овочів може погіршити шум у вухах, тоді як інший не впливає або навпаки, надає позитивну реакцію. Цю їжу слід уникати протягом семи днів. Потім Ви повинні переконатися в реакції того чи іншого продукту шляхом повторного його введення і зробити відповідні висновки.

Ми робить все можливе для забезпечення точності і достовірності вказаної інформації, але вона не замінює медичні рекомендації.

Напої

Кофеїн

Людям з тиннитусом часто говорять, щоб вони уникали вживання кофеїну – кава і чай. Але це ніяк науково не обґрунтоване. Правильно проведене наукове дослідження показало, що кофеїн не пов’язаний з виникненням шуму у вухах.

Більш того, дослідники виявили, що у людей, які перестали вживати кофеїн в звичній для себе кількості, з’явилися побічні ефекти, зокрема головний біль і нудота, і це може потенційно погіршити  існуючий тиннитус.

Зрозуміло, розумна порада щодо вживання чаю або кави, мабуть, полягає в тому, щоб кількість кофеїну не змінювалася з дня на  день, а була однаковою.

Алкоголь

Рекомендується, щоб люди з тиннитусом утримувалися від алкоголю. І знову, здається, мало доказів, що підтверджують ці твердження. Але більшість наявних доказів свідчить про те, що алкоголь найчастіше корисний, а не шкідливий для шуму у вухах.

Однак були деякі дослідження, які виявили певні групи людей, такі як підлітки, для яких алкоголь, пов’язаний з підвищеним рівнем шуму у вухах. Як і у випадку з продуктами, висновок і повторне введення в раціон, є розумним способом індивідуально встановити, чи впливає алкоголь на рівень Вашого шуму у вухах. Деякі люди вважають, що алкоголь дійсно допомагає з їх дзвоном у вухах.

Але головне тримати споживання алкоголю в безпечних межах і для людей з тиннитус це не є винятком. Люди не повинні регулярно пити більше 14 одиниць алкоголю в тиждень.

175 мл 13% вина в тиждень

або кружка 4% пива в тиждень

або кружка 4,5% сидру в тиждень

або 25 мл 40% алкоголю в тиждень

Однаково як для чоловіків і жінок.

Куріння

Давно відомо, що куріння може сприяти порушенню слуху. Відносно тиннитусу це було менш ясним, хоча недавні дослідження показують, що у курців великий ризик розвитку шуму у вухах.

Куріння може чинити негативний вплив на Ваш шум у вухах двома способами. По-перше, куріння шкодить притоку крові до чутливих нервових клітин, які контролюють Ваш слух. По-друге, воно також діє як стимулятор у Вашому організмі. Це може зробити дзвін у вухах голосніше.

Ми робимо все можливе для забезпечення точності і достовірності вказаної інформації, але вона не замінює медичні рекомендації.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *