Грамотний догляд за вухами запобігає появі безлічі проблем

Фото-Беттертон-Подбор-слухового-аппарата

Грамотний догляд за вухами запобігає появі безлічі проблем

Згідно із запевненнями кваліфікованих отоларингологів, правильне чищення вух допомагає уникнути маси неприємностей. Ще на початку виникнення людства було відомо, що чистота є запорукою здоров’я, однак навіть сьогодні далеко не кожен здійснює гігієнічні процедури правильно. Головне правило при чищенні вух полягає в тому, щоб не завдати шкоди цим важливих органам людського організму.

Будьте гранично уважні та обережні

Величезна кількість наших співгромадян щодня здійснюють одну й ту ж помилку, а саме: докладають дуже багато зусиль при чищенні вух, маючи на меті не допустити виникнення сірчаних пробок.

Насправді, статистика свідчить, що частою причиною погіршення звукосприйняття є закупорювання сіркою слухового проходу. І хоча ніяких хворобливих відчуттів при цьому не виникає, зниження слуху навряд чи кого може потішити.

Тим не менш, слід пам’ятати, що природа подбала про самоочищення слухових проходів і втручатися в цей процес вкрай небажано. Шкіра вуха забезпечена сірчаними залозами, які виділяють спеціальний секрет. Цей секрет перешкоджає розвитку патогенної сфери, що проникає до вуха зовні. При розмові та пережовуванні їжі відбуваються невеликі коливання стінок слухового проходу, що допомагають шкірним ворсинкам виштовхувати назовні шкірний секрет.

При здійсненні щоденного туалету категорично забороняється проникнення ватних паличок глибоко всередину; необхідно дбайливо видаляти тільки ті забруднення, які скупчуються навколо вушного проходу.

Забудьте про самодіяльність

У деяких людей, незважаючи на правильну гігієну, все ж можуть виникнути пробки. Трапляється це в зв’язку з фізіологічними особливостями слухового проходу. Наприклад, коли він надмірно вузький або відрізняється звитістю. Крім того, скупчення великої кількості сірки й утворення щільних грудочок сприяє занадто великому виділенню сірки. Про присутність у вусі сірчаної пробки говорить різке зниження слуху і той факт, що власний голос набуває незвичного звучання. На жаль, багато хто намагається вирішувати проблему власними силами.

Пам’ятайте, що лише лікар може видалити сірчану пробку так, щоб не завдати шкоди слуховим кісточкам і барабанним перетинкам. Швидка і безболісна процедура, виконана отоларингологом, не може травмувати слуховий прохід і не призведе до зниження слуху. З іншого боку, самостійне витягування пробок загрожує пошкодженням тендітних деталей органу слуху.

Сірчані пробки видаляють за допомогою промивання. Гідрокарбонат натрію, попередньо розігрітий до певної температури, закапують у вухо, щоб розм’якшити сірку, що накопичилася. Через дві години після цієї процедури приступають безпосередньо до вийняття пробки. Струмінь води, спрямований у вухо, вимиває пробку. Після цього лікар сушить слуховий прохід, використовуючи стерильний ватний тампон.Проверка слуха Беттертон фото. ватные палочки

Як бути, якщо у вусі виявився сторонній предмет

Надто розвинена допитливість у деяких малюків часом призводить до того, що в їхніх вухах виявляються маленькі предмети. Іноді тим же грішать і дорослі. Більшість постраждалих робить безглузді спроби витягти предмет самостійно, використовуючи власні пальці й такі інструменти, як спиці або голки. Багато отоларингологів могли б скласти цілу колекцію з витягнутих на світ божий з вушних надр предметів — тут і шпильки, і пінцети, і зубочистки.

Не повторюйте помилок численних клієнтів отоларингологів: якщо у вухо якимось чином потрапив предмет, звертайтеся за допомогою до лікаря якомога швидше. При попаданні всередину дрібних комах типу мошок або комарів дайте вуху спокій та негайно навідайтеся до фахівця.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *