Як втрата слуху може призвести до соціальної ізоляції

проверка слуха

Як втрата слуху може призвести до соціальної ізоляції

Хелен Келлер одного разу сказала: «Сліпота відділяє нас від речей, але глухота відокремлює нас від людей». Насправді від «я не чую» до «я зовсім один», шлях набагато простіше, ніж ви могли б подумати, особливо, якщо враховувати той факт, що більшість людей в середньому чекають десять років, щоб почати лікувати втрату слуху.

Давайте підемо по шляху вигаданої, але дуже представницької «Бетті Джонс».

Всі “відмінно” в 50

Бетті 50 років, її дочка вже вчиться в коледжі. Бетті на висоті. Вона працює в книжковому клубі і тільки що отримала підвищення по роботі. Вона часто відпочиває в картковому клубі зі своїми друзям дитинства. У неї є абонементи в театр і вона регулярно обідає і ходить на вечерю з колегами і знайомими. Життя йде відмінно!

У 52 роки, Бетті вперше помічає, що вона пропускає частини розмови. Їй здається, що під час наради на роботі, люди сидять на іншому кінці столу, невиразно бурмочуть. І коли її дочка не дивиться на неї, Бетті не розуміє, що вона говорить. Але Бетті пояснює все це тим, що люди повинні голосно говорити на зборах, а її дочка завжди бурмотіла.

У 56, все просто «відмінно»

Коли Бетті настало 56 років, деякі моменти зі сприйняттям звуку погіршилися. Але, вона вважає, що може з цим впоратися. Вона перестала ходити в свій книжковий клуб, тому що там всі говорять одночасно, і для неї це занадто голосно і незрозуміло. Вона також перестала відвідувати театр, тому що там як і на роботі, вона вже не може встежити за ходом п’єси і мюзиклу, занадто голосно і нерозбірливо для неї. А на роботі стало складніше спілкуватися по телефону, але Бетті вважає, що це через те, що вони поміняли постачальника послуг. І найголовніше, це не має ніякого відношення до втрати слуху, якщо запитати про це Бетті.

Її дочка виходить заміж, тому у неї немає часу думати про втрату слуху.

Зміни стають помітними в 60

У 60 років Бетті стикається з труднощами на роботі. Під час телеконференцій і нарад, вона сильно втомлюється, коли намагається стежити за всіма пересічними розмовами. Тому вона скоротила кількість зустрічей, які відвідує, і замість цього вирішує зосередитися на документах і сольних проектах. Велика частина її контактів з клієнтами зараз проходить по електронній пошті.

Бетті стала набагато рідше спілкуватися зі своїми друзями. Вона перестала відвідувати картковий клуб, тому що їй дуже важко чути ставки за столом. На обід з колегами по роботі, Бетті буде йти тільки, якщо обраний ресторан буде небагатолюдний і не галасливий.

На 60 – річчя Бетті її відвідали дочка, зять і трирічний онук. Саме тоді, її дочка помітила, що Бетті вже не така товариська, як раніше, і вважає за краще залишатися вдома, а не ходити обідати з друзями або за покупками. Вона також зауважила, що її мама постійно робила голосніше звук на телевізорі і просила їх весь час повторювати сказане, і що вона мало що чує з того, що говорить її маленький онук, і це засмутило  всіх. Дочка просить Бетті перевірити слух.

Втрата слуху та соціальна ізоляція не приходять несподівано

Що сталося з Бетті за останні 10 років? Якість її роботи і соціальне життя знизилися. Її відносини з друзями стали віддаленими. Вона стала ізольованою.

З втратою слуху – бо вона прогресує повільно – ми пристосовуємось і навіть не помічаємо, що ми ізолюємо себе. Іноді потрібно, щоб наша сім’я вперше помітила це. Іноді ми прокидаємося і самі розуміємо, що втратили. Занадто часто ми не розуміємо, що відбувається, поки не стає занадто пізно.

Не будьте Бетті і не ігноруйте свою втрату слуху. Ви занадто багато можете пропустити … занадто багато. Лікуйте втрату слуху, поки не стало надто пізно.

Слух і загальний стан здоров’я нерозривно пов’язані

livioОдин з трьох старше 60 років і дві третини з тих, хто старше 70 докладають великих зусиль, щоб краще розчути, що говорять поруч, з цього стає ясно, що втрата слуху є поширеною проблемою. Але більшу тривогу викликає те, що втрата слуху без лікування може вплинути на якість життя людини, як видно сьогодні.

Наслідки нелікованої втрати слуху можуть варіюватися від простого пропуску моментів, розмов і взаємодії до підвищення ризику падінь, ризику недоумства і багато чого іншого.

Лікування втрати слуху допоможе Вам залишатися активним і може запобігти або знизити певні ризики з проблемами зі здоров’ям.

Новий слуховий апарат Livio AI – це не тільки кращий слуховий апарат, це перший слуховий апарат, який дозволяє відстежувати розумову активність і здоров’я тіла.

Запобігайте проблемам зі своїм слухом і загальним здоров’ям і спробуйте Livio AI.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *