Готуємося до школи. Поради для батьків дітей з вадами слуху

лечение лор заболеваний у детей в киеве фото

Готуємося до школи. Поради для батьків дітей з вадами слуху

Кожна дитина, йдучи до першого класу, відчуває одночасно і радість, і хвилювання. А якщо у малюка-першокласника порушений слух, і він носить слуховий апарат, то хвилювань може виявитися значно більше. Тому, щоб початок шкільного життя не став для вашої дитини серйозним стресом, ви повинні вжити всіх необхідних заходів ще до того, як настане довго очікуване перше вересня.

Ці вісім порад допоможуть вам адаптувати свого малюка до школи і при цьому уберегти його від можливих проблем, пов’язаних з поганим слухом:

 1. Розкажіть класному керівнику про вашу проблему

Учитель повинен знати міру порушення слуху у дитини, як вмикається й вимикається пристрій, як він налаштовується, як змінюються батарейки. Добре, якщо заздалегідь буде обрана парта, за яку сяде малюк, і з якої йому буде добре чути вчительський голос. Обміняйтеся з класним керівником телефонами, щоб він, у разі непередбачених проблем, міг зателефонувати вам, і щоб ви змогли з ним зв’язатися, якщо виникне така потреба.

 1. Скористайтеся бездротовою мікрофонною системою

У класі часто буває шумно, і допомогти дитині зрозуміти мову вчителя, всупереч стороннім звукам, можуть бездротові мікрофони. Відповідний пристрій ви можете придбати в нашому Центрі слуху «Беттертон». Запишіться на консультацію до нашого аудіолога – він допоможе вам підібрати таку мікрофонну систему, яка підійде вашій дитині. Потім вам потрібно буде домовитися з вчителем про те, щоб встановити систему в класній кімнаті.

 1. Підтримуйте двосторонній зв’язок з учителем

Попросіть викладача завжди повідомляти вам про всі інциденти, що відбуваються з вашою дитиною. Ви повинні знати, наскільки добре складаються його стосунки з однокласниками, чи є у нього друзі, чи не виникають конфліктні ситуації. Але якщо викладач піде вам назустріч і стане підтримувати зв’язок, не зловживайте цим. Якщо ви будете телефонувати йому тричі на день з будь-якого приводу, його це скоро почне дратувати. До речі, зовсім не обов’язково кожен раз обмінюватися інформацією в телефонному режимі. Щоб повідомити про незначні події, учитель цілком може написати вам на електронну пошту, коли у нього з’явиться вільний час.

 1. Скористайтеся додатковою підтримкою

Перш ніж відправити малюка з поганим слухом до школи, дізнайтеся, чи є в ній логопед і вчитель для дітей, що мають проблеми зі сприйняттям звуків. Зараз у багатьох школах є такі фахівці, тому ви повинні постаратися записати свою дитину саме до одного з таких навчальних закладів. Ці фахівці допоможуть вашому малюку оволодіти мовленнєвими навичками та постійно їх розвивати.

 1. Як підібрати потрібне місце

Вибрати парту, за якою буде сидіти малюк, краще заздалегідь. У цій ситуації багато що залежить від ступеня втрати слуху та від потужності слухового апарату. Якщо туговухість незначна і вона в достатній мірі компенсується пристроєм, який поліпшує слух, то дитина буде себе цілком комфортно почувати і за другою, і за третьою партою. Але якщо проблеми зі слухом серйозні, то бажано, звичайно, щоб він сидів якомога ближче до вчителя.

слухові апарати для дітей

 

 1. Попросіть викладача говорити голосно та чітко

Дитина з туговухістю може не розчути тиху мову, і результатом буде відставання в навчанні. Тому бажано, щоб учитель вимовляв слова голосно, чітко і виразно. До того ж, викладач повинен кожного разу після уроку питати у дитини, чи все їй було зрозуміло. І якщо з’являться прогалини в знаннях, то їх цілком можете заповнити ви, регулярно займаючись з малюком, вивчаючи нові теми й задані уроки.

 1. Як поліпшити акустику в класі

Будь-яка дитина, навіть якщо у неї нормальний слух, краще розуміє і запам’ятовує інформацію в повній тиші, коли відсутній фоновий шум. Тому не соромтеся обговорити з класним керівником питання, що стосуються поліпшення акустики в класі. Наприклад, нагадайте, що будь-які звуки набагато краще чути, якщо закриті вікна та двері.

 1. Допоможіть дитині налагодити спілкування з однолітками

Для дитини будь-якого віку дуже важливо мати друзів і не бути ізгоєм у шкільному колективі. Для того, щоб у нього не виникало ніяких проблем з однолітками, він повинен бути позитивним й товариським. Багато що залежить від того, чи не комплексує сама дитина через свою проблему зі слухом. Навчіть її спокійно ставитися до носіння слухового апарату і не зациклюватися на цій проблемі. Тоді й друзі малюка не будуть надавати цьому великого значення. Нехай він пояснить їм, що навіть носити такий пристрій дуже круто, і що багато успішних та знаменитих людей користуються слуховими апаратами. А якщо й будуть виникати якісь неприємні ситуації, навчіть дитину не дуже через них засмучуватися і просіть класного керівника вчасно втручатися, якщо малюка хтось стане ображати.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *