Гайморотомія – показання, підготовка та профілактика

Гайморотомія – показання, підготовка та профілактика

Гайморотомія – це операція з розкриття гайморової (верхньощелепної) пазухи. Її призначають при тяжких синуситах, коли консервативна терапія не дає ефекту. У ході операції пазуху розкривають та санують, евакуюючи гній, слиз та інший патологічний вміст. У ЛОР-центрі “Беттертон” це хірургічне втручання проводять досвідчені лікарі, які діють з максимальною обережністю. Пацієнти після нього швидко відновлюються, в них не буває ускладнень.

Навігація по сторінці:

Показання до операції

Гайморотомія необхідна пацієнтам, у яких діагностовано:

 • запущений гайморит, який не піддається консервативної терапії – зокрема поліпозно-гнійна форма;
 • новоутворення в носових пазухах – доброякісні та злоякісні;
 • кісти верхньої щелепи;
 • сторонні тіла в гайморовій пазусі (уламки зубів, фрагменти пломбувального матеріалу тощо);
 • травми носа.

Операція необхідна для санації пазух та очищення від патологічного вмісту.

Види гайморотомії

Є кілька технік проведення операції:

 1. Мікрохірургічна – найощадніша методика, яку застосовують, якщо співустя пазухи нормально працює, і його не потрібно розширювати. Доступ отримують через ротову порожнину – лікар робить крихітний отвір між 4 та 5 зубом, потім вводить туди мікроскоп та необхідні інструменти.
 2. Ендоназальна – також малоінвазивна та ощадна, з використанням ендоскопічного обладнання, в ході якої розширюють співустя між верхньощелепною пазухою та носовою порожниною. Це один і найефективніших і безпечних методів.
 3. Радикальна гайморотомія – складна травматична операція, в ході якої роблять надріз над верхньою губою та отвір в стінці пазухи, через який промивають порожнину, дренаж встановлюють у ніс, а рану вшивають.

Підготовка до операції на гайморових пазухах

Перш ніж призначити пацієнту розтин гайморових пазух, ЛОР-лікар проводить обстеження, яке включає:

 • риноскопію;
 • рентген чи КТ пазух носа;
 • комплекс лабораторних досліджень – загальні аналізи крові та сечі, тести на ВІЛ, гепатит.

Також у деяких випадках пацієнту буває необхідно проконсультуватися зі стоматологом та щелепно-лицевим хірургом. Більш детальну інформацію можна дізнатись на прийомі у отоларинголога у центрі «Беттертон». Запишіться на консультацію, щоб пройти діагностику та порадитися з висококваліфікованим лікарем. У нього можна буде уточнити, яким методом проводитиметься гайморотомія, вартість операції, особливості підготовки та інші деталі.

Проведення процедури

Коли виконується гайморотомія, техніка операції залежить від обраного способу проведення. У середньому втручання триває 30-60 хвилин. Пацієнту дають анестезію – найчастіше загальну, але іноді місцеву. Потім лікар виконує розтин гайморової пазухи, очищає її, промиває і дренує. При сильній кровотечі необхідно встановити тампони в ніс.

У ЛОР-центрі «Беттертон» ми віддаємо перевагу щадним малоінвазивним операціям. Найчастіше використовується ендоскопічна методика, оскільки вона дає високу ефективність за мінімальної травматичності. При цьому лікар отримує повноцінний доступ до пазухи та може детально оглянути її під різними кутами. Така гайморотомія проходить без ускладнень, пацієнт після неї швидко відновлюється, у нього не залишається набряків та синців.

осмотр носаВідновлення після операції

Відразу після того, як пацієнту провели розтин пазух носа, йому встановлюють тампони, щоб зупинити кровотечу. З ними потрібно ходити від 8 до 48 годин, а видаляти їх має тільки лікар, під місцевою анестезією. Протягом тижня після операції може бути легка набряклість, болючість, виділення слизу з носа. У цей період рекомендується:

 • ретельно стежити за гігієною ротової порожнини, чистити зуби не менше ніж 2 рази на день;
 • полоскати горло та ніс антисептиком;
 • відмовитися від тяжких фізичних навантажень;
 • не плавати в басейнах та водоймах;
 • не відвідувати парних;
 • сякати ніс дуже обережно.

Профілактика

Важливо розуміти, що операція гайморотомія – крайній захід, до якого вдаються, коли немає можливості вилікувати пацієнта консервативними методами. Щоб уникнути таких ситуацій, рекомендується вчасно лікувати риніт, гайморит та інші ЛОР-захворювання, стежити за гігієною ротової порожнини та носа. Також важливо регулярно відвідувати стоматолога, лікувати карієс та інші хвороби ротової порожнини.

Якщо у вас гайморит у тяжкій формі, не відкладайте візит до лікаря. Запишіться на прийом у центрі «Беттертон», щоб провести щадну та ефективну гайморотомію. Ціна у Києві та інших містах вказана внизу сторінки.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *