Невроз горла (фарингоневроз) – лікування і профілактика

Невроз горла (фарингоневроз) – лікування і профілактика

Відчуваєте дивні симптоми у горлі – оніміння, біль або може лоскотання? Це характерні ознаки неврозу глотки – серйозної патології, яка вимагає лікування. Дізнайтеся, що робити в цьому випадку!

Невроз глотки – це захворювання, що вражає глотковий воронкоподібний канал і проявляється дискомфортними відчуттями у горлі. Патологія є одним із розладів чутливості слизової оболонки глотки. Також її називають фарингоневрозом. Розповідаємо, як вчасно виявити клінічні прояви та ефективно вилікувати хворобу.

Навігація по сторінці:

Причини і види фарингоневроза

Невроз горла розвивається на тлі органічних і психогенних факторів і класифікується за типом розладу чутливості.

Причини

Існує 3 групи факторів, здатних спровокувати патологію:

 1. Порушення глоткової іннервації – тканини недостатньо забезпечуються нервовими закінченнями. Це може статися на тлі захворювань центральної нервової системи – наприклад, при інсульті, розсіяному склерозі, пухлинах мозку і т д. Також часто порушення пов’язані з ураженням периферичної нервової системи – зокрема, при шийному остеохондрозі.
 2. Хронічні ЛОР-захворювання – тонзиліт, фарингіт, ларингіт. Часті запальні процеси викликають структурні зміни в тканинах слизової оболонки, в результаті чого порушується її чутливість.
 3. Психогенні чинники – причиною може бути сильний стрес, астено-невротичний синдром, психосоматичне захворювання. Фарингоневроз досить часто діагностують у емоційних недовірливих людей із загостреним почуттям тривожності.

Види

Розрізняють 3 форми патології:

 • гіпестезія – чутливість знижується або зникає зовсім;
 • гіперестезія – чутливість загострюється;
 • парестезія – сприйняття стає спотвореним.

Симптоми фарингоневроза

Коли розвивається невроз глотки, симптоми залежать від форми захворювання:

 • при гіпестезії відчувається оніміння в горлі, ускладнюється глотковий рефлекс;
 • гіперестезія проявляється у вигляді першіння, свербіння і болю в горлі;
 • характерні ознаки парестезії – сухість у глотці, відчуття грудки або стороннього тіла, неприємне лоскотання або дряпання.

Помітивши типові фарингоневрозу симптоми, потрібно негайно звернутися до лікаря. Вилікувати патологію самостійно неможливо. До того ж через дискомфортні відчуття буде погіршуватися психоемоційний стан, що, в свою чергу, посилить проблему.

Фарингоневроз у дитини

Серед дітей це захворювання зустрічається досить рідко. Найчастіше нею страждають нервові гіперактивні діти, а також ті, що має хронічні ЛОР-захворювання. Дуже важливо вчасно розпізнати характеризуючі невроз горла симптоми і звернутися за допомогою. Адже якщо запустити хворобу, це може негативно вплинути на розвиток дитини.

Лікування фарингоневроза в «Беттертон»

Коли пацієнти звертаються з описаної вище симптоматикою, ми проводимо їм діагностику методом фарингоскопії. Це інструментальне обстеження за допомогою оптичного приладу дозволяє оцінити стан слизової оболонки глотки, побачити структурні зміни, ознаки хронічних запалень. Також іноді для уточнення діагнозу буває потрібно провести рентген або МРТ шийного відділу хребта або головного мозку.

При діагнозі фарингоневроз лікування підбирається з урахуванням його етіології. Якщо причина полягає в хронічних патологіях горла, то пацієнту призначають фармакотерапію та необхідні процедури. Наприклад, структурні зміни в слизовій оболонці прибирають сучасним методом кріотерапії, впливу охолодженим рідким азотом. Завдяки цьому видаляються змінені тканини, і чутливість поступово повертається. При порушеннях іннервації потрібне лікування у невропатолога, а при психогенних розладах – у психіатра.

Наш ЛОР-центр лікує неврози глотки, пов’язані з хронічними запальними процесами. Ми допомагаємо усунути причини порушення чутливості, завдяки чому у наших пацієнтів виникає стійке одужання.

Девушка на приеме у врача_улыбается фотоПрофілактика хвороби

Для профілактики лікарі рекомендують вчасно лікувати хвороби горла, уникати стресів, вести здоровий спосіб життя. Також потрібно стежити за станом шийного відділу хребта – в разі остеохондрозу приймати необхідне лікування.

Ускладнення після неврозу глотки

Через дискомфорт у горлі у людини порушується сон, апетит, погіршується психоемоційний стан. Це веде до збільшення невротичного розладу і може спровокувати депресію, тугу, різні фобії. Також фарингоневроз може призвести до серйозних розладів глоткового рефлексу і аспірації їжі в дихальні шляхи, що небезпечно для життя пацієнта.

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *